SAĞLIK - 11 Şubat 2024 Pazar 11:25

Bir türlü doğru teşhis edilemeyen hastalığına Yunus Emre Devlet Hastanesinde şifa buldu

A
A
A
Bir türlü doğru teşhis edilemeyen hastalığına Yunus Emre Devlet Hastanesinde şifa buldu

Eskişehir’de yaşayan ve uzun yıllardır bir türlü doğru teşhis edilemeyen Nutcracker sendromundan muzdarip olan Uğur Camus, Yunus Emre Devlet Hastanesinde 6 saat süren ameliyat sonucunda sağlığına kavuştu.


Uzun yıllardır midesinde ağrı hisseden, istifra etme hissiyatıyla birlikte uyku sorunu yaşayan Uğur Camus, birçok özel doktora ve hastaneye gitmesine rağmen hastalığını doğru teşhis ettiremedi. Gittiği yerlerde kendisine konulan ülser tanısının detaylıca araştırılması sonucunda hiçbir şey çıkmadığını öğrenen Camus, şikayetlerinin artması üzerine son olarak Yunus Emre Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde hizmet veren Op. Dr. Volkan Yurtman’a randevu aldı. Yurtman, Camus’un böbrek toplar damarının barsak atardamarı tarafından sıkıştırılması sonucu ortaya çıkan nutcracker sendromu hastası olduğunu tespit etti. Muayenelerin ardından 6 saat süren ameliyatla sağlığına kavuşan Camus, bütün Kalp ve Damar Cerrahi Servisi çalışanlarına teşekkürlerini iletti."Gitmediğim özel doktor, gitmediğim hastane kalmadı"


Yaşadığı sorunları anlatan ve bütün Kalp ve Damar Cerrahi Servisi çalışanlarına teşekkürlerini ileten Uğur Camus, “Aşırı derecede bir mide ağrım vardı. Yediklerimi çıkartma hissiyatı yaşıyordum, uykusuzluğum vardı. 85 kilodan 73 kiloya kadar düştüm, yemek yiyemiyordum. Yaklaşık 10 yıldır sırtüstü ve yüzüstü yatmak nedir bilmiyordum. Masanın üstüne ellerimi bağlayarak yatardım. En fazla 3 saat uyuyordum, sonra ağrıdan uyanıyordum. Gitmediğim özel doktor, gitmediğim hastane kalmadı. Gittiğimiz her yerde ’ülser var’ dediler, endoskopi yapıldı ama hiçbir şey çıkmadığını söylediler. Şikayetlerim üzerine Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne geldik. Kalp ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Volkan Yurtman beye randevu aldık. Dr. Volkan Yurtman bey, daha önce bu ameliyatı yaptığını, tecrübeli olduğunu ve ameliyatımı gerçekleştireceğini söyledi. Ameliyat 6 saate yakın sürdü. Üroloji Op. Dr. Süleyman Öner beyle birlikte ameliyatımı gerçekleştirdiler. Allah hepsinden razı olsun. Kalp ve Damar Cerrahi servisi çalışanlarının hepsine teşekkür ediyorum. Hepsi olduğundan fazla iyi davrandı, çok ilgi gösterdiler bize” dedi.Bir türlü doğru teşhis edilemeyen hastalığına Yunus Emre Devlet Hastanesinde şifa buldu

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul THY’den açıklama: "Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi" Yazılım sisteminin küresel çapta aksamasının ardından birçok havalimanında uçuşlar durduruldu. Sıkıntıdan kaynaklı gün içinde iç ve dış hat olmak üzere toplam 84 seferini iptal eden Türk Hava Yolları’ndan (THY) teknik aksaklıkların büyük ölçüde giderildiğine dair açıklama yapıldı. Siber güvenlik firması Crowdstrike’ın yazılımından kaynaklı dünya çapında havayolu şirketleri başta olmak üzere bankacılık, acil durum hizmetleri gibi pek çok sektör olumsuz etkilendi. Kısa süre içinde neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan küresel çaptaki sıkıntı birçok havayolu şirketini zorlarken sistemi de durma noktasına getirdi. Havalimanlarında uçuşlar durdurulurken gün içinde tüm dünyada binden fazla uçuş iptal edildi. İstanbul Havalimanı ise bu süreçten en az etkilenen meydanlardan biri olarak dikkat çekti. Gün içinde iç ve dış hat olmak üzere toplam 84 seferini iptal eden Türk Hava Yolları, iptal olan seferlerin yolcularına ilave haklar tanıyacağına dair paylaşıma bulunmuştu. THY’den yapılan son açıklamada ise, "Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderilmiştir. Tüm birimlerimiz, operasyonlarımızın normal seyrine dönmesi için hız kesmeden çalışmalarına devam etmektedir. Uçuşlarınız ile ilgili değişiklik ve iade işlemlerinizi web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden yapabilirsiniz" denildi.
Antalya Finike Belediye Başkanı Geyikçi: "Ötanazi yerine barınakların koşullarının güçlendirilmesine destek verilmeli" Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) görüşülen Hayvanları Koruma Yasası hakkında yapılması düşünülen değişikliğin bir canlının yaşam hakkının elinden alınması olduğunu dile getirerek, “Biz ilçemizde yaşayan her canlının yaşam haklarının normal olmayan yollarla elinden alınmasına sonuna kadar karşıyız” dedi. TBMM tarafından görüşülen Hayvanları Koruma Yasası’nda planlanan değişikliğe karşı çıktıklarını belirten Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, sokak hayvanlarının yaşam haklarının ötanazi yöntemi ile alınmasının insanlık dışı bir uygulama olduğunu ifade ederek, “Sokak hayvanları ile ilgili yaşanan sorunun çözümü hayvan dostlarımızın ötanazi yapılarak yaşam haklarının alınması olmamalıdır. Bu sorunun çözümü hayvan ticaretinin önüne geçilmesi, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi konusunda bilinçlendirme çalışmalarının yapılması ve belki de en önemlisi belediyelerin hayvan barınaklarının koşullarının düzeltilmesi ve yeni barınakların inşa edilebilmesi için merkezi hükümet tarafından destek verilmesidir. Daha büyük ve şartları çok daha iyi oluşturulmuş hayvan barınaklarının inşası için orman arazilerinden belediyelere tahsis edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte belediyelerimize maddi olarak destek olunmalı, verilen destekler artırılmalıdır" dedi. "Belediyeler desteklenmeli" Özellikle belediyelere ait barınakların koşullarının güçlendirilmesi ve yeni barınakların yapılabilmesi konusunda verilecek olan desteğin önemine değinen Geyikçi, "Belediyeler olarak kendi bütçelerimiz içerisinden yaptığımız harcamaların dışında hayvan severlerimizden aldığımız desteklerle patili dostlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Ancak sorunun çözümü önümüze ötanazi olarak gelirse Finike Belediyesi olarak buna karşı çıkacağız. Çözüme bir canlının yaşam hakkını elinden alarak değil, ona daha iyi yaşam koşulları sunarak ulaşabiliriz. Finikeli vatandaşlarımıza da sokak hayvanlarımızı sahiplenme konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. İmkanı olan, bu konuda sorumluluk alabilecek hemşehrilerimizi bir patili dostumuzu sahiplenmeye davet ediyorum. İlçemizden ateşleyeceğimiz bir kıvılcım belki büyük bir ateşe dönüşecektir. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı destek olmaya, sahiplenmeye ve sokak hayvanlarımızın ötanazi yapılmaması için bizleri desteklemenizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Geyikçi açıklamasını sosyal medyadan da paylaşarak Finikeli vatandaşlardan destek istedi.