- 09 Mayıs 2020 Cumartesi 17:59

Antalya sokaklarında üstü açık otomobille havuz keyfi

A
A
A
Antalya sokaklarında üstü açık otomobille havuz keyfi

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında deniz ve havuza gidemeyen 3 genç, aldıkları otomobilin üstünü keserek yürüyen havuza çevirdi.

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında deniz ve havuza gidemeyen 3 genç, aldıkları otomobilin üstünü keserek yürüyen havuza çevirdi. "Serçedesle yürüyen havuz" adı verilen otomobildeki brandalı havuz keyfi sosyal medyada büyük beğeni topladı.Korona virüs sebebiyle havuza girmenin yasaklandığı Antalya’da bir grup genç kendi çarelerini buldu. Üstü açık otomobili modifiye edip adeta havuz haline getiren gençler, seyir halinde Antalya caddelerinde serinlemenin keyfini yaşadı. Şoför mahallini ve koltuğunu ayıran bir sistem kuran gençler, ön ve arka koltukların bulunduğu yeri suyla doldurdu. İki yolcunun sıcakta suyun içinde adeta keyif yaptığı anlarda sosyal mesafe kuralı çok gözetilmedi. Gençlerin yaptığı eğlence cep telefonlarıyla çekilip sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. İşletme sahibi Murat Tokmak, korona virüs nedeniyle denize girmenin yasak havuzların kısıtlı olduğu Antalya’da eğlence amaçlı böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi. 3 bin liraya aldıkları otomobilin üzerine kestiklerini, arka koltuk ve ön koltuğu çıkardıklarını aktaran Tokmak, “İçini havuz yapmaya karar verdik. Tahta bölme yaparak ayırdık ve içine branda yerleştirdik. Yürüyen bir havuz oldu. Çok güzel oldu. Yasak nedeniyle sosyal mesafeyi koruduk. Havuzun içine girdik, sokakta gezdik, eğlenme amaçlı yaptık. Çok beğeni aldık. ‘Sercedesle yürüyen havuz’ koyduk ismini.” dedi.


Yüzülecek her yer kapalı, ayrıca evlerindeki insanları da bir nebze olsa güldürmeye çalıştıklarını ifade eden Tokmak, “Biz kendi sahilimizi yaptık, yürüyen bir sahil oldu. Bir tuzu eksik ama onu da arada atıyoruz.” diye konuştu.“3 kişilik havuzumuz”


Araçta yüzenlerden Bilal Yalçın, ”Eğlendirme amaçlı yaptık. Sahiller açılıncaya kadar böyleyiz. Güzel tepkiler aldık. Aracı kestiğimiz için eleştirenlerde var. 3 kişilik havuzumuz.” ifadesini kullandı.“Keyif veriyor”


Zafer Yıldırım ise “Bize deniz havuz fark etmiyor, her yerde yüzüyorduk. Korona virüs nedeniyle bir yere çıkamaz olduk. Aracımızı havuza çevirdik, güzel oldu. Deniz açılıncaya kadar devam. Bunun keyfini başka şey vermiyor.” dedi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Arnavutköy’de mevlit yemeğinde onlarca kişi zehirlendi Arnavutköy’de asker mevlidinde dağıtılan yemeği yiyen çok sayıda vatandaş zehirlendi. Rahatsızlanan vatandaşlar, ambulansla Arnavutköy Devlet hastanesine kaldırıldı. Olay, akşam saatlerinde Arnavutköy Durusu Mahallesi Uğuralp Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre öğle saatlerinde oğlu askere gidecek olan bir vatandaş, komşularını mevlit yemeğine davet etti. Mevlide gelip dağıtılan yemekten yiyen vatandaşlardan bazıları birkaç saat sonra rahatsızlanmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Zehirlenen vatandaşlar, ambulanslarla Arnavutköy Devlet Hastanesine götürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin ambulansla hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Konu ile ilgili konuşan mahalle sakini Tarkan Yalçın, ”Yeğenimin asker gecesini yapıyorduk. Mevlit okuttuk. Burada bir yemek verdik. Bu yemekten dolayı zehirlenme olmuş. Şu an hastanedeyiz. Tüm yaralılar şu an iyi. Sadece mide bulantısı ve kusma oldu. Hepsinde etki göstermemiş. Bünyesi zayıf olan kişilerde etki göstermiş. Doktorlar ile konuştuk. Şu an da herhangi bir sıkıntı yok” dedi. Yemekten sonra rahatsızlanan Bahar Çayır ise, “Biz de komşuyuz. Komşumuzun asker mevlidine gittik. Ben bir de mide ameliyatlıyım. Yemeği 2-3 kaşık yedim ama zehirlenmişim. Çok şükür şimdi iyiyiz. Yemekte tavuklu pilav ve helva vardı” diye konuştu. Olayı anlatan bir başka mahalleli Ahmet Hundi, “Aşağı yukarı 50 kişi rahatsızlandı. Mevlidi yapan teyzem, pilavı kendilerinin yaptığını ama tavuğu cuma günü aldıklarını söyledi. Dolaba koyduktan sonra kaynatıp pilavın üstüne koymuşlar. 16.00 sıralarında yediler. Akşam saatlerinde belirtiler başladı. Kusma, ishal gibi belirtiler oldu. Çoğunda fazla bir şey yok ama durumu ağır olanlar da var. Doktorlarımız ilgileniyor. Allah razı olsun” dedi.