YEREL HABERLER - 17 Ekim 2012 Çarşamba 17:15

ŞANLIURFA BELEDİYESİ 9 İŞ HANINI GÖRÜNTÜ KİRLİLİОİNDEN KURTARIYOR

A
A
A
ŞANLIURFA BELEDİYESİ 9 İŞ HANINI GÖRÜNTÜ KİRLİLİОİNDEN KURTARIYOR

Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, kentteki görüntü kirliliğinin önüne geçmek için yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye karşısındaki ve eski vilayetin yanındaki 9 iş hanının cephesini güzelleştirip iyileştiren Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, çalışmalarını kendi işçileri, kendi malzemeleri ve kendi imkanlarıyla yapıyor.
Urfa İş Hanı`ndaki cephe sağlıklaştırmasını tamamlayan Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, Yetkin İş Hanı`nda çalışmalarını yürütüyor. Daha sonra Bulvar İş Hanı, Lale İş Hanı, Kürkçüoğlu İş Hanı, Rastgeldi İş Hanı`na sırasıyla geçip cephelerdeki tabela ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmayı planlıyor.
Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, daha önceki yıllarda da Buhara, Halepli Bahçe, Mance ve Dede Osman mahallelerinde badana çalışması yaparak görüntü kirliliğini ortadan kaldırdıklarını söyledi.
Akçakale yolu ve Sırrın mahallelerinde 6 bin 861 metrekare sıva ile boya yapıldığını da hatırlatan Palalıoğlu, ayrıca binalarına, apartmanlarına ya da iş yerlerinin dış cephesine boya badana yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz iskele verdiklerini belirtti.
Akçakale yolu, Kadri Eroğan Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi`nde bulunan 250 dükkanın sundurma ve tabelasını da yaptıklarını anlatan Palalıoğlu, şimdi ise eski vilayetin yanında ve belediye binası karşısında bu çalışmaları yürüttüklerini aktardı.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Ataşehir’de kontrolden çıkan tır park halindeki 2 tıra çarptı: 1 yaralı Ataşehir’de seyir halindeki tır, sürücüsünün alkollü olması nedeniyle kontrolden çıkarak park halindeki 2 tıra çarptı. 3 tırın da hasar aldığı zincirleme kaza neticesinde tır sürücüsü yaralandı. Kaza, saat 01.00 civarında Ataşehir ilçesi, Dudullu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre seyir halindeki 33 AHA 008 plakalı tır, kavşaktan dönerken sürücünün alkollü olmasının da etkisi ile kontrolden çıkarak 2 tıra çarptı. Tır, önce 33 CCN 51 plakalı park halindeki tıra, ardından da 76 DK 428 plakalı park halindeki tıra çarptı. Olayı görenlerin 112 acil çağrı merkezini araması üzerine kaza alanına sağlık ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi. Olayda tır sürücüsü, Paşa Türkdoğan yaralandı, sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Paşa Türkdoğan’ı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırdı. Kaza sonrası polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, trafik ekipleri ise kazanın araştırılması için çalışma başlattı. Kaza sonrası tek şeritten ilerleyen yol trafiğe açıldı. Olayı gören görgü tanığı Serkan Zor, "Siyah tır virajı alamayınca 33 CNN 51 plakalı tıra vurdu, bu tırdan sonra 76 DK 428 plakalı tıra vurdu, zincirleme kaza oldu. 33 AHA 008 plakalı tırın şoförünü indirdik alkollüydü, kafası iyi değildi. Ondan sonra polis arkadaşlar gelince şoförü indirdik" ifadelerini kullandı.