İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sarıkamış'ta obsidyen taş ocağında buz sarkıtları

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde hava sıcaklığının eksi 25 dereceye kadar düştüğü obsidyen taş ocağında 4 metrelik buz sarkıtları oluştu.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde hava sıcaklığının eksi 25 dereceye kadar düştüğü obsidyen taş ocağında 4 metrelik buz sarkıtları oluştu.


İlçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Mescitli Köyü mevkiinde bulunan obsidyen taş ocağı buz tuttu. Ocakta 4 metreyi bulan buz sarkıtları, görenleri şaşırttı. Doğa fotoğrafçıları ve vatandaşlar, güzel kış manzaralarının ve buz sarkıtlarının, bol bol fotoğrafını çekme imkanı buldu.


Doğa fotoğrafçısı Hasan Cellat, yılın her vakti bu anı beklediğini belirterek dağlarda oluşan buzları resmetmek için günlerce beklediğini söyledi.


Cellat, " İlçede bulunan Obsidyen Taş Ocağında eksi 25 derecede 4 metrelik buz sarkıtları oluştu. Yıllardır bölgede fotoğrafçılık yapıyorum. Elimde bir fotoğraf makinesiyle her anı fotoğraflamaya çalışıyorum. Aylardır buranın donmasını bekliyordum nihayet dondu ve doğa olayına şahit oldum. Sarıkamış'a geldiğinizde mutlaka bu taş ocaklarına gelmenizi ve yerlerinde görmenizi isterim." dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.