SPOR - 11 Haziran 2024 Salı 10:18

Çaykur Rizespor’un stadının zemini yenileniyor

A
A
A

Geçen sezon oynanan maçlarda birçok kez gündeme gelen Çaykur Rizespor’un stadının zemini, yaklaşık 1 milyon Euro maliyetle yenileniyor.

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’un maçlarını oynadığı stadyumun zemini, geçen sezon oynanan bazı maçlarda kötü görüntüsü ile gündeme gelmişti. Zeminden ötürü Türkiye Futbol Federasyonu’ndan uyarı da alan Çaykur Rizespor’da stadın zemini tamamen sökülerek yeniden yeşillendirilecek. Aynı zamanda zemine alttan ısıtma sistemi, alttan havalandırma ve vakum drenaj sistemi yapımı ve alttan ısıtma sistemi mekanik odası kurulumu da yapılacak.

Çaykur Rizespor’un stadının zemini yenileniyor

“1 milyon Euro civarında bir maliyeti var”

Çaykur Rizespor Kulüp Başkan Vekili Adnan Er, stat zemininin yapılması için Real Madrid ve Barcelona takımlarının çalıştığı firmayla çalışıldığını belirtti. Üst düzey bir zemin hazırlatıldığının altını çizen Er, “Geçen sezon stadımızda bir takım sıkıntılar yaşadık. Yılların verdiği tahribatlara stadımızın drenajı zarar görmüştü. Bu olaylar futbolcu sakatlanmasına da neden olabiliyor. Biz stadı tamamen söktük. Drenaj sistemini yeniliyoruz. Sıcak ve soğuk havalandırma sistemi koyuyoruz. Vakum sistemi yapılıyor. Bütün stadın suyunu bir anda çeken bir stat kuruyoruz. Burası hibrit bir saha olduğu için aynı şekilde yapılacak. Kötü hava şartlarından etkilenmemesi için zeminin üstünü kapatıyoruz. İnşallah dünya standartlarında bir zeminimiz olacak. Espri yapmıyorum. Real Madrid ve Barcelona’nın stadının zeminini yapan firma burayı yapıyor. Gerçekten üst düzey bir zemin hazırlıyoruz. 1 milyon Euro civarında bir maliyeti var. Bu biraz artabilir. Burada olabilecek herhangi bir sakatlık, bir oyuncuya verdiğimiz paraları heba etmiş oluyor. Onun için statların zeminlerinin kaliteli olması lazım. Burada ciddi maliyetler var. Futbolcu maliyetlerinden bahsediyorum” şeklinde konuştu.

Ali Maşalacı - Hasan Fehmi Demir

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Hatay Hatay Büyükşehir Belediye ekipleri, 48 saatte 120 vakaya müdahalede bulundu Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi (AKOM), 18-20 Haziran tarihleri arasında 48 saatte 120 vakaya müdahale ederken 14 hayvan da kurtardı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri; vatandaşların huzurlu bir bayram süreci geçirmesi için gece gündüz çalışarak son 48 saatte yangın, trafik kazası, insan ve hayvan kurtarma gibi toplam 120 vakaya müdahalelerde bulundu. Bu vakalar arasında meydana gelen 85 yangın olayına bakan AKOM ayrıca; 6 trafik kazası, 6 mahsur kalma durumu, 4 kapı açma olayında vatandaşların can güvenliğini sağlarken köpek, kedi ve diğer evcil hayvanları çeşitli tehlikelerden kurtarmak amacıyla 14 hayvan kurtarma operasyonu da gerçekleştirdi. Ekiplerin en sık karşılaştığı vakalar arasında özellikle ev, bahçe, ekin, anız, çöplük ve ot yangınları dikkat çekerken Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu konuda vatandaşları daha dikkatli olmaya davet etti. Yaz aylarının gelmesi üzerine sıcakların artmasıyla boğulma vakalarının yoğun yaşandığı bölgelerde rip akıntısı için uyarılar yapıp önlemler alan Büyükşehir Belediyesi, uzman personelleriyle birlikte teyakkuz halinde olduklarını vurguladı. Kurban Bayram’ın son 2 gününde il genelinde ölümlü hiçbir vakaya rastlanılmadığını aktaran yetkililer, Bayram sürecinde vatandaşların can ve mal kayıplarını en aza indirilmesi için acil durum ve olayları kontrol altına almak için hızlı ve etkin çalışmalar yürüttüklerini aktardılar.