ASAYİŞ - 26 Nisan 2022 Salı 08:02

Fatih'te oksijen tüpüyle kuyumcu soydular

A
A
A
Fatih'te oksijen tüpüyle kuyumcu soydular

Fatih Millet Caddesi’nde hırsızlar apartmanın içinden kuyumcunun atölyesine girdi. Daha sonra ise hırsızlar oksijen tüpüyle duvarı delerek kuyumcuya girdi. Oksijen tüpünden çıkan alevler yangın alarmını çalıştırdı. Telefonuna gelen yangın bildirisi üzerine, kuyumcu sahibi itfaiye ekiplerine yangın ihbarı verdi.

 İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri dükkanın soyulduğunu anladı. Oksijen tüpüyle kuyumcuya giren hırsızlar, çelik kasayı da delerek 3 kilo altın çaldı ve olay yerinden uzaklaştı.

Olay, 04.30 sıralarında Fatih Millet Caddesi’nde 6 katlı bir binanın giriş katında bulunan kuyumcu dükkanında meydana geldi. İddiaya göre hırsızlar kuyumcunun yanında bulunan apartmanın girişinden kuyumcunun atölyesine girdi. Atölyeye giren hırsızlar yanlarında getirdikleri oksijen tüpüyle kuyumcunun duvarı deldi. Duvarı delerek kuyumcunun içine giren hırsızlar daha sonra oksijen tüpüyle altınların bulunduğu çelik kasayı yakarak delmeye çalıştı.

Hırsızlar çelik kasayı yaktığı esnada çıkan dumanlar yangın alarmını çalıştırdı. Yangın alarmının çalışması üzerine iş yeri sahibinin telefonuna bildirim geldi. Telefonuna yangın bildirisi gelen iş yeri sahibi olayı hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri kuyumcunun soyulduğunu fark etti. Olay polis ekiplerine bildirildi. Kuyumcuya gelen polis ekipleri yaptıkları ilk belirlemeye göre kuyumcudan 3 kilo altın çalındığını tespit etti.

Oksijen tüpüyle kuyumcuya girdiler

Sabahın erken saatlerini fırsat kollayan hırsızlar kuyumcunun yanında bulunan apartmanın girişinden kuyumcunun atölyesine girdi. Daha sonra oksijen tüpüyle duvarı delen hırsızlar kuyumcunun içine girdi. Yanlarında getirdikleri oksijen tüpünü kuyumcuya sokan hırsızlar çelik kasayı yakarak içindeki altınları çaldı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ilk belirlemeye göre 3 kilo altının çalındığını tespit etti.

Alarm çalınca ortaya çıktı

Alarmın çalması üzerine soyguncular iş yerinden kaçtı. Alarm uyarısı üzerine iş yeri sahibi durumu polise bildirdi. Yangın ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kuyumcuya giren polis ve itfaiye ekipleri olayın yangın değil de soygun olduğunu anladı. Olay polis ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri soygunla ilgili çalışma başlattı.

İsmet Aktaş - Mehmet Furkan Doğan
 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Samsun Samsun Büyükşehir, yoldan 2 milyar 748 milyon 885 bin lira tasarruf sağladı Samsun’da, son 4 buçuk yılda 4 bin 379 kilometre yol çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, uyguladığı yöntemle bugünkü değerle 2 milyar 748 milyon 885 bin lira tasarruf sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hem kısa sürede ömürlük yollar yaptık hem de maddi olarak çok büyük bir rakamın belediyemizin kasasından çıkmasını önledik” dedi. Yatay kalkınmaya büyük önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün şehri yol ağıyla örüyor. Yol yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kendi imkanlarıyla yol yapım dönemini başlattığı 4 buçuk yılda 3 bin 492 kilometresi sathi kaplama, 574 kilometresi beton yol, 313 bin kilometresi sıcak asfalt olmak üzere 4 bin 379 kilometre yol çalışması gerçekleştirdi. 5 bin 200 kilometre yol ağı bulanan Samsun’da rekor yol çalışmasına imza atan Büyükşehir Belediyesi, uyguladığı yöntemle ve sağladığı tasarrufla da örnek oldu. 2 milyar 748 milyon 885 bin lira tasarruf Konkasör tesislerinin sayısını artıran, beton santralleri, sıcak asfalt plentleri kuran, makine parkurunu güçlendiren Büyükşehir Belediyesi 4 bin 379 kilometre yolu kendi ekip ve malzemesi ile gerçekleştirdiği için bugünkü değerle 3 milyar 588 milyon 645 bin liraya mal etti. Büyükşehir Belediyesi, aynı kilometrede yol ihale usulü ile gerçekleştirilseydi, maliyeti bugünkü değerle 6 milyar 337 milyon 531 bin lira olacaktı. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi, daha kaliteli ve ömürlük yolları daha kısa sürede inşa ederken, hem de uyguladığı yöntemle büyük tasarruf sağladı. “Yol sorununun tamamını çözüyoruz” Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tüm yol çalışmalarımızı kendi ekip ve ekipmanlarımızla, kendi ürettiğimiz malzemelerle gerçekleştiriyoruz. Biz göreve geldiğimizde bir söz vermiştik, ‘vatandaşımızın yol sorunu kalmayacak’ demiştik. Yol sorununun tamamını çözüyoruz. İhale dönemine kıyasla daha kaliteli, daha ömürlük yollar inşa ettik. Daha kısa sürede tamamladık. Yatay kalkınma noktasında uyguladığımız yöntem örnek bir süreçtir. Hem bu kadar kısa sürede bu kadar ömürlük yollar yaptık hem de maddi olarak çok büyük bir rakamın belediyemizin kasasından çıkmasını önledik” ifadelerine yer verdi.