SAĞLIK - 11 Şubat 2024 Pazar 11:25

Bir türlü doğru teşhis edilemeyen hastalığına Yunus Emre Devlet Hastanesinde şifa buldu

A
A
A
Bir türlü doğru teşhis edilemeyen hastalığına Yunus Emre Devlet Hastanesinde şifa buldu

Eskişehir’de yaşayan ve uzun yıllardır bir türlü doğru teşhis edilemeyen Nutcracker sendromundan muzdarip olan Uğur Camus, Yunus Emre Devlet Hastanesinde 6 saat süren ameliyat sonucunda sağlığına kavuştu.


Uzun yıllardır midesinde ağrı hisseden, istifra etme hissiyatıyla birlikte uyku sorunu yaşayan Uğur Camus, birçok özel doktora ve hastaneye gitmesine rağmen hastalığını doğru teşhis ettiremedi. Gittiği yerlerde kendisine konulan ülser tanısının detaylıca araştırılması sonucunda hiçbir şey çıkmadığını öğrenen Camus, şikayetlerinin artması üzerine son olarak Yunus Emre Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde hizmet veren Op. Dr. Volkan Yurtman’a randevu aldı. Yurtman, Camus’un böbrek toplar damarının barsak atardamarı tarafından sıkıştırılması sonucu ortaya çıkan nutcracker sendromu hastası olduğunu tespit etti. Muayenelerin ardından 6 saat süren ameliyatla sağlığına kavuşan Camus, bütün Kalp ve Damar Cerrahi Servisi çalışanlarına teşekkürlerini iletti."Gitmediğim özel doktor, gitmediğim hastane kalmadı"


Yaşadığı sorunları anlatan ve bütün Kalp ve Damar Cerrahi Servisi çalışanlarına teşekkürlerini ileten Uğur Camus, “Aşırı derecede bir mide ağrım vardı. Yediklerimi çıkartma hissiyatı yaşıyordum, uykusuzluğum vardı. 85 kilodan 73 kiloya kadar düştüm, yemek yiyemiyordum. Yaklaşık 10 yıldır sırtüstü ve yüzüstü yatmak nedir bilmiyordum. Masanın üstüne ellerimi bağlayarak yatardım. En fazla 3 saat uyuyordum, sonra ağrıdan uyanıyordum. Gitmediğim özel doktor, gitmediğim hastane kalmadı. Gittiğimiz her yerde ’ülser var’ dediler, endoskopi yapıldı ama hiçbir şey çıkmadığını söylediler. Şikayetlerim üzerine Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne geldik. Kalp ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Volkan Yurtman beye randevu aldık. Dr. Volkan Yurtman bey, daha önce bu ameliyatı yaptığını, tecrübeli olduğunu ve ameliyatımı gerçekleştireceğini söyledi. Ameliyat 6 saate yakın sürdü. Üroloji Op. Dr. Süleyman Öner beyle birlikte ameliyatımı gerçekleştirdiler. Allah hepsinden razı olsun. Kalp ve Damar Cerrahi servisi çalışanlarının hepsine teşekkür ediyorum. Hepsi olduğundan fazla iyi davrandı, çok ilgi gösterdiler bize” dedi.Bir türlü doğru teşhis edilemeyen hastalığına Yunus Emre Devlet Hastanesinde şifa buldu

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adıyaman Akrabalar arasında silahlı çatışma: 3 ölü, 2 yaralı Adıyaman’da, akraba olan iki aile arasında çıkan silahlı çatışmada 3 kişi hayatını kaybederken 2 kişi ise yaralandı. Edinilen bilgilere göre, Adıyaman’ın Samsat ilçesine bağlı Taşkuyu Köyü’nde akraba olan iki aile arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Meydana gelen silahlı çatışmada 9 yaşındaki Mustafa Avcı, Abidin Avcı (39), ve Tuğba Avcı, Kasım Avcı ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. Çatışmanın çıktığı olay yerine çok sayıda jandarma ekibi ile sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılardan Kasım Avcı yaralı halde olay yerinden kaçarak kayıplara karışırken olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Tuğba Avcı, Abidin Avcı ve Mustafa Avcı ile ismi öğrenilemeyen 1 kişi Samsat Devlet Hastanesi, Kahta Devlet Hastanesi ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanelerine sevk edildi. Buralarda tedavi altına alınan yaralılardan Tuğba Avcı, Abidin Avcı ve Mustafa Avcı yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden kişilerin yakınları hastanede sinir krizleri geçirdi. Polis ve jandarma ekipleri hastanelerde ve olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Öte yandan çatışmada hayatını kaybeden Mustafa Avcı ile Abidin Avcı’nın baba oğul olduğu öğrenildi. Yaralı halde kaçarak kayıplara karışan Kasım Avcı’nın yakalanması için ise ekipler tarafından çalışma başlatıldı. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.
İstanbul Sancaktepe Belediyesi proje tanıtım toplantısına yoğun ilgi Sancaktepe Belediyesi 31 Mart seçimleri kapsamında proje tanıtım toplantısı düzenledi. Yoğun ilgi gören ve katılımcıların coşkuyla eşlik ettiği toplantıda belediye başkanı Şeyma Döğücü önceki dönem yaptıklarını ve gelecek dönemdeki vaatlerini anlattı. Sancaktepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde gerçekleştirilen proje aday ve tanıtım toplantısında Sancaktepe Belediye Başkanı ve başkan adayı Şeyma Döğücü önceki dönem yaptıkları icraatleri ve gelecek dönemdeki vaatlerini sıraladı. Yoğun ve coşkulu bir katılımın olduğu toplantıya eski başbakan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Cumhur İttifakı siyasi parti ilçe başkanları katıldı. "Yeni dönemde Sancaktepe emin ellerde" Konuşmalarında Sancaktepe’de yaptıkları hizmetleri anlatan ve pandemi döneminde yaptıklarına da değinen Şeyma Döğücü "Pandemi döneminde 5 bin öğrencimize tablet dağıttık. Kardeş belediyemiz Adıyaman Suvarlı Belediyesine park yaptık. Manavgat yangınında zarar gören Tilkiler köyüne cami yaptık. 5 yılda çok çalıştık, severek çalıştık. Vatandaşımıza sunduğumuz hizmetler neticesinde onların yüzünde gülümsemelerini, gençlerimizin başarılarını gördükçe mutlu olduk, göğsümüz kabardı. Yeni dönemde de inşallah Sancaktepe emin ellerde." ifadelerini kullandı. "Belediyecilik diğerlerinin nazarında makam vesilesi olabilir. Bizim nazarımızda sadece millete hizmetkarlıktır." Şeyma Döğücü konuşmalarına, "Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi belediyecilik diğerlerinin nazarında rant kapısı olabilir. Bizim gözümüzde hizmet kapısıdır. Belediyecilik diğerlerinin nazarında makam vesilesi olabilir. Bizim nazarımızda sadece millete hizmetkarlıktır, şehre olan aşk ve sevdadır." şeklinde devam etti. Döğücü ayrıca evlilik destek paketi, ev bizden yuva sizden projesi ile yeni evlenecek gençlere müjde niteliğinde vaatlerde bulundu. Ayrıca eğitim alanında da yatırım yapacaklarının sözünü verdi. Programa katılan eski başbakan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Binali Yıldırım, "2019’da Sancaktepe ve çoğu ilçelerimizi dolaştık ve başkanlarımızı işbaşına getirdik. Biz o seçimle beraber olamadık. Ama ilçe belediye başkanlarımız bir şehirde Belediye Başkanı yok diye bahanelerin arkasına sığınmadılar. Çok güzel işler başardılar. İşte bunun belirgin örneklerinden bir tanesi Sancaktepe’dir." dedi.