İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kızılören-Hacılar yolu açıldı

Kızılören-Hacılar yolu açıldı
Kızılören-Hacılar yolu açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, İncesu programı çerçevesinde, Kızılören-Hacılar Yolu'nun da açılışını yaptı.

Kızılören'in şehre ulaşımını yarı yarıya azaltan yolun, bölgenin 100 yıllık rüyası olduğu vurgulandı. İstanbul Kızılörenliler Derneği, yolun girişine, üzerinde "100 yıllık hayalimizi gerçekleştiren Başkanımız Mehmet Özhaseki'ye şükranlarımızı sunarız. Rabbim iki cihanda yüzünü ak etsin" yazılı taş bir sütun dikti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, eşi Neşe Özhaseki ile birlikte İncesu temaslarının ardından Kızılören'e geçti. Başkan Özhaseki'ye AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem ve Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri de eşlik etti. Kızılören'de çiçeklerle ve vatandaşın büyük ilgisiyle karşılanan Başkan Özhaseki önce seçim bürosunun açılışını yaptı, daha sonra da Kızılören'in 100 yıllık hayali olan Kızılören-Hacılar Yolunu hizmete açtı. Kızılören Meydanında yapılan açılışta bir konuşma yapan İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, bu yoldan dolayı Başkan Özhaseki'ye teşekkür ederek, İncesu ve Büyükşehir Belediyesi bütçelerinden Kızılören'e yapılan yatırımları anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise konuşmasında bu yolla birlikte Kızılören'in Kayseri'ye ulaşımın yarı yarıya kısaldığını dile getirdi. 2002 yılının ülkemiz, 1994 yılının da Kayseri için bir milat olduğunu belirten Başkan Mehmet Özhaseki, "Yıllardır emek veriyoruz. Bu şehirde altyapı sorunu kalmadı. Altyapı gibi üst yapıda da problemlerimiz bitti. Sonra devasa projeler hayata geçirildi. Şehrimizi aldığımız yer ile getirdiğimiz yer arasında dağlar kadar fark var. Hemşehrilerimiz bizim omzumuza bir yük verdi, biz de mukaddes emanete toz kondurmadan çalışıyoruz" dedi.

"RABBİM İKİ CİHANDA YÜZÜNÜ AK ETSİN"
Konuşmaların ardından Kızılören-Hacılar Yolu hizmete açıldı. Kızılören meydanındaki törenin ardından açılışı yapılan yola giden Başkan Özhaseki bir sürprizle karşılaştı.

"Bu yol bizim 100 yıllık hayalimizdi" diyen Dernek Yöneticisi Muhittin Şimşek, bir plaket olarak kabul edilmesini istedi ve bugüne kadar verilmemiş bir plaketi Başkan Özhaseki'ye hediye etti. Yolun girişine dikilmiş bir sütunun örtüsünü kaldıran Muhittin Şimşek, Başkan Özhaseki'ye teşekkür ederek "Rabbim iki cihanda yüzünü ak etsin" dedi.

İstanbul Kızılörenliler Derneğince hazırlanan sütunun üzerinde "100 yıllık hayalimiz olan Hacılar-Kızılören arasındaki yolun yapımında emeği geçenlere ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki Beyefendiye şükranlarımızı sunarız. Rabbim iki cihanda yüzünü ak etsin" yazılıydı.