ASAYİŞ - 12 Şubat 2024 Pazartesi 16:56

Ebru Güneş’in vurulma anı kamerada

A
A
A

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesi’nde gerçekleştirdiği seçim çalışması sırasında yaşanan silahlı saldırının görüntüsü ortaya çıktı. Ebru Güneş’in vurulma anı kameraya yansıdı.

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın bir dernekte gerçekleştirdiği ’Mardinliler Buluşması programı sırasında uzun namlulu silah ve tabanca kullanılarak saldırı gerçekleştirilmiş, olayda Ebru Güneş isimi kadın ağır yaralanmıştı.

Ebru Güneş’in vurulduğu anlara ilişkin güvenlik kamera görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde sokakta yürüyen Ebru Güneş, silahlı saldırının yaşanmasıyla başından aldığı mermi ile yaralanarak yere düşüyor.

Medeni Topaloğlu - Volkan Kayalar

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde kimyanın doğası öğretimi çalıştayı Atatürk Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ile Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Kimyanın Doğası Öğretimi Çalıştayı Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor. TÜBİTAK ARDEB tarafından desteklenen ve "Aile Benzerliği Yaklaşımına Dayalı Olarak Bilimin Doğası Öğretimi Modülünün Geliştirilmesi, Uygulanması ve Değerlendirilmesi" başlıklı proje kapsamında düzenlenen çalıştay, akademisyenler ve Erzurum’da görevli 35 kimya öğretmeninin katılımıyla 26 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında devam ediyor. Yürütücülüğünü Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Çelik’in üstlendiği çalıştayda gerçekleştirilen etkinliklerle, kimya derslerine entegre edilebilecek öğretim yöntemlerinin geliştirilmesi ve bu etkinliklerin derslerde etkili bir şekilde kullanılması için kimya öğretmenleriyle görüş alışverişi yapılıyor. 3 aşama şeklinde planlanan projenin ilk aşamasında; Erzurum’da görevli 35 kimya öğretmeniyle yapılan görüşmeler sonucunda kimya öğretiminin mevcut durumu ve ihtiyaçları analiz edilirken, ikinci aşamada bu analize dayalı olarak programı oluşturulan çalıştayın düzenlenmesi ve üçüncü aşamada ise öğretim sürecinde kullanılacak etkinliklerin hazırlanması ve belirlenen okullarda deneysel olarak test edilmesi hedefleniyor. Çalıştayın, çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla kimya öğretimine ve gelişimine önemli katkılar sağlayacağını belirten program yürütücüsü Prof. Dr. Suat Çelik, Atatürk Üniversitesinin Yeni Nesil Tasarım ve Dönüşüm Projesinde vurgulanan eğitim, araştırma ve topluma katkı vizyonunun çalıştaya önemli derecede etkisinin olduğunu söyledi. 5 gün boyunca kimya eğitiminin masaya yatırılması ve sorunların çözülmesi için tüm imkanları seferber eden ve çalıştay süresince desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür eden Prof. Dr. Çelik, programın sonunda elde edilen sonuçların yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini ifade etti.
Samsun Başkan Togar: “31 Mart’ta hep birlikte tarih yazacağız” Tekkeköy Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi (YRP) Başkan Adayı Hasan Togar, “Aynı amaç için omuz omuza yürüyüp, ilçemizi daha ileri götürmek adına bizlerle birlikte emek veren Tekkeköy sevdalısı hemşehrilerimizin desteğiyle 31 Mart’ta hep birlikte tarih yazacağız” dedi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar; Kerimbey, Çınaralan, Bakacak ve Çayleyik mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Gittiği tüm mahallelerde miting havasında coşkulu bir kalabalıkla karşılaşan Togar, “Geleceğe güvenle yürümek için hep birlikte doludizgin ilerliyoruz. Gördüğümüz destekler ile anlıyoruz ki geçen 10 yılda çok şey başarmışız. Bizler bu ilçede doğduk, burada hayat bulduk. Her geçen gün Tekkeköy aşkıyla yanıp tutuştuk. Bu sevgiye layık olmaya ve ilçemiz için gece gündüz demeden siz değerli insanlarımızla buluşmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. “İlk günkü aşkla” diyerek yola çıkan Togar bu sevdanın 31 Mart’ta da bitmeyeceğini ifade ederek, “Yarınları istişareler ve ortak akıl çerçevesinde hep birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Aynı amaç için omuz omuza yürüyüp, ilçemizi daha ileri götürmek adına bizlerle birlikte emek veren Tekkeköy sevdalısı hemşehrilerimizin desteğiyle 31 Mart’ta hep birlikte tarih yazacağız” şeklinde konuştu. Başkan Togar’a yaptığı buluşmalarda, YRP Tekkeköy İlçe Başkanı Mustafa Durmuş Yıldırım ve Tekkeköy Belediye Başkan Yardımcısı Özkan Karakaya eşlik etti.
İstanbul MİT tırları davasında Erdem Gül’e 5 yıl hapis cezası MİT tırları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Gül’ü ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. MİT tırlarının durdurularak gizli kalması gereken görüntülerin yayınlanmasına ilişkin Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün yeniden yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Erdem Gül ile sanık avukatları hazır bulundu. Duruşmada savunma yapan sanık Gül önceki savunmalarını tekrarladığını belirterek, ‘’Suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyorum çünkü gazetecilik bir suç değildir’’ dedi. ‘’Gazetecilik ve adalet kazansın’’ Son sözü sorulan sanık, ‘’Beraat etmek istiyorum, beraat etmem gerektiğini düşünüyorum. Gazetecilik ve adalet kazansın’’ ifadelerini kullandı. 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı Kararını açıklayan mahkeme, sanık Erdem Gül’ü ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Duruşmanın ardından basın mensuplarına konuşan Gül, ‘’Benim burada siz gazeteci arkadaşlarıma söyleyeceğim şudur. Dosyada sadece eylem olarak bir tane haber var. Dolayısıyla bu ceza direkt habere cezadır’’ ifadelerini kullandı.