İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Tekirdağ'da "Açık Kapı" Projesi faaliyete geçti

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan "Açık Kapı Projesi" Tekirdağ’da faaliyete geçti.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan "Açık Kapı Projesi" Tekirdağ'da faaliyete geçti. Türkiye genelinde uygulanması planlanan "Açık Kapı Projesi"nin Tekirdağ Valiliğinde tanıtımı yapıldı.


Vali Mehmet Ceylan, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın'ın katılımı ile tanıtılan proje kapsamında, alanında uzman güler güzlü 5 kişilik ekibin vatandaşların sorunlarını ve taleplerini elektronik ortamda alarak kısa sürede sonuçlandırılmasının planlandığı belirtildi.


İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Açık Kapı Projesi hakkında bilgi veren Vali Ceylan, "Açık Kapı Projesi çerçevesinde 22 il ile birlikte ilimizde de bu proje uygulamasına bugün itibari ile başlıyoruz. Buradaki asıl amacımız vatandaşımızın hizmet kalitesini hizmet sunumundaki hızını arttırmaya yönelik olarak ve farklı kurumları gezmeden direkt olarak problemlerini çözebilme imkanı elde edebilecekleri bir birimin açılması ve burada hizmete sunulması için beraberiz. Buradaki asıl amacımız vatandaşlarımız gerek mobil cihazları ile gerek internet ortamından bize mail ortamından ulaşarak veya bizzat gelerek burada eğitilmiş elemanlarımız vasıtası ile sorunlarını aktarıp hızlı bir süre içerisinde bu sorunlarına çözüm bulabilme imkanını elde edecekler ve buradaki asıl amaç vatandaşımıza her aşamasında da taleplerini kendilerine mesaj yoluyla da bilgilendirilerek, onların sorunlarına çözüm imkanı elde ediyoruz" dedi."Vatandaşa hızlı hizmet"


Vali Ceylan, "Sadece valilik ile ilgili değil valiliğe bağlı bütün birimlerde oluşturulmuş olan en az şube müdürlüğü seviyesindeki yetkililer tarafından her kurumun bir açık kapı sorumlusu var bur sorumlu ile bizim buradaki yöneticilerimiz ve vali yardımcılarımız başkanlığında ben ve İçişleri Bakanlığımızın da takip ettiği bir sistem içerisinde buradaki çalışmalar kontrol altında ve işlemler hızlı bir şekilde vatandaşa sağlamaya yönelik devam edecek. Vatandaşımıza hem güler yüzlü ve burada onların dertlerini ve problemlerini ilk ağızdan sunabilme imkanlarını elde edecekler ve tabi direkt buraya gelmelerine de gerek yok. Aslında açacağımız mobil hatlar ile buraya arkadaşlarımıza burada hem psikolog hem sosyolog ve diğer uzman arkadaşlarımız Ankara'da bakanlığımız tarafından kursa alındılar ve yine kurumlarımızdaki diğer sorumlular ile ilgili bire bir görüşerek, onları da bilgilendirerek. Şu aşamada eğitim çalışmaları tamamlandı. Bugün itibariyle Açık Kapı Projemiz uygulamaya ilimizde geçiyor" ifadelerini kulandı."Açık Kapı milletin kapısı"


Açık Kapı Projesinin vatandaşın sorunlarına yönelik olduğunu aktaran Vali Ceylan, "Burada bizim asıl amacımız olan ve vatandaş odaklı hizmet odaklı çalışmalarımız bu yeni bakanlığımızın hazırlamış olduğu bu açık kapı milletin kapısı yani vatandaş rahatça buraya gelebilecek ve ilk girişinde hem banko sistemindeki arkadaşlarımız hem de eğer problemleri şeyse oluşturmuş olduğumuz oda ile bu sorunlarını bire bir ilk ağızdan anlatabilme imkanı ve yine hizmetlerimiz valiliğimizin kapısı her zaman açık" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.