İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Doğan Holding karlılığını korudu

Doğan Holding karlılığını korudu
Doğan Holding karlılığını korudu

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'nin 2009 yılının birinci çeyreğinde faiz, amortisman ve vergi öncesi karı (FAVÖK), 66 milyon TL olarak gerçekleşti.

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'nin 1 Ocak - 31 Mart 2009 faaliyet dönemi konsolide faaliyet sonuçları açıklandı.

Grubun 2009 yılının ilk üç aylık döneminde net satış gelirleri 2,2 milyar TL, faiz, amortisman ve vergi öncesi karı (FAVÖK) 66 milyon TL, azınlık payları sonrası net dönem zararı ise geçen yılın aynı dönemine paralel olarak 11 milyon TL olarak gerçekleşti.

Doğan Holding Genel Koordinatörü Nebil İlseven yaptığı açıklamada, 2009 yılının ilk aylarına ilişkin açıklanmış olan göstergelerde de görüldüğü gibi, yılın ilk çeyreğinin ekonomik belirsizlikler ve piyasalarda ciddi daralmaların artarak sürdüğü bir dönem olması dolayısıyla, Doğan Grubu'nun bu ekonomik durgunluk dönemindeki özel koşullar nedeni ile kısa vadedeki performans ölçülerinin piyasa payı, yüksek likidite ve operasyonel etkinlik göstergelerine yoğunlaştığını belirtti.

İlseven, yılın ilk üç aylık döneminde, başta enerji ve medya olmak üzere faaliyet alanlarında lider pazar konumlarının korunmasının, Grubun dönem sonu itibarı likidite imkanlarının 3,5 milyar TL düzeyine ulaşmasının ve sağlanan operasyonel karlılık sonuçlarının bu dönem için belirlenen hedeflere ulaşıldığını gösterdiğini açıkladı.

İlseven, açıklamasının sonunda, Doğan Holding'in önümüzdeki günlerde de bir yandan bu öncelikli hedeflere yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini, diğer yandan da mevcut ekonomik şartlardaki gelişmeleri dikkatle izleyerek, güçlü ve dengeli sermaye yapısı ile ülke ekonomisindeki bu zorlu dönemi başarı ile geride bırakacağını belirtti.

İSTANBUL / İHA