SAĞLIK - 13 Şubat 2024 Salı 11:58

İEÜ Medical Point Hastanesi uzaktan sağlık hizmetiyle de şifa dağıtacak

A
A
A
İEÜ Medical Point Hastanesi uzaktan sağlık hizmetiyle de şifa dağıtacak

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi, ‘Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet İzin Belgesi’ almaya hak kazandı. Sağlık Bakanlığınca verilen belgeyle birlikte İEÜ Medical Point Hastanesi, uzaktan sağlık hizmetiyle dünyanın her noktasındaki hastalara sağlık hizmeti ulaştırabilecek.


1996 yılından bu yana özel sağlık hizmetleri alanında faaliyet yürüten ve bu süreçte birçok yeniliğe imza atan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Medical Point Hastanesi, ‘Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet İzin Belgesi’ almaya kazandı. Sağlık Bakanlığınca verilen belge ve hayata geçirilecek olan uygulamayla birlikte hastalar ile doktorlar, görüntülü görüşme sağlayabilecek. Böylelikle İEÜ Medical Point Hastanesi, yurt içinin yanı sıra yurt dışında daha fazla hastaya ulaşıp şifa dağıtmaya devam edecek. Hastalar, uygulama üzerinden İEÜ Medical Point Hastanesini seçip, randevusunu oluşturduktan sonra görüntülü bir şekilde olarak doktorlarıyla görüşebilecek.


İEÜ Medical Point Hastanesi olarak, teknolojiyi yakından takip etmeyi sürdüreceklerini belirten Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, “Modern altyapımız, deneyimli çalışanlarımız, kalitesi tescillenen uluslararası sağlık hizmetimizle dünyanın dört bir yanından hastalara şifa dağıtıyoruz. Bunu yaparken de yenilikleri her zaman takip ediyoruz. Daha iyiye ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet izin belgesiyle birlikte dünyanın her noktasında daha fazla hastaya ulaşabileceğiz. İEÜ Medical Point Hastanesi olarak, sağlık hizmetlerinde devrim oluşturan 5.0 hastane mottosuyla hastalarımıza daha akıllı, daha hızlı ve daha etkili sağlık çözümleri sunuyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.


İEÜ Medical Point Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Şükrü Emre ise “Uzaktan Sağlık Hizmet Faaliyet İzin Belgesiyle birlikte daha fazla hastaya ulaşıp daha fazla hastaya şifa dağıtacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun yanı sıra özellikle hareket kabiliyetleri kısıtlı ve yaşlı hastalarımız artık fiziksel olarak gelmek durumunda kalmayacaklar. İEÜ Medical Point Hastanesi olarak, gelişen teknolojileri yakından takip ediyoruz; çünkü sağlık ve teknoloji ayrı ayrı düşünülemez. Hastalarımızın ile yakınlarının mutlulukları ve konforları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.İEÜ Medical Point Hastanesi uzaktan sağlık hizmetiyle de şifa dağıtacak

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Konya Melih İbrahimoğlu, Konyaspor’da Konyaspor, orta saha oyuncusu Melih İbrahimoğlu ile 3 yıllık anlaşma sağladı. Konyaspor transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede orta saha oyuncusu Melih İbrahimoğlu ile 3 yıllık anlaşma sağladı. Konyaspor Müzesi’nde yapılan imza töreninde, Futbol Şube Sorumlularından Yusuf Küçükbakırcı hazır bulundu. Kulüpten yapılan açıklama, “Melih İbrahimoğlu’na hoş geldin diyor, yeşil-beyazlı formamız altında başarılar diliyoruz. Melih, takımımızda 77 numaralı formayı terletecek” denildi. İmza töreninden sonra konuşan Melih İbrahimoğlu, "Konya’da olduğum için gerçekten çok mutluyum. Kulübümüz beni harika karşıladı. Önceki takımımla Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları vardı. Onları tamamlayıp geldim. Konyaspor Türkiye’nin en köklü camialarından biri. Kupalar kazanmış, Avrupa kupalarında boy göstermiş büyük bir camia Konyaspor. Takımımla bir an önce antrenmanlara başlamak istiyorum. Taraftarımızın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum" dedi Futbol Şube Sorumlusu Yusuf Küçükbakırcı ise, "Melih uzun süredir takip ettiğimiz bir futbolcuydu. Rapid Wien alt yapısında yetişti. İyi bir futbolcu, takımımıza katkı vereceğini düşünüyoruz. Transfer noktasında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle forvet mevkisi için yoğun çaba harcıyoruz. İnşallah en kısa zamanda forvet transferini de bitirmek istiyoruz” diye konuştu. Rapid Wien alt yapısında yetişen Melih İbrahimoğlu, son olarak Arnavutluk Süper Ligi’nden Egnatia’da forma giydi.
Elazığ Elazığ’da Kuşaktan Kuşağa Resim Sergisi Elazığ’da düzenlenen Kuşaktan Kuşağa Resim Sergisi, büyük beğeni topladı. Elazığ’da sanatçı İsa Demir tarafından yapılan karma resimler, Elazığ Belediyesi’nin desteği ile Harput Musiki Müzesi önünde sergilendi. Kuşaktan Kuşağa Resim Sergisi, büyük beğeni topladı. Sergiyi gezen vatandaşlar, bol bol fotoğraf çekti. Serginin açılışına Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Alaattin Meydanoğlu, sanatçı İsa Demir ve vatandaşlar katıldı. Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak hayatın her alanında olduğu gibi bugünde sanatın ve sanatçının yanında olduklarını belirten Müdür Alaattin Meydanoğlu, “Sanatçı İsa Demir ile sergimizi açmak bulunmaktayız. Bizlere bu anlamda çalışma fırsatı sunan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na şükranlarımızı arz ediyoruz. Her alanda olduğu gibi bugün de sanatın ve sanatçının yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir. Biz Elazığ Belediyesi olarak sanatçımızın yapmış olduğu resim çalışmasını Harput Musiki Müzesi’nin önünde sergilenmesine imkan verdik. Kendisini tebrik ediyorum. Biz kültür müdürlüğü olarak kültürel faaliyetlerin her zaman yanında olduğumuzu göstermiş bulunmaktayız” dedi. Sanatçı İsa Demir ise “Belediyemiz bu konuda her zaman destek verdi. Yanımızda oldu. Bizi mutlu etti ve cesaretlendi. Bizim için şehrimiz çok önemli. Kültüre faaliyetlerin devamını istiyoruz. Belediyemizin kültür müdürlüğü bu anlamda her sanatçımıza yardımcı oluyor. Bizde bu çalışmamızı yaparken hep yanımızda oldular” diye konuştu.