İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kaskı başına değil motosiklete taktı

Kaskı başına değil motosiklete taktı
Kaskı başına değil motosiklete taktı

Aydın’ın Efeler ilçesinde, seyir halinde olan motosiklet sürücüsünün kaskı başı yerine motosiklete takması dikkat çekti.

Aydın'da trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde kask kullanmayan motosiklet sürücülerine ceza yazılıp, gerekli uyarılar yapılsa da sürücülerin umursamaz tavırları trafik canavarına davetiye çıkarıyor.
Efeler ilçesi Batı Gazi Bulvarı üzerinde seyreden motosikletin sürücüsü kaskı motosikletinin sele kısmına takıp trafikte ilerlemesi başka bir sürücü tarafından fotoğraflandı.

Motosiklet sürücüsü ve arkada yolcu olarak bulunan kişinin trafikte kasksız ilerlemesi vatandaşlar tarafından tepki çekerken, kaskın motosikletin sele kısmında bulunması ise tepkiyi daha da çoğalttı. Özellikle motosiklet kullanıcılarının can güvenliğini sağlayan ve ‘motosikletin emniyet kemeri' olarak tabir edilen kaskın trafikte kullanılmaması ile sürücülerin can güvenliğinin tehlike altına girdiğini belirten yetkililer, motosiklet sürücülerinin trafikte mutlaka kask kullanması gerektiğini ifade ettiler.  

Onur Durmuş

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.