YEREL HABERLER - 05 Mayıs 2016 Perşembe 13:02

Han Belediyesi'nden Bir İlk

A
A
A
Han Belediyesi'nden Bir İlk

Eskişehir’in Han İlçe Belediyesi, bu ay meclis toplantısını vatandaşlarında katılımıyla ilçede bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla iç içe yaptı.
İlçede bulunan Cumhuriyet Meydanı Meclis Toplantısı için hazırlandı. Saat 10.00’da başlayan toplantı yaklaşık 1 saat sürdü. Toplantıya Han Belediyesi Meclis üyeleri, katip üyeler ve İlçe halkı katıldı. Toplantıda Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, göreve geldiğinden bu zamana kadar geçen 2 yılda yapılan hizmetleri ilçe halkı ve meclis üyeleri ile paylaştı. Ardından Başkan Şanlı, sorulan soruları cevapladı.
Meclis toplantısını Cumhuriyet Meydanında yaparak farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Başkan Şanlı, “Halkımızla iç içe meclis toplantısını yaptık. Gündem maddelerinden sonra geçen 2 yılda hizmetlerimizi anlatarak halkımıza hesap verdik. Devam eden ve yapmayı düşündüğümüz projelerimizden bahsettik. Vatandaşlarımız aklına takılan sormayı istediği soruları sorarak onlara cevaplar verdik. Han Belediyesi olarak her zaman halkla iç içe olmaya devam edeceğiz. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Aydın Başak Koleji’nde öğrenciler 23 Nisan coşkusunu velileri ile birlikte yaşadı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da büyük bir coşku ile kutlandı. Aydın’ın en köklü özel okullarından Özel Başak Koleji Ana Kampüsünde gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar 23 Nisan coşkusunu velileri ile birlikte yaşadı. Program çerçevesinde düzenlenen etkinlikler, şölen havasında geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlkokul Öğretmeni Sevda Çiçek günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı. 3.sınıf öğrencileri 23 Nisan konulu şiirlerini okudular. İlkokul öğrencileri hazırlamış oldukları oratoryoyu sergilediler. Dans öğretmeni tarafından koreografisi hazırlanan modern dans gösterileri ve 100 kişilik halk oyunları gösterisi ise davetliler tarafından uzun süre alkışlandı. 23 Nisan konulu Resim Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri Kampüs Müdürü ve İlkokul Resim Öğretmenleri tarafından takdim edildi. Okulun Türkiye Şampiyonu olan Korfbol takımının da ödüllendirildiği etkinlikte şampiyon öğrencilerin ödülleri Kampüs Müdürü tarafından takdim edildi. Müzik Öğretmeni tarafından hazırlanan Ritm Grubu, Koro ve İşaret Dil grubu performanslarının sergilendiği kutlamalarda Özel Başak Koleji ilkokul ve ortaokul ana kampüsünde bir araya gelen veliler, öğrenciler ve öğretmenler hazırlanan 23 Nisan töreni ve etkinliklerini ilgiyle izledi. Bayrak gösterisi ile 23 Nisan etkinlikleri sona erdi. Çocukları ile birlikte 23 Nisan coşkusu yaşayan veliler öğretmen ve okul idaresine teşekkür ettiler.