EKONOMİ - 13 Aralık 2019 Cuma 09:39

Çelik konstrüksiyon yapıda Orta Asya ve Avrupa’ya, As Steel ile Türk imzası

A
A
A
Çelik konstrüksiyon yapıda Orta Asya ve Avrupa’ya, As Steel ile Türk imzası

AS Steel Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Sezer, bütün Dünya'nın Türk çeliğinin kalitesini bildiğini belirterek, "Bu sebeple üretimimizin yüzde 85'ini yurt dışına ihraç ediyoruz. Yurt dışı pazarının ağırlık merkezimiz Özbekistan. Bunun yanı sıra, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Katar, Kuveyt, Rusya ve Kuzey Makedonya'da ahır ve sera konstrüksiyon malzemeleri satışımızla birlikte kurulumlarını yapmaktayız." dedi.

Türk çelik sektörünün önemli şirketlerinden AS Steel, gelecek dönem hedeflerini açıkladı. Hedeflerinin Orta Asya'da büyümek olduğunu belirten AS Steel Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Sezer, "Küresel iklim değişikliklerinden dolayı dünyada çiftlik, depo, ahır ve seralara her rakımda, her yüzeyde ve her koşulda sürekli ihtiyaç duyuluyor. Dünyada kolay kurulum ve zamandan sağlanan avantaj ile çelik konstrüksiyon depolar tercih ediliyor. Sektördeki bu iş potansiyelinin uzun yıllar devam edeceğini düşünüyoruz. Türk çeliğinin kalitesini bütün dünya biliyor. Bu sebeple üretimimizin yüzde 85'ini yurt dışına ihraç ediyoruz" dedi.

Şirketin yurt dışı pazarının ağırlık merkezinin Özbekistan olduğunu belirten Sezer, "Bunun yanı sıra, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Katar, Kuveyt, Rusya ve Kuzey Makedonya'da ahır ve sera konstrüksiyon malzemeleri satışımızla birlikte kurulumlarını yapmaktayız. Yurt dışı pazarında da yüzde 90 oranında çelik konstrüksiyon depolar, işyerleri ve çiftlikler kuruyoruz." şeklinde konuştu.

"Özellikle deprem bölgelerinde çelik yapılar tercih edilmeli"
Türkiye'de kentleşmenin büyük çoğunluğu 1'inci ve 2'inci derecede deprem bölgesinde yoğunlaştığını belirten Erkan Sezer, "Buna karşın çok üstün mekanik özelliklere, statik yeteneklere sahip olan çelik konstrüksiyon yapı sistemleri henüz yeteri kadar talep edilmiyor yaşam alanı olarak. Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere, statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik konstrüksiyon, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir. Özellikle deprem bölgelerinde çelik yapılar tercih edilmelidir” diye ekledi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Trendyol Süper Lig: RAMS Başakşehir: 0 - Samsunspor: 0 (İlk yarı) Trendyol Süper Lig’in 28. haftasında RAMS Başakşehir ile Samsunspor, Fatih Terim Stadyumu’nda karşı karşıya geliyor. Müsabakanın ilk yarısı golsüz eşitlikle sona erdi. Maçtan dakikalar (İlk yarı) 3. dakikada sol taraftan kullanılan köşe vuruşunda Zeki Yavru, topu ceza sahasına ortaladı. Ön direkte iyi yükselen Mouandilmadji’nin kafa vuruşunda meşin yuvarlak üst direkten oyun alanına geri geldi. 14. dakikada savunma arkasına atılan uzun topa hareketlenen Piatek’in ceza sahası içi sol çaprazından yaptığı vuruşta kaleci Okan Kocuk meşin yuvarlağı kornere çeldi. 34. dakikada VAR’dan gelen uyarının ardından hakem Abdullah Buğra Taşkınsoy, 32. dakikada Mouandilmadji’nin orta sahada Kemen’e yaptığı faulü tekrar izledi ve Mouandilmadji’ye doğrudan kırmızı kart gösterdi. Hakemler: Abdullah Buğra Taşkınsoy, Mehmet Kısal, Yusuf Bozdoğan RAMS Başakşehir: Muhammed Şengezer, Dubois, Duarte, Opoku, Lima, Berkay Özcan, Deniz Türüç, Kemen, Aleksic, Davidson, Piatek Yedekler: Volkan Babacan, Serdar Gürler, Keny, Abeid, Mahmut Tekdemir, Emirhan İlkhan, Yağız Dilek, Ömer Ali Şahiner, Berkay Aydoğmuş, Josef Teknik Direktör: Çağdaş Atan Samsunspor: Okan Kocuk, Zeki Yavru, Satka, Van Drongelen, Soner Gönül, Osman Çelik, Taylan Antalyalı, Holse, Ntcham, Raman, Mouandilmadji Yedekler: Muammer Yıldırım, Alim Öztürk, Fofana, Soner Aydoğdu, Bola, Yunus Emre Çift, Muhammed Gümüşkaya, Mustafa Tan, Muja, Ercan Kara Teknik Direktör: Markus Gisdol Kırmızı kart: Mouandilmadji (dk. 34) (Samsunspor)