SAĞLIK - 10 Mart 2022 Perşembe 12:33

Bilim insanı Aliusta geliştirdiği besin takviyesiyle hastaların umudu oldu

A
A
A
Bilim insanı Aliusta geliştirdiği besin takviyesiyle hastaların umudu oldu

Bilim insanı eczacı Reyhan Aliusta, 12 yıllık çalışması sonrasında bağırsak hastalıklarında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde kullanılabilecek “Akavital” isimli bir besin takviyesi geliştirdi.

Bilim insanı eczacı Reyhan Aliusta, 12 yıllık çalışması sonrasında bağırsak hastalıklarında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde kullanılabilecek “Akavital” isimli bir besin takviyesi geliştirdi.


Bilim insanı 28 yıllık eczacı Reyhan Aliusta, meslek hayatının son 12 yılını yurtiçi ve yurt dışında besin takviyesi üzerine çalışmaya ayırdı. Özellikle bağırsak hastalıklarının tedavisi üzerine çalışan Aliusta, “Akavital” isimli bir ürün çıkardı. Akavital isimli gıda takviyesi başta bağırsak hastalıkları olmak üzere birçok hastalığa şifa olacak. Akasya Gamı ve D3K2 ve C vitamini içeren formül bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Özellikle koronaya karşı en büyük savaşçılardan biri olacak ürün, kronik ve immün sistem, psikolojik ve nörolojik birçok hastalığın tedavisine destek olacak.


Hayata geçirdikleri ürünün yerli ve sağlığa uygun olduğunu belirten Reyhan Aliusta, “Ürünümüzün içerisinde üç ana etken madde bulunmaktadır. Kesinlikle içerisinde ağır metal ve kortizon yoktur. Yüzde yüz yerli bir üründür. Akavital’i bağışıklık sistemini güçlendirmek için kilosuna uygun dozu ayarlayarak 3 ile 6 ay boyunca kullandırıyoruz. Bağışıklık sistemi güçlenen hasta iyileşmeye başlıyor. Bu ürünün hiçbir yan etkisi yok, aksine hastanın metabolizması hızlanıyor ve kendini iyi hissediyor. Hastalıklara karşı vücudu daha dirençli oluyor. Genellikle ilk 15 günde hastalıkla alakalı olarak olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.


Ayrıca Aliusta, ürünün Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylı olduğuna da vurgu yaptı.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Nafia Kuş Aydın: "Tek eksik madalyamı Paris’te tamamlamak istiyorum" Milli taekwondocu Nafia Kuş Aydın, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanarak kariyerindeki tek eksik madalyayı tamamlamak istediğini söyledi. Milli taekwondocu Nafia Kuş Aydın, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları öncesi hedefleri doğrultusunda hazırlıklarına devam ediyor. Aydın, olimpiyatlar öncesi hazırlık süreci ve hedefleriyle ilgili federasyonun sitesine açıklamalarda bulundu. Olimpiyat hikayesini en iyi şekilde bitirmek istediğini aktaran milli sporcu, "Her olimpiyat süreci kendi hikayesini yazıyor aslında. Tokyo benim için çok heyecanlıydı. Güzel başladı ama sonu istediğim gibi sonuçlanmadı. İlk olimpiyatımda çok heyecanlıydım. Şimdi Paris’te altın madalya kazandığımı, İstiklal Marşı’nı çaldırdığımı, bayrağımızı dalgalandırdığımızı düşünüyorum. Bu da beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Çok sabırsızım. Dünyanın 1 numarası olarak katılıyorum. Olimpiyatlarda altını kazanarak, hikayemi en iyi şekilde bitirmek istiyorum" dedi. "Paris’te istediğimi gösterip altın madalyayı kazanmak istiyorum” Kariyerinde tek eksik madalyanın olimpiyat altını olduğunu vurgulayan Nafia, "Paris’e son dünya şampiyonu ünvanı ile gidiyorum. Rakiplerimin gözü benim üzerimde olacak. Paris’e, Avrupa ve dünya şampiyonu olarak gidiyorum ama oradan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olarak döneceğime inanıyorum. Tüm organizasyonlarda altın madalya kazandım. Şu an tek eksiğim kaldı. O da olimpiyat altını. Bunu başarabilecek bilgi ve tecrübeye sahibim. İstediğimde neleri başarabileceğimi gördüm. Paris’te istediğimi gösterip altın madalyayı kazanmak istiyorum" ifadelerini kullandı. "Paris’te kadın sporcular olarak inanıyorum o madalya birimize gidecek" Kadın taekwondocuların tarihinde ilk altın madalyaya Paris’te uzanacaklarına inandığını belirten Nafia Kuş, "Geçen sene Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez takım halinde şampiyon olduk. Paris’te bu performansı devam ettirebileceğimize inanıyorum. Bütün ekibiz o potansiyele sahibiz. Teknik direktörümüz Ali Şahin ile birlikte tüm gücümüzü gösterip orada altın madalyaları kazanmak istiyoruz. Taekwondoda daha önce erkek sporcu olarak Servet Tazegül altın madalya kazanmıştı. Paris’te kadın sporcular olarak inanıyorum o madalya birimize gidecek. Hepimizin madalya ile döneceğine inanıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.