EKONOMİ - 11 Ocak 2023 Çarşamba 10:52

Ünsal Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal: 'Yeni Evim Projesi ülkemiz için milletimiz için hayırlı olacaktır'

A
A
A
Ünsal Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal: 'Yeni Evim Projesi ülkemiz için milletimiz için hayırlı olacaktır'

Ünsal Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, Yeni Evim Projesi’ne ilişkin, “Bu paketin vatandaşlarımızın konuta ulaşım noktasında çok büyük avantajlar sunduğunu belirtmek istiyorum. İnşallah bu paket ülkemiz için milletimiz için hayırlı olacaktır” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın işbirliğinde orta gelirlilerin konut sahibi olması için hazırlanan ‘Yeni Evim Projesi’ başladı. Asgari peşinat oranı yüzde 10 olarak belirlenen konut projesinde en az 15 sene vade sağlanacak. Vatandaşların piyasa koşullarına göre çok daha uygun vade yapısıyla konut sahibi olması hedeflenen projede 0,69 oranı ile kredi sağlanacak. Ankara’da yükselen değer ‘Mevaşehir’ konutları ile projeye destek veren Ünsal Group, bu sene 41’inci yılını kutluyor. 41 yıldır inşaat sektöründe yer alan ve binlerce konut üreterek vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayan Ünsal Group, içerisinde alışveriş merkezi, okul, fırın ve kendisine özel bir gölet içeren bin 800 adetlik satışa sunulan konut ile projeye destek sağlıyor.

“Hükümetimiz yeni hamleler ve paketler hazırlayarak sıkıntının çözümü noktasında bir şeyler yapma çabası içerisindedir”
Ünsal Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, projeyi ve proje detaylarını değerlendirdi. Türkiye’de inşaat sektörünün son zamanlarda sıkıntılı dönemlerden geçtiğini ifade eden Ünsal, “Maliyetlerin artışı ve insanların konuta ulaşımımın zorlaşmasıyla birlikte bunlar tabii ki üretimin düşmesine sebep oldu. Dolayısıyla bugün gelinen noktada bu sıkıntıları aşmak, konut sektörünün önünü tekrar açmak, üretimin önünü tekrar açmak ve insanların konuta ulaşımını kolaylaştırmak için hükümetimiz de yeni hamleler yaparak, yeni paketler hazırlayarak bu sıkıntının çözümü noktasında bir şeyler yapma çabası içerisindedir” diye konuştu.

“Yeni Evim Projesi ülkemiz için milletimiz için hayırlı olacaktır”
Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ortaklığında ‘Yeni Evim Projesi’ ile orta gelirlilere konut sahibi olması için sunulan imkanları inşaat sektörü olarak olumlu karşıladıklarını belirten Ünsal, “Bu paket bir anlamda şu anda ilaç oldu. Bu paket çok kıymetli ve sulandırmamak lazım. Hem üretim sektöründe inşaat müteahhitleri açısından olaya baktığımız zaman müteahhitlerimiz burada bu paketi çok iyi değerlendirmeli diye düşünüyorum. Eldeki stoklarını nakit paraya çevirmeleri için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla da bu paketin vatandaşlarımızın konuta ulaşım noktasında çok büyük avantajlar sunduğunu belirtmek istiyorum. İnşallah bu paket ülkemiz için milletimiz için hayırlı olacaktır” ifadelerini kullandı.

“Maliyetlerimizin dahi altında satış yapıyoruz”
Ünsal Group bünyesinde hizmet veren ‘Mevaşehir’ projesi ile Yeni Evim Projesi’ne destek verdiklerinin altını çizen Ünsal, “Mevaşehir projemiz Türkiye’nin en uygun fiyatları ve projemiz de Türkiye’nin en kaliteli projesidir. Mevaşehir projemizde biz fiyatlarımızı hiç arttırmadık. Şu anda söyleyebilirim ki maliyetlerimizin dahi altında satış yapıyoruz. Elimizde kalan 150’ye yakın konutumuz var ve bunları gerçekten maliyetleri ve maliyetlerinin bir tık altında satıyoruz. Hiç üzerine zam koymadan, enflasyon farkını yansıtmadan biz bu projemizi paket çerçevesinde vatandaşımızın alımına sunduk. Vatandaşlarımızın da Mevaşehir projesine çok yoğun bir ilgisi var. Cumartesi ve pazar günü yaklaşık 500 aile ağırladık ve binlerce aileden telefon alıyoruz. Onları randevu sistemi ile ağırlıyoruz. Çok az sayıda dairemiz var ve çok yoğun bir talep var” ifadelerine yer verdi.

“Orta gelirliler tekrar konuta ulaşma konusunda bir avantaj yakaladılar”
Ünsal, geçtiğimiz günlerde duyurulan Yeni Evim Projesi sayesinde orta gelirlilerin konut sahibi olabilmesi için bir fırsat dönemi oluştuğuna dikkati çekerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizde konut fiyatları sürekli yukarıya doğru hareket ediyor ve etmeye de devam edecektir. Çünkü maliyet artışları hiç durmuyor, yukarıya doğru tırmanıyor. Ancak tabii ki vatandaşımızın alım gücü maliyet artışı karşısında düşük kalmıştı. Bu nedenle konuta ulaşmaları çok zorlaşmıştı. Bu paketle birlikte tekrar konuta ulaşma konusunda bir avantaj yakaladılar. Bu avantajı iyi kullansınlar. Çünkü bundan sonra fiyatlar tekrar tırmanışa geçecek ve bir daha konuta ulaşmaları çok zor olacaktır diye düşünüyorum. Orta gelir grubuna ait çıkan bu paket gerçekten şu anda vatandaşların daireye ulaşma noktasında hizmet veriyor. Ankara’da 3 milyon liraya kadar bu paketle birlikte kredi imkanı tanındı. Dolayısıyla da bizim projemiz de bu anlamda bu pakete uygun.”

Muhammed Musab Gümüşer - Mert Cerrahoğlu

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Beyoğlu’nda 23 Nisan coşkuyla kutlandı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle renkli anlara sahne oldu. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney de etkinliklere katılarak çocukların bayram sevincine ortak oldu. Beyoğlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan etkinlikleri ile birlikte çocuklar eğlenceye doydu. Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gün boyu düzenlenen etkinliklere katılan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya yaşadı. Oyun ve eğlence alanlarında gün boyu eğlenceli vakit geçiren minikler burada, müzikli çocuk tiyatrosu, animasyon ve karaoke yapma fırsatı buldu. Beyoğlu Belediyesi tarafından bayrama özel gerçekleştirilen bir diğer etkinlik ise KÖFN Konseri oldu. Kasımpaşa Sahili’nde gerçekleştirilen konsere yoğun ilgi gösteren Beyoğlu sakinleri, burada da çalınan parçalarla birlikte doyasıya eğlendi. Gün boyu gerçekleştirilen etkinliklere Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney’de katılarak çocukların bayram sevincine ortak oldu. “Beyoğlu’nun çocukları, Beyoğlu’nun sokaklarında güvenle oynasın istiyoruz” Etkinlikler hakkında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun diyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü yaşı. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu vecizeyle süslediği ve çocuklara armağan ettiği bir gün. Dolayısıyla bize bir vazife yüklüyor Mustafa Kemal Atatürk. Çocuklara sahip çıkma, çocuklar ülkenin geleceği. Bu anlamda da biz Beyoğlu’nun çocukları, Beyoğlu’nun sokaklarında güvenle oynasın istiyoruz. Biz Beyoğlu’nun çocukları hak ettiği parklara kavuşsun istiyoruz. Hak ettiği kreşlerde eğitim alsın, sanatla, kültürle bugün olduğu gibi festivallerle buluşsun istiyoruz. Bu anlamda Beyoğlu’nun bugüne kadar hak ettiği yerde olmadığına inanıyoruz. Bundan sonra sokakları neşeli, festivalleriyle, sanatlarıyla, kültür hizmetleri ile kitap fuarlarıyla, yeni nesli geleceğe hazırlama adına, belediye olarak onların yanında olacağız” ifadelerini kullandı. Etkinliklere katılan Asya Kaplan, “Ben bugün okula gidip 23 Nisan için gösteri yaptım. Buraya da yeni geldim, hoşuma gitti. Biraz oynayacağım, kaydıraktan kayacağım bir sürü şey var" dedi. Firuze Ayşe Yılmaz ise, “ ben normalde evden çıkmayı sevmem. Sevdiğim birinin konseri olduğunda hoşuma gidiyor geliyorum” ifadelerini kullandı.
İstanbul TFF, Süper Lig’de 33. haftanın VAR kayıtlarını açıkladı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trendyol Süper Lig’in 33. haftasında oynanan karşılaşmaların VAR kayıtlarını açıkladı. TFF, Süper Lig’in 33. haftasında oynanan 3 karşılaşmanın Video Yardımcı Hakem (VAR) kayıtlarını Youtube hesabından ses ve görüntülü olarak paylaştı. Videoda yer alan maçlar ve alınan kararlar şöyle: - İstanbulspor - Fatih Karagümrük müsabakasının 35. dakikasında konuk ekibin Markao ile bulduğu gol potansiyel ofsayt için inceleme verildi. Hakem Burak Şeker, pozisyonu monitörden izleyerek golü iptal etti. - Aynı müsabakanın 45+2. dakikasında ofsayt ile durdurulan pozisyon öncesi kaleci Alp Arda’nın Rohden’e müdahalesi için inceleme tavsiyesi verildi. Hakem Şeker, pozisyonu izleyerek penaltı noktasını gösterdi. - İstanbulspor - Fatih Karagümrük maçının 90+1. dakikasında İstanbulspor ceza sahası içerisinde hava topu mücadelesi sonrası 3. kez VAR uyarıda bulundu. Hakem Burak Şeker, Coly’nin topu elle oynadığını belirleyerek penaltı kararı verdi. - Kayserispor - Trabzonspor maçının 28. dakikasında ev sahibinin kazandığı penaltı, inceleme sonrası iptal edildi. - Aynı müsabakanın 52. dakikasında konuk ekibin Enis Bardhi ile bulduğu gol sonrası VAR’dan tavsiye kararı verildi. Hakem Çağdaş Altay, pozisyon başlangıcı öncesi faul olduğunu tespit ederek golü iptal etti. - Sivasspor - Fenerbahçe karşılaşmasının 87. dakikasında VAR uyarısıyla hakem Cihan Aydın kenara geldi. Pozisyonu izleyen Aydın, kaleci Livakovic’in Rey Manaj’ın ayağına müdahale ettiği gerekçesiyle penaltı noktasını gösterdi.