POLİTİKA - 15 Nisan 2012 Pazar 17:10

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DURMAZ, ÇORUM İL KONGRESİNE KATILDI

A
A
A
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DURMAZ, ÇORUM İL KONGRESİNE KATILDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Kongresi yapıldı. Tek listenin seçimlere katıldığı genel kurulda il başkanlığına tekrar seçilen Ercan Daşdan güven tazeledi.
Kongreye MHP Yozgat Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Mustafa Hidayet Vahapoğlu, MHP İl Başkanı Ercan Daşdan, MHP Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşgın ve partililer katıldı. Kongrede bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Suriye`de yaşanan gelişmelere değinerek, Türkiye ile Suriye`nin köklü bir akrabalık ve komşuluk ilişkisine sahip olduğunu söyledi. Suriye`ye müdahale için her yolun denendiğini belirten Durmaz, Suriye`deki yanlışlıklar
için askeri müdahale yerine siyasi müdahale yapılması gerektiğini belirtti. Hükümetin bununla ilgili görevlendirildiğini, görevinin verdiği heyecanla ne yaptığını bilmediğini savunan Durmaz, "Türkiye`de Suriye dostları toplantıları yapılıyor. Yarın Suriye`de sular durulur işler rayına girdiğinde bir kısım mihrakların katılımıyla Türkiye dostları toplantıları yapılırsa ne yapacaksınız" dedi.
Adalet sisteminin AK Parti eliyle boşaltıldığını öne süren Durmaz, adaletin olmadığı yerde zulme davetiye çıkarıldığını, zulmün olduğu yerde de devletin olmayacağını belirtti. Durmaz, ülkede Habur`a başka, Silivri`ye başka, muhalefet partili belediyelere farklı, Deniz Feneri davasına farklı bir adalet sisteminin işletildiğini belirtti. MHP`nin dün söylediklerinin bugün arkasında olduğunu dile getiren Durmaz, MHP`nin kimsenin vagonu olmadığını, ancak Türk milletinin lokomotifi olacağını kaydetti.
MHP İl Başkanı Ercan Daşdan da MHP`yi tüm partililerle birlikte yöneterek, Çorum`da MHP`yi birinci parti yapacaklarını söyledi. Hata yapabileceklerini ve bu hatalardan ders çıkardıklarını dile getiren Daşdan, MHP`yi iktidar yapmak için durmaksızın çalışacaklarını sözlerine ekledi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Arnavutköy’de mevlit yemeğinde onlarca kişi zehirlendi Arnavutköy’de asker mevlidinde dağıtılan yemeği yiyen çok sayıda vatandaş zehirlendi. Rahatsızlanan vatandaşlar, ambulansla Arnavutköy Devlet hastanesine kaldırıldı. Olay, akşam saatlerinde Arnavutköy Durusu Mahallesi Uğuralp Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre öğle saatlerinde oğlu askere gidecek olan bir vatandaş, komşularını mevlit yemeğine davet etti. Mevlide gelip dağıtılan yemekten yiyen vatandaşlardan bazıları birkaç saat sonra rahatsızlanmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Zehirlenen vatandaşlar, ambulanslarla Arnavutköy Devlet Hastanesine götürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin ambulansla hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Konu ile ilgili konuşan mahalle sakini Tarkan Yalçın, ”Yeğenimin asker gecesini yapıyorduk. Mevlit okuttuk. Burada bir yemek verdik. Bu yemekten dolayı zehirlenme olmuş. Şu an hastanedeyiz. Tüm yaralılar şu an iyi. Sadece mide bulantısı ve kusma oldu. Hepsinde etki göstermemiş. Bünyesi zayıf olan kişilerde etki göstermiş. Doktorlar ile konuştuk. Şu an da herhangi bir sıkıntı yok” dedi. Yemekten sonra rahatsızlanan Bahar Çayır ise, “Biz de komşuyuz. Komşumuzun asker mevlidine gittik. Ben bir de mide ameliyatlıyım. Yemeği 2-3 kaşık yedim ama zehirlenmişim. Çok şükür şimdi iyiyiz. Yemekte tavuklu pilav ve helva vardı” diye konuştu. Olayı anlatan bir başka mahalleli Ahmet Hundi, “Aşağı yukarı 50 kişi rahatsızlandı. Mevlidi yapan teyzem, pilavı kendilerinin yaptığını ama tavuğu cuma günü aldıklarını söyledi. Dolaba koyduktan sonra kaynatıp pilavın üstüne koymuşlar. 16.00 sıralarında yediler. Akşam saatlerinde belirtiler başladı. Kusma, ishal gibi belirtiler oldu. Çoğunda fazla bir şey yok ama durumu ağır olanlar da var. Doktorlarımız ilgileniyor. Allah razı olsun” dedi.