- 24 Ocak 2022 Pazartesi 13:51

Yenişehir Belediyesinin ‘Yanıbaşınızdayız’ projesi 257 çocuğu sevindirdi

A
A
A
Yenişehir Belediyesinin ‘Yanıbaşınızdayız’ projesi 257 çocuğu sevindirdi

Yenişehir Belediyesi tarafından Diyarbakır’da ilk kez hayata geçirilen 13 maddelik ‘Yanıbaşınızdayız’ sosyal destek projesi, sevindirmeye devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi tarafından Diyarbakır’da ilk kez hayata geçirilen 13 maddelik ‘Yanıbaşınızdayız’ sosyal destek projesi, sevindirmeye devam ediyor.


Yenişehir ilçesinde hayata geçirilen “Yanıbaşınızdayız” projesi kapsamında ilçe sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 257 yetim ve öksüz çocuğa giyim desteğinde bulunuldu. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile 2022 yılında Diyarbakır’da ilk kez hayata geçirilen “Yanıbaşınızdayız” sosyal destek projesi ilçede bir bir hayata geçiriliyor. 13 maddelik Sosyal Destek Projesi içerisinde yer alan yetim ve öksüz çocuklara giyim desteği ile 257 çocuğa içerisinde mont, kazak, pantolon, bot ve çorabın yer aldığı giyim paketleri dağıtıldı.


Sosyal hizmet projelerini geliştirerek vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını belirten Beşikci, "Sosyal politikalar, toplumda yaşam kalitesini artırmayı, eşitsizlikleri minimize etmeyi ve vatandaşların hak ettiği en temel insani yaşam standartlarını yakalamayı hedefler. Bu sosyal politikalar kapsamında ortaya çıkan sosyal destekleri vatandaşa ulaştırırken ki en önemli nokta da insan onuruna yakışır bir şekilde hizmetleri sunmak ve bu hizmetlerini sunarken samimi ve gönülden muhabbetle bunları icra etmek olarak görüyoruz. İlgili kurumlarımızla iş birliği ve koordinasyon sağlayarak, imkanı kısıtlı çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik ’Yanıbaşınızdayız’ projemiz ile destek olmaktayız. Bu kapsamda ilçemiz sınırlarında ikamet eden dar gelirli, yetim ve öksüz 257 çocuğumuza içerisinde kışlık mont, kazak, pantolon, bot ve çorap bulunan giyim destek paketlerimizin dağıtımını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yaz aylarının başlamasıyla bu çocuklarımıza yazlık giyim desteğinde de bulunacağız" dedi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Samsun Samsun Büyükşehir, yoldan 2 milyar 748 milyon 885 bin lira tasarruf sağladı Samsun’da, son 4 buçuk yılda 4 bin 379 kilometre yol çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, uyguladığı yöntemle bugünkü değerle 2 milyar 748 milyon 885 bin lira tasarruf sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hem kısa sürede ömürlük yollar yaptık hem de maddi olarak çok büyük bir rakamın belediyemizin kasasından çıkmasını önledik” dedi. Yatay kalkınmaya büyük önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün şehri yol ağıyla örüyor. Yol yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kendi imkanlarıyla yol yapım dönemini başlattığı 4 buçuk yılda 3 bin 492 kilometresi sathi kaplama, 574 kilometresi beton yol, 313 bin kilometresi sıcak asfalt olmak üzere 4 bin 379 kilometre yol çalışması gerçekleştirdi. 5 bin 200 kilometre yol ağı bulanan Samsun’da rekor yol çalışmasına imza atan Büyükşehir Belediyesi, uyguladığı yöntemle ve sağladığı tasarrufla da örnek oldu. 2 milyar 748 milyon 885 bin lira tasarruf Konkasör tesislerinin sayısını artıran, beton santralleri, sıcak asfalt plentleri kuran, makine parkurunu güçlendiren Büyükşehir Belediyesi 4 bin 379 kilometre yolu kendi ekip ve malzemesi ile gerçekleştirdiği için bugünkü değerle 3 milyar 588 milyon 645 bin liraya mal etti. Büyükşehir Belediyesi, aynı kilometrede yol ihale usulü ile gerçekleştirilseydi, maliyeti bugünkü değerle 6 milyar 337 milyon 531 bin lira olacaktı. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi, daha kaliteli ve ömürlük yolları daha kısa sürede inşa ederken, hem de uyguladığı yöntemle büyük tasarruf sağladı. “Yol sorununun tamamını çözüyoruz” Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tüm yol çalışmalarımızı kendi ekip ve ekipmanlarımızla, kendi ürettiğimiz malzemelerle gerçekleştiriyoruz. Biz göreve geldiğimizde bir söz vermiştik, ‘vatandaşımızın yol sorunu kalmayacak’ demiştik. Yol sorununun tamamını çözüyoruz. İhale dönemine kıyasla daha kaliteli, daha ömürlük yollar inşa ettik. Daha kısa sürede tamamladık. Yatay kalkınma noktasında uyguladığımız yöntem örnek bir süreçtir. Hem bu kadar kısa sürede bu kadar ömürlük yollar yaptık hem de maddi olarak çok büyük bir rakamın belediyemizin kasasından çıkmasını önledik” ifadelerine yer verdi.