İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Erciyesspor'dan şike açıklaması

Erciyesspor'dan şike açıklaması
Erciyesspor'dan şike açıklaması

Kayseri Erciyesspor Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Basın Sözcüsü Murat İlhan, "Şike ve manipülasyon yapıldığı iddiası kulübümüz tarafından şaşkınlık ve üzüntü ile karşılanmıştır" dedi.

ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ

Basın Sözcüsü Murat İlhan, Erciyesspor'un eski iki oyuncusunun adının geçtiği 2008-2009 sezonunda Malatyaspor maçında şike yapıldığı iddialarına yazılı açıklamasında şu şekilde açıklık getirdi: 

"2008-2009 sezonunda oynanan Malatyaspor-Kayseri Erciyesspor maçında şike ve manipilasyon yapıldığı iddiası kulübümüz tarafından şaşkınlık ve üzüntü ile karşılanmıştır. Malatyaspor-Kayseri Erciyesspor maçının hangi şartlarda, ne gibi zorluklarla kazanıldığı sadece arşivlere bakılarak dahi anlaşılabilir. Savcılık iddiasında sözü geçen Kayseri Erciyesspor'un eski iki futbolcusu Gökhan Tokgöz ve Evren Nuri Turhan hakkındaki iddiaları kulübümüz de yakından takip edecektir. 


Kulübümüz kurulduğu günden bu yana tertemiz mazisi olan ve bu çirkin olaylara tahammülü olmayan bir kulüptür. 

Kayseri Erciyesspor Kulüüb dolaylı da olsa hiçbir şekilde isminin bu şekilde geçmesine tarafsız kalamaz. Savcılığın yada olaya adı karışan eski futbolcularımızın haksızlığı mahkeme kararı ile sabit olması halinde gerekli kişi ve kurumlar hakkında hukuki ve cezai yollara başvuracaktır."