GENEL - 30 Ocak 2017 Pazartesi 14:38

Anne sınavda, bebek hocada

A
A
A
Anne sınavda, bebek hocada

Amasya Üniversitesinde sınava giren annenin bebeğine hocalar baktı.
İstanbul’da yaşayan Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu evli ve 2 çocuk Merve Seven, 6 ay önce Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde başladığı formasyon eğitimlerini hamile olmasına rağmen sürdürüp 25 gün önce yaptığı doğum sonrası dünyaya gelen ‘Cemre’ adını verdiği bebeğiyle final sınavlarına girdi. Genç anne kendisine özel olarak ayrılan toplantı salonunda yapılan sınavda ter dökerken, bebeğine ise sınav sorumluları Yrd. Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu ile eşi Yrd. Doç. Dr. Meltem Kösterelioğlu baktı.
Sınava bebeğiyle gelmek zorunda kaldığını anlatan 32 yaşındaki Seven, akademisyenlerin bebeğiyle yakından ilgilendikleri için içinin rahat ettiğini belirterek 100 soruyu çözmeye çalıştığını söyledi.
Cemre bebeği kucağına alıp salonu dolaştıran 2 çocuk annesi Meltem Kösterelioğlu, “Benim için de sürpriz oldu. Çok güzel bir deneyim. Çokta özlemişiz. Seve seve bu görevi yapacağız” diye konuştu.
Sınavlara bir 200 öğrencinin girdiğini anlatan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Çocuğu olan, engel grubu olan her türlü öğrenciye Amasya ve Amasya Üniversitesinin kapısı açık” şekkinde konuştu.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Aydın Hamidiye Mahallesi’nde köy konağı yenilendi Nazilli Belediyesi ekipleri, Hamidiye Mahallesi’nde köy konağı ve sosyal alan yenileme ve yol yapım çalışmalarını tamamladı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hamidiye Mahallesi’nde başlattığı köy konağı ve kıraathane yenileme ile yol yapım çalışmalarında sona geldi. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve ekibine teşekkür eden Mahalle Muhtarı Hüseyin Tosun; “Köy konağımız ve hemen yanında yer alan kahvehane belediyemiz tarafından yenilendi. Köy konağımızın bahçesinde de düzenleme yapılıyor. Kahvehane ve köy konağında iç ve dış boya, badana, fayans ve mutfak yenileme ön bahçe ve çevresinde parke taşı döşeme çalışmaları yapıldı. Muhtarlık odası olarak kullandığımız alanında tadilatları tamamlandı. Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a, Belediye Başkan Yardımcımız Ali Ertürk’e, Fen İşleri Müdürlüğümüze Hamidiye köy halkı olarak şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. “Merkezden uzak noktalarda dönüşüm başlattık" Göreve geldiği ilk günden bu yana kırsal kalkınmayı sağlamak için merkezden uzak noktalarda ciddi bir dönüşüm çalışmasına imza attıklarını kaydeden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise “Bizler büyük küçük demeden Nazillimizin her noktasına hizmet götürmek, eksikleri tamamlamak için canla başla çalıştık. Özellikle kırsal mahallelerimizde köy içi yolların yanı sıra bahçelere giden dağ ve ova yollarını açtık, parke döşeme çalışmaları yaptık. Bu noktalarda yaptığımız istinat duvarları mahallelerimizi daha güvenli bir hale getirdi. Hemşehrilerimizin bu noktadaki teveccühünü de her daim hissettik. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.