YEREL HABERLER - 15 Kasım 2012 Perşembe 15:29

GENÇ GESİAD`DAN GTO`YA ZİYARET

A
A
A
GENÇ GESİAD`DAN GTO`YA ZİYARET

Genç Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı Lokman Çiçek`in yaptığı Genç GESİAD Yönetimi, GTO Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Sivil toplum kuruluşlarında görev almanın gönül işi olduğunu söyleyen GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, ``Her yıl 750 bine yakın gencimiz yüksekokul ya da üniversitelerden mezun oluyor. Aktif işgücüne katılmaya çalışıyor. Sizler de aktif işgücüne katkıda bulunuyorsunuz. Hizmet işi gönül işidir. Bugünkü işadamlarımızın birçoğu gibi bizler de bu tür yapılanmaların içinden geldik. Tabi ki gençlerin bu şekilde görev yapması memnuniyet verici. Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) çoğalması bir ülkenin zenginliğini gösterir. Biz sizlerle iletişim halinde olmak zorundayız. Gençler bir ülkenin geleceği. Her sektörde ortak projeler üretebilir, fikir birliği, iş birliği yapabiliriz`` dedi.
GTO Yönetim Kurulu üyelerinin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirten Genç GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Çiçek, ``Genç GESİAD, GESİAD`ın gençlik yapılanması olup, amacımız GESİAD`da genç iş adamlarının aktif olarak görev yapması. Genç GESİAD bizim için tıpkı bir okul gibi. Her türlü ticari, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunuyoruz. Yurt dışı iş gezilerimiz oldu. Bu sene de 3-4 tane yurt dışı programımız var. Bunların dışında söyleşi programlarımız ve sosyal projelerimiz oluyor. Söyleşi programlarımızla sanayi, ticaret ve siyaset hayatının önde gelen isimlerini davet ederek, tecrübelerinden yararlanıyoruz`` dedi.
Genç GESİAD olarak yetmiş üyelerinin olduğunu vurgulayan Çiçek, ``Üniversite mezunu olup, ticarete yeni atılmış, yeni firması olan arkadaşlarımızın aramıza girmesini istiyoruz. Genç GESİAD bizim için ciddi bir avantaj. Geçler olarak sizlere göre daha şanslıyız. GESİAD gibi çok değerli bir yapıda görev alabiliyoruz. O yüzden sizlerin önüne geçmemiz lazım. Şartlarımız, avantajlarımız çok fazla. Bunu değerlendirebilmek için, büyüklerimize göre daha fazla çalışmaya gayret gösteriyoruz. Kendimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Geleceğin iş adamları olarak şimdiden kaynaşıyoruz. Genç GESİAD olarak GTO Yönetiminden destek bekliyor, bizim yaş grubuna uyan işadamlarını yönlendirmenizi istiyoruz`` diye konuştu.
Genç GESİAD Yönetim Kurulu Üyelerini çalışmalarından dolayı kutlayan GTO Yönetim Kurulu üyeleri, tecrübelerini paylaşmaya her zaman hazır olduklarını belirterek, gençlerin bu tür yapılanmalarda görev almasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir