KÜLTÜR SANAT - 10 Haziran 2024 Pazartesi 14:50

Sanat eğitimi alan kursiyerler yeteneklerini sergiledi

A
A
A
Sanat eğitimi alan kursiyerler yeteneklerini sergiledi

Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezi’nde (KİGEM) sanat eğitimi alan kursiyerler, sahneledikleri yıl sonu gösterisiyle beğeni topladı.


Yenişehir Belediyesi tarafından kültür ve sanat eğitimi vermek amacıyla 2020’de kurulan KİGEM’de bağlama, bale, drama, gitar, halk oyunları, modern danslar, keman, piyano, resim, tiyatro ve yazarlık gibi alanlarda her yaştan vatandaşa eğitim veriliyor. Bu yıl bin 500 kişi eğitim alırken, bugüne kadar toplam 6 bin 500 kişi KİGEM’de eğitimlerini tamamladı. KİGEM’de yıl boyunca eğitim alan kursiyerler, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde sahne aldı. Gösterilerde geleceğin sanatçıları, yeteneklerini sergileyerek izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı."KİGEM’in kapıları, sanatla ilgilenen ve kendini geliştirmek isteyen herkese açık"


Kursiyerlerin performanslarını izleyen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, KİGEM aracılığıyla her yaştan vatandaşa sanatın çeşitli dallarında eğitim alma fırsatı sunduklarını ifade etti. Bugüne kadar 6 bin 500 kişinin KİGEM’den faydalandığını dile getiren Özyiğit, bu yıl da bin 500 kursiyerin sanat yolculuklarına bir adım daha attığını belirtti. KİGEM’in kapılarının, sanatla ilgilenen ve kendini geliştirmek isteyen herkese açık olduğunun altını çizen Özyiğit, şöyle konuştu:


"Çocuklarımız iyi yetişsin, bilimsel temellere dayalı yetişsin istiyoruz. Tabii ki iyi ahlaklı. Yenişehir’de Erken Çocukluk Gelişimi Projesi başlığı adı altında Türkiye’de ilk defa bir uygulama başlattık. Marmara Üniversitesi ile birlikte yürüttüğümüz projemiz 0-3 yaş erken çocukluk eğitimi ile başlıyor. 3-6 yaşta iki Beceri Temelli Eğitim Merkezi (BETEM) kurduk. Modelimiz Türkiye’ye örnek oluyor. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki projemiz Ankara Çankaya’da da hayata geçiyor. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, laik eğitim sistemine uygun bir eğitim modeli ile çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirmeliyiz. Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımak istiyorsak, el ele vermemiz gerekiyor."Sanat eğitimi alan kursiyerler yeteneklerini sergiledi

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Karabük Karabük’te büfe önünde silahla ateş açılması olayında yeni görüntüler ortaya çıktı Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.