SAĞLIK - 13 Şubat 2024 Salı 11:58

İEÜ Medical Point Hastanesi uzaktan sağlık hizmetiyle de şifa dağıtacak

A
A
A
İEÜ Medical Point Hastanesi uzaktan sağlık hizmetiyle de şifa dağıtacak

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi, ‘Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet İzin Belgesi’ almaya hak kazandı. Sağlık Bakanlığınca verilen belgeyle birlikte İEÜ Medical Point Hastanesi, uzaktan sağlık hizmetiyle dünyanın her noktasındaki hastalara sağlık hizmeti ulaştırabilecek.


1996 yılından bu yana özel sağlık hizmetleri alanında faaliyet yürüten ve bu süreçte birçok yeniliğe imza atan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Point Hastanesi, ‘Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet İzin Belgesi’ almaya kazandı. Sağlık Bakanlığınca verilen belge ve hayata geçirilecek olan uygulamayla birlikte hastalar ile doktorlar, görüntülü görüşme sağlayabilecek. Böylelikle İEÜ Medical Point Hastanesi, yurt içinin yanı sıra yurt dışında daha fazla hastaya ulaşıp şifa dağıtmaya devam edecek. Hastalar, uygulama üzerinden İEÜ Medical Point Hastanesini seçip, randevusunu oluşturduktan sonra görüntülü bir şekilde olarak doktorlarıyla görüşebilecek.


İEÜ Medical Point Hastanesi olarak, teknolojiyi yakından takip etmeyi sürdüreceklerini belirten Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, “Modern altyapımız, deneyimli çalışanlarımız, kalitesi tescillenen uluslararası sağlık hizmetimizle dünyanın dört bir yanından hastalara şifa dağıtıyoruz. Bunu yaparken de yenilikleri her zaman takip ediyoruz. Daha iyiye ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet izin belgesiyle birlikte dünyanın her noktasında daha fazla hastaya ulaşabileceğiz. İEÜ Medical Point Hastanesi olarak, sağlık hizmetlerinde devrim oluşturan 5.0 hastane mottosuyla hastalarımıza daha akıllı, daha hızlı ve daha etkili sağlık çözümleri sunuyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.


İEÜ Medical Point Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Şükrü Emre ise “Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet İzin Belgesiyle birlikte daha fazla hastaya ulaşıp daha fazla hastaya şifa dağıtacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun yanı sıra özellikle hareket kabiliyetleri kısıtlı ve yaşlı hastalarımız artık fiziksel olarak gelmek durumunda kalmayacaklar. İEÜ Medical Point Hastanesi olarak, gelişen teknolojileri yakından takip ediyoruz; çünkü sağlık ve teknoloji ayrı ayrı düşünülemez. Hastalarımızın ile yakınlarının mutlulukları ve konforları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.İEÜ Medical Point Hastanesi uzaktan sağlık hizmetiyle de şifa dağıtacak

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adıyaman Akrabalar arasında silahlı çatışma: 3 ölü, 2 yaralı Adıyaman’da, akraba olan iki aile arasında çıkan silahlı çatışmada 3 kişi hayatını kaybederken 2 kişi ise yaralandı. Edinilen bilgilere göre, Adıyaman’ın Samsat ilçesine bağlı Taşkuyu Köyü’nde akraba olan iki aile arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Meydana gelen silahlı çatışmada 9 yaşındaki Mustafa Avcı, Abidin Avcı (39), ve Tuğba Avcı, Kasım Avcı ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. Çatışmanın çıktığı olay yerine çok sayıda jandarma ekibi ile sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılardan Kasım Avcı yaralı halde olay yerinden kaçarak kayıplara karışırken olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Tuğba Avcı, Abidin Avcı ve Mustafa Avcı ile ismi öğrenilemeyen 1 kişi Samsat Devlet Hastanesi, Kahta Devlet Hastanesi ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanelerine sevk edildi. Buralarda tedavi altına alınan yaralılardan Tuğba Avcı, Abidin Avcı ve Mustafa Avcı yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kişilerin yakınları hastanede sinir krizleri geçirdi. Polis ve jandarma ekipleri hastanelerde ve olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Öte yandan çatışmada hayatını kaybeden Mustafa Avcı ile Abidin Avcı’nın baba oğul olduğu öğrenildi. Yaralı halde kaçarak kayıplara karışan Kasım Avcı’nın yakalanması için ise ekipler tarafından çalışma başlatıldı. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.
İstanbul Sancaktepe Belediyesi proje tanıtım toplantısına yoğun ilgi Sancaktepe Belediyesi 31 Mart seçimleri kapsamında proje tanıtım toplantısı düzenledi. Yoğun ilgi gören ve katılımcıların coşkuyla eşlik ettiği toplantıda belediye başkanı Şeyma Döğücü önceki dönem yaptıklarını ve gelecek dönemdeki vaatlerini anlattı. Sancaktepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde gerçekleştirilen proje aday ve tanıtım toplantısında Sancaktepe Belediye Başkanı ve başkan adayı Şeyma Döğücü önceki dönem yaptıkları icraatleri ve gelecek dönemdeki vaatlerini sıraladı. Yoğun ve coşkulu bir katılımın olduğu toplantıya eski başbakan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Cumhur İttifakı siyasi parti ilçe başkanları katıldı. "Yeni dönemde Sancaktepe emin ellerde" Konuşmalarında Sancaktepe’de yaptıkları hizmetleri anlatan ve pandemi döneminde yaptıklarına da değinen Şeyma Döğücü "Pandemi döneminde 5 bin öğrencimize tablet dağıttık. Kardeş belediyemiz Adıyaman Suvarlı Belediyesine park yaptık. Manavgat yangınında zarar gören Tilkiler köyüne cami yaptık. 5 yılda çok çalıştık, severek çalıştık. Vatandaşımıza sunduğumuz hizmetler neticesinde onların yüzünde gülümsemelerini, gençlerimizin başarılarını gördükçe mutlu olduk, göğsümüz kabardı. Yeni dönemde de inşallah Sancaktepe emin ellerde." ifadelerini kullandı. "Belediyecilik diğerlerinin nazarında makam vesilesi olabilir. Bizim nazarımızda sadece millete hizmetkarlıktır." Şeyma Döğücü konuşmalarına, "Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi belediyecilik diğerlerinin nazarında rant kapısı olabilir. Bizim gözümüzde hizmet kapısıdır. Belediyecilik diğerlerinin nazarında makam vesilesi olabilir. Bizim nazarımızda sadece millete hizmetkarlıktır, şehre olan aşk ve sevdadır." şeklinde devam etti. Döğücü ayrıca evlilik destek paketi, ev bizden yuva sizden projesi ile yeni evlenecek gençlere müjde niteliğinde vaatlerde bulundu. Ayrıca eğitim alanında da yatırım yapacaklarının sözünü verdi. Programa katılan eski başbakan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Binali Yıldırım, "2019’da Sancaktepe ve çoğu ilçelerimizi dolaştık ve başkanlarımızı işbaşına getirdik. Biz o seçimle beraber olamadık. Ama ilçe belediye başkanlarımız bir şehirde Belediye Başkanı yok diye bahanelerin arkasına sığınmadılar. Çok güzel işler başardılar. İşte bunun belirgin örneklerinden bir tanesi Sancaktepe’dir." dedi.