ASAYİŞ - 03 Kasım 2015 Salı 18:26

Siirt'te çatışma! 1 terörist öldürüldü

A
A
A
Siirt'te çatışma! 1 terörist öldürüldü

Siirt'te devriye gezen polis ekipleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürülürken, 1 terörist ise sağ ele geçirildi.

Çatışmada bir polis memuru yaralandı. Yaralı polis memurunun hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.
Edinilen bilgilere göre olay, akşam saatlerinde Kooperatif Mahallesi'nde bir otel yakınında meydana geldi. Zırhlı araçla devriye gezen polis ekiplerinin şüphe üzerine durdurmaya çalıştıkları 1'i kadın 2 şüpheli, polis ekiplerine silahla saldırdı. Çıkan çatışmada 1 terörist ölü olarak ele geçirilirken, 1 polis de yaralandı.

YARALI POLİSİN DURUMU İYİ
İHA muhabirinin konu ile ilgili bilgi aldığı Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, bölgeye sevk edilen çok sayıda polisin kısa sürede, kaçan kadın teröristi sağ olarak ele geçirdiğini, ayaklarından yaralanan polis memurunun ise hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi. 

SİİRT VALİLİĞİ'NDEN ‘ÇATIŞMA’ AÇIKLAMASI

Siirt Valiliği, kent merkezinde meydana gelen çatışmaya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, bugün saat 17.30 sıralarında merkez Kooperatif Mahallesi’nde devriye görevi yapan güvenlik güçlerinin şüphelendikleri iki şahsı durdurmak istemeleri üzerine çatışma çıktığı belirtilerek, çatışmada bir erkeğin ölü, bir kadının da sağ olarak ele geçirildiği bildirildi. Bir polis memurunun da ayağından yaralandığına dikkat çekilen açıklamada, yaralı polisin Siirt Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin sündüğü ve olayla ilgili tahkikat başlatıldığı ifade edildi. 

MEHMET NİYAZİ DENİZ

Bunlar Da İlginizi Çekebilir