SAĞLIK - 10 Aralık 2015 Perşembe 12:15

Alternatif tıp ve tatil Didim’de Sağlık Merkezi’nde buluşuyor

A
A
A
Alternatif tıp ve tatil Didim’de Sağlık Merkezi’nde buluşuyor

Aydın’ın Didim ilçesi Akbük Beldesi’nde 35 bin dönümlük bir arazinin üzerine kurulan Himalaya Sağlık ve Tatil Merkezi, Asem Group tarafından hayata geçiriliyor.

Asem Group Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hatipoğlu, “Projemizi oluştururken öncelikle insanlığın ihtiyaçlarına, gelecek yaşamımızda değişen öncelikli konularına odaklandık ve projede tüm Dünya'nın en önemli sorunu olan sağlığı merkeze aldık” dedi.


TUZ TERAPİSİNİN OLUMLU ETKİLERİ
Alternatif Tıpta Himalaya Tuzu Devrimi yaptıklarını belirten Hatipoğlu, himalayanın önemine tarihi vurgu yaptı:
“Himalaya kristal tuzunu, diğer kaya tuzlarından ayıran özellikleri yüksek basınç altında kristalleşmiş olması, bundan dolayı molekül yapısının küçülmüş olması ve hücre içine girebilmesidir. Suda çözündüğünde de milyonlarca yıldır içinde hapsettiği bu güneş enerjisini tekrar suya verip bu kuruma esnasında güneş enerjisini içinde depolar”.
Dünyanın pek çok yerinde astım hastalarının tuz mağaraları, tuz odaları gibi terapi yöntemlerini kullanmakta olduğunu belirten Hatipoğlu, “Bu doğal terapilerle solunum yolu hastalıklarına karşı ilerleme kaydettikleri gözlendi. Dünyada birçok üniversite tarafından olumlu etkileri kanıtlanan tuz terapisi ile özellikle astım hastaları düzenli kürlerden sonra yaşam kalitelerinde ciddi bir iyileşme hissettiklerini belirtti. Tuz terapisinin ayrıca iç organlarda biriken sigaranın kalıntılarından ve bakterilerden arınmaya yardımcı olduğu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği de söyleniyor” diye konuştu.


SPASTİK VE OTİSTİK ÇOCUKLARA TEDAVİ DESTEĞİ
Projede özellikle spastik ve otostik çocuklara yönelik çalışma yaptıklarını bildiren Asem Group Yönetim Kurulu Başkanı Nizam Hatipoğlu, “Refleksoloji ayak tabanındaki sinir uçlarının uyarılarak ilgili organları canlandırma amacı gütmektedir. Spaztizelerin gevşemesi, oturma başta olmak üzere birçok fiziksel gelişmeye sebep olmaktadır. Gelişim geriliği olan çocuklarda da zihinsel ve fiziksel gelişimi desteklemektedir. Yakın zamanda yapılan araştırma sonucunda Rusya’da bebeklere uygulanan bu yöntemin bebeklerin kabızlık sorununun çözümlendiği, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini yaşıtlarına göre daha çabuk sağladığı bulgularına ulaşılmıştır. Denge kaybının, görme bozukluklarının giderilmesinde, erken yaşlanmanın geciktirilmesinde, kadın hastalıklarının tedavisinde, diyabet hastalığının tedavisinde, troid dengesinin sağlanmasında, algı ve hafızanın artırılmasında da tedaviye yardımcı olduğu gözlemlenmiştir” ifadelerini kullandı.


DENİZ SUYU MİNERALLERİNİN CANLANDIRICI ETKİSİ
Thalasso-terapinin canlandırıcı etkisini anlatan Hatipoğlu, “Thalasso-terapi deniz yosunu gibi denizin pek çok değişik özelliği ve sıcaklığı kullanılarak yapılan bir “yeniden canlandırma” terapisidir. Aerosol marin, yosun maskesi, hidro masaj, su jimnastiği, multi-jet banyo ve basınçlı duş thalasso terapinin bakım ve uygulamalarından sadece birkaçıdır. Romatizma ve artroz tedavisi, dolaşım ve solunum yolları tedavisi, egzama ve sedef gibi cilt hastalıkları, stres, kemik erimesi, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisine yardımcıdır” dedi.


‘OZON TEDAVİSİ, SAĞLIK MERKEZİ’NDE ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR’
Ozon gazı terapisinin eski bir tedavi şekli olduğunu anımsatan Hatipoğlu, “Günün stresini atma, rahat uyuma, kronik yorgunluk sendromundan kurtulma, başta kanser, kalp hastalıkları, mantar, iyileşmeyen yaralar, diyabet, astım, damar tıkanıklıkları ile Multiple Skleroz, Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklara, Hepatit ve AIDS’e bağlı hastalıkların tedavisine yardımcı olmaktadır. Ozon tedavisi de projede önemli bir yertutmaktadır” diye konuştu.


PROJENİN \%85’İ YEŞİL ALAN
Sağlık Merkezi’ni hem alternatif tatil hem de alternatif tıp olarak görülebileceğini ifade eden Hatipoğlu, “Proje alanının \% 85’i yeşil alan ve 30 ana bina var. Toplam 301 ünite, sağlık merkezi, tuz mağaraları, refleksoloji yürüyüş parkuru, ozon terapi merkezleri, kafe ve restoranlar, çocuk oyun alanları ve kreş, spa merkezleri, cami, alışveriş merkezleri, çok amaçlı toplantı salonu, açık ve kapalı spor alanları, açık ve kapalı yüzme havuzları, eğlence merkezleri, otel, yürüyüş parkurlarından oluşuyor” ifadelerini kullandı. Hatipoğlu, “35.000 metrekare arazi üzerine kurulacak kadın ve erkek ayrı tasarlanan ve muhafazakar ailelerin yoğun olarak tercih ettiği Grand Himalaya Sağlık ve Tatil Merkezi, 1+0, 1+1, 2+1, 2+1 dubleks, 3+1 dubleks 4+1(Villa) seçeneklerini sunuyor” dedi.
 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Ağrı Ağrı’da ilk defa sinemaya giden çocuklar unutulmaz bir 23 Nisan yaşadı Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı köylerde yaşayan çocuklara unutulmaz bir şekilde kutlattı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek’in talimatıyla sinema ve park keyfi yaşayan çocuklar, bayramı coşkuyla kutladı. Köylerde yaşayan ve ilk defa sinemaya giden çocuklar, sinema salonunda mısır ikramıyla keyifli bir film izleme imkanı buldu. Filmin ardından yemeğe götürülen çocuklar, daha sonra Millet Bahçesi’ne götürüldü. Burada oyunlar oynayarak, eğlenen çocuklar, 23 Nisan’ı doyasıya kutladı. Heyecan ve mutluluklarını İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle paylaşan çocuklar, bu özel gün için kendilerine unutulmaz bir deneyim yaşatan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek’e teşekkür etti. Etkinliğe katılan çocuklar, sinema ve Millet Bahçesi’nde yaşadıkları keyifli anları aileleriyle de paylaşarak 23 Nisan’ı unutulmaz kıldı. Kökrek ise yaptığı açıklamada, 23 Nisan’ın sadece bir bayram değil, aynı zamanda milli egemenliğin ve çocuklara armağan edilmiş bir bayram olduğunu vurguladı. Köylerde yaşayan çocukların da bu coşkuyu yaşaması için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Kökrek, "Bu vesileyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, onlara sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat dilerim" dedi.
Denizli Başkan Arslan, Çamelili çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu TBMM’nin 104. kuruluş yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Denizli’nin Çameli ilçesinde de coşkuyla kutlandı. İlçe Kaymakamı Hüseyin Şamil Sözen, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Atilla Acarer, İlçe Emniyet Amir Vekili Volkan Mıdık, protokol üyeleri, öğrenci, öğretmen ve vatandaşların katılımlarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Çelenklerin sunulması ve İstiklal Marşının büyük bir coşkuyla okunması sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde okullar tarafından Çameli Stadyumu’nda gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıldönümüne özel düzenlenen programda ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Sonrasında öğrencilerin okuduğu şiirler dinlendi ve öğretmenleri ile birlikte hazırlamış oldukları gösteriler büyük bir ilgiyle izlendi. Program sonunda şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kutlama programı sonrasında Çameli Belediyesinin düzenlediği çocuklara özel program büyük beğeni topladı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve eşi İlkin Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Cengiz Yılmaz’ın katılımlarıyla Çameli İlçe Stadyumu’nda kurulam oyun parkı ve gelen animasyon ekibi ile 23 Nisan Çocuk Şenliği gerçekleştirildi. Çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak olan Başkan Arslan, "Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 104. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocuklarımıza ve milletimize kutlu olsun" dedi.