GÜNDEM - 13 Nisan 2024 Cumartesi 11:07

Antalya’da teleferik kazasında mahsur kalan vatandaşların kurtarılmayı beklemesi kameralara yansıdı

A
A
A

Antalya’da teleferik kazasında mahsur kalan vatandaşların kurtarılmayı beklemesi kameralara yansıdı.

Antalya’da 1 kişinin öldüğü 10 kişinin yaralandığı teleferik kazasında kabinde mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için ekipler seferber oldu. AFAD, JAK, İtfaiye ve arama kurtarma ekiplerinin aralıksız süren çalışmaları ile kabinde mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sürüyor. Vatandaşların kurtarılmayı beklediği anlar ise kameralara yansıdı.

 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Bursa Hem bedava binmeye çalıştılar hem de güvenlikçiyi dövdüler...Vatandaşlar çileden çıktı Bursa’da metro istasyonunda ücret ödemeden turnikelerden atlayarak geçmeye çalışan şahıslar, kendilerini engelleyen belediye özel güvenlik görevlisinin kafasına cam şişe ile vurdu. Görevliye saldıran şahıslar vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Polis belediyenin özel güvenlik görevlisine saldıran kişileri hem gözaltına aldı hem de linçten kurtardı. Olay, merkez Osmangazi ilçesi Doğanbey Mahallesi Şehreküstü metro istasyonunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yabancı uyruklu gençler kart basmadan metro istasyonu turnikelerinden ücretsiz geçmeye çalıştı. Gençler, geçmelerine izin vermeyen güvenlik görevlileri ile tartışmaya başladı. Gençler daha sonra kaçmaya çalıştı. Çöp konteynerinden cam şişe alan saldırganlar, şişeyi önce yere vurup ardından görevlinin üzerine koştu. Kırılan cam şişe ile güvenlik görevlisinin üstüne koşan saldırgan, şişeyi görevlinin kafasına vurdu. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kanlar içinde olan güvenlik görevlisi sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Saldırgan şahıslar ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Görevliye saldıran şahıslar gözaltına alındığı sırada vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Olayla ilgili tahkikat sürerken, güvenlik görevlisinin kafasına dikiş atıldığı öğrenildi. Olaya karışan yabancı uyruklu şahıslar adli işlemlerinin ardından sınır dışı edildi.
Kahramanmaraş Kahramanmaraş’ta yıkım oranı yüzde 95 Asrın felaketi 6 Şubat depremleri sonrası Kahramanmaraş’ta hasar alıp yıkım kararı verilen yerlerin yanı sıra rezerv alanlardaki konut ve iş yerlerinde devam eden yıkım oranı yüzde 95 seviyesine ulaştı. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta bir yıkı işlemleri devam ediyor. Bir taraftan kalıcı konutların tamamlanıp teslim edilmesi ve devam eden inşaat çalışmalarının yanı sıra, bir taraftan da ağır hasarlı ve rezerv alanlarda bulunan binalarda yıkım çalışmaları sürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde yürütülen yıkım işlemleri yüzde 95 seviyesine ulaştı. İl geneli devam eden yıkımlar sonrası moloz yığınlarının kaldırılması için Japonya fonundan Kahramanmaraş’a 2.4 milyon dolar destek gelmişti. Şehrin son durumu ise dron ile görüntülendi. Azerbaycan Bulvarı ve Trabzon Bulvarı ile şehir merkezinde devam eden inşaat çalışmaları gözlemlendi. Şehir merkezindeki eski yapılar da yerinde dönüşüm ve kentsel tasarım çalışmaları ile yıkılıyor. Yusuflar Mahallesi’nde yıkıma metruk binalardan başlanırken il genelinde döküm sahalarına taşınan yaklaşık 6 milyon metreküp molozun geri dönüşümü sağlanacak. Fatih Kuruçay, “Allah razı olsun yerinde gerekenler yapılıyor. Bu metruk evler boştu boş gezenler gelip burada bizlere rahatsızlık veriyorlardı. Çoğu evimiz sağlam ancak yıkılıp yeni evlerin yapılacak olması bizleri sevindiriyor” dedi. Selahattin Gökdeniz, "Mahallemizde kentsel dönüşüm ve yerinde dönüşü çalışmaları ile yıkımlar başladı. Bizim mahallemizde çökmüş bir yol var buranın da elden geçmesini talep ediyoruz” ifadesini kullandı.