GÜNDEM - 16 Eylül 2014 Salı 11:17

Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun ilk konukları

A
A
A
Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun ilk konukları

Kahramanmaraş’ın Aksu Mahallesi’nde Rönesans Eğitim Vakfı tarafından yaptırılan Keriman Çetinkaya Anaokulu, ilk öğrencilerini konuk ediyor.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ile Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Süha Günel, geçtiğimiz hafta ders zili çalan okulu gezerek, okul yönetiminden bilgi aldılar.
Vali Kocatepe, 8 derslikli ve 150 öğrenci kapasiteli okulun resmi açılışının daha sonra yapılacağını belirterek, “Rönesans Eğitim Vakfı, kentimize çok güzel bir eser kazandırdı. Bulunduğumuz Aksu Mahallesi’nde böyle bir okula ihtiyaç vardı” dedi.

Kocatepe, Rönesans Holding tarafından yaptırılan Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin açılış töreni sırasında bu okulun sözünü Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak’tan aldıklarını anımsattı. Kocatepe, “Daha sonra okulun protokolünü sayın Refia Jale Ilıcak hanımefendi ile Piazza’da düzenlenen törenle imzalamıştık. Hiç zaman geçirilmeden inşaat başladı ve kısa sürede bitirildi” dedi.

MODEL OLDU
Bu okulun aynı zamanda bir model olduğunu belirten Vali Kocatepe, şunları söyledi:

“Daha önce okulun inşaatını görmüştük, tefrişinin ardından tekrar görmek istedik. Şimdi artık çocukları da gördük ve her şey tamam olmuş Süha Gunel'in şahsında başta Jale Ilıcak hanımefendi olmak üzere tüm Rönesans Eğitim Vakfı yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

Vali Kocatepe ve Rönesans Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Süha Günel, daha sonra Keriman Çetinkaya Anaokulu’nun tüm sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet ettiler.

VALİ KOCATEPE VELİLERİ ILICAK İLE GÖRÜŞTÜRDÜ
Vali Kocatepe, “Bu okulu mahallemize kazandırdığınız için teşekkür ederiz” diyen velilere, “Aslında bana değil, bu okulu yaptıran vakfın değerli başkanı Refia Jale Ilıcak hanımefendiye teşekkür edin” yanıtını verdi. Kocatepe, daha sonra Vakfı Başkanı Ilıcak ile telefon görüşmesi yaparak bir süre sohbet etti. Vali Kocatepe, memnuniyetlerini dile getirirken, “Şu anda, geçen hafta eğitime başlayan okulumuzu geziyoruz. Çok güzel ve her şey düşünülmüş. İlerleyen günlerde sizlerin de katılımıyla resmi açılışını yapmak kısmet olur” dedi. Kocatepe, ardından telefonu velilere uzatarak, Jale Ilıcak’a teşekkür etmelerini sağladı.

Veliler, Jale Ilıcak’a, “Bu bölgede okula ihtiyacımız vardı. Mahallemizde gelir düzeyi düşük. Bizim servis ücreti ödeyerek başka mahallelerdeki ana okullarına çocuğumuzu gönderme gücümüz yok. Bu nedenle sizlere şükran borçluyuz” dediler. Jale Ilıcak da yaptırdıkları okulda eğitim-öğretimin başlamasının heyecanını duyduklarını belirterek, hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu.

GÜNEL'DEN VALİ KOCATEPE'YE TEŞEKKÜR
Rönesans Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Süha Günel de, Vali Kocatepe’ye teşekkür ederek, “Siz olmasanız biz burada olamazdık. Sizler bize yön verdiniz bu güzel eseri buraya kazandırdık. Şimdi burayı gezince yaptırdığımız okulun ne kadar isabetli bir yerde olduğunu daha iyi anladık. Bunun için biz size teşekkür ederiz” dedi.

Okulu Vali Kocatepe ile birlikte Dulkadiroğlu ilçesi Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ertan Göl ile diğer ilgililer de gezdi.

MUHAMMET ÖZER
 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Karabük Tarihi kent Safrnabolu tarihinin en kalabalık günlerini yaşıyor Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve Dünya’nın en iyi korunan 20 kentinden biri olan, aynı zamanda Safranbolu Belediyesi tarafından başlatılan girişimle Türkiye’de Cittaslow’a üye olan 28 kentten biri olma özelliği taşıyan Safranbolu’da bayram bitti ama turizm yoğunluğu bitmedi. Bayram süresinde oteller ve tarihi konaklar full doluluk yaşarken Tarihi Çarşı bölgesi tarihindeki en yoğun bayram tatili sürecini yaşadı. Tarihi, han, hamam ve konakları ile ünlü Safranbolu’da Ramazan Bayramı tatilinde yaşanan yoğunluk hafta sonunda da yaşanıyor. UNESCO Miras kenti ve Safranbolu Belediyesi tarafından alınan Cittaslow sertifikası ile Türkiye’de bu turizm kuruluşuna üye 28 kentten biri olma özelliği taşıyan Safranbolu’nun tarihi alanlarına yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösterdi. Safranbolu’nun tarihi dokusu ve kültürel zenginlikleri, bu özel günlerde ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti. Şehirdeki tarihi konaklar, hanlar, camiler ve dar sokaklar, bayramın ruhuna uygun bir atmosfer oluşturdu. Kent, Cittaslow hareketinin değişmeyen prensipleri doğrultusunda sakin ve sürdürülebilir bir yaşamı teşvik eden aktivitelerle doluydu. Ayrıca, Ramazan Bayramı boyunca Safranbolu’nun meşhur yöresel lezzetleri de ziyaretçilere sunuldu. Lokumdan, baklavaya, yöresel tatlılardan çeşitli yemeklere ve coğrafi işaretli ürün safrana kadar birçok lezzet, şehrin sokaklarında ve tarihi mekanlarında ziyaretçilere sunuldu. Safranbolu Belediyesi Hıdırlık Tepesi tesislerinde ziyaretçiler kentin değerlerinden bağlar gazozu eşliğinde Safranbolu’nun tarihi dokusunu seyretti. Safranbolu Belediyesi ziyaretçilere şehrin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak, korumak ve sürdürülebilir bir turizm anlayışıyla hareket etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Safranbolu Belediyesi tarafından kurulan Safranbolu tarihindeki ilk yılbaşı panayırının ardından Ramazan ayı boyunca sayısız etkinliğe imza atan Ramazan Panayırının da kente olan ilgiyi artırdığı görüldü. Safranbolu’nun Ramazan Bayramı, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle birlikte sakin ve sürdürülebilir bir yaşamın da simgesi oldu. Bu özel günlerde şehir, hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin bir araya gelip, tarihi ve kültürel değerleri paylaştığı, birlikte zaman geçirdiği özel bir mekânhalinegeldi.
Ankara Selçuk İnan: "Kafamdaki oyunu oluşturmak basit değil" Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Selçuk İnan, MKE Ankaragücü müsabakasının ardından yaptığı açıklamada, "Kafamdaki oyunu oluşturmak basit değil. Hocalar bir yılını belki daha fazla zamanını bu işe ayırıyor. Ankaragücü iyi bir takım. Uzun zamandır bu oyunu oynamaya çalışıyorlar" dedi. Trendyol Süper Lig’in 32. haftasında Gaziantep Futbol Kulübü, deplasmanda karşı karşıya geldiği MKE Ankaragücü’ne 3-1 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü İnan, bugün iyi oynayamadıkları ve kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi. Yaklaşık bir aydır takımın başında olduğunu dile getiren İnan, sözlerine şöyle devam etti: "Çalışıyoruz ve uğraşıyoruz. Çok kolay işler değil. Kafamdaki oyunu oluşturmak basit değil. Hocalar bir yılını belki daha fazla zamanını bu işe ayırıyor. Ankaragücü iyi bir takım. Uzun zamandır bu oyunu oynamaya çalışıyorlar. Buna rağmen puan tablosunda iyi yerde değillerdi. Ancak bizden güçlü bir takım olduğunu maçtan önce kabul etmiştik. İçeride en azından oyun üstünlüğünü alacaklarını biliyorduk. Bu yönde hazırlandık. Elimizdeki oyuncuların kalitesini de göz önünde bulundurursak maçın aşağı yukarı bu şekilde geçeceğini biliyorduk. Kazandığımız topları doğru kullanmak ve geçişi iyi yapabilmeyi hedefliyorduk. Çok top kaybettik ve iyi çıkamadık. Neticesinde baskı yedik. Üzgünüm ama çalışmaya devam edeceğiz. Bu takımın nasıl ligde kalacağıyla ilgili çalışmalarımız devam edecek. İçeride 3 maçımız var. Kasımpaşa, Fatih Karagümrük ve Hatayspor. Bunların özrü yok. Bu maçları ne olursa olsun içeride kazanacağız. Deplasmanda da alabildiğimiz kadar puan almayı hedefliyoruz."
Ankara Emre Belözoğlu: "Henüz kendimizi sağlam bir konuma almış durumda değiliz" MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Gaziantep Futbol Kulübü maçının ardından yaptığı açıklamada, "Henüz kendimizi sağlam ve sağlıklı bir konuma almış durumda değiliz. Ligi en iyi yerlerde bitirebilmek adına vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz" dedi. Trendyol Süper Lig’in 32. haftasında MKE Ankaragücü, sahasında mücadele ettiği Gaziantep Futbol Kulübü’nü 3-1 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Belözoğlu, takım olarak kritik bir maçtan galibiyetle ayrıldıklarını belirterek, "Rakibin konumu bizim de konumumuzu düşündüğümüzde önemli bir galibiyet aldık. Maçın başından sonuna kadar üstün olduğumuzu düşünüyorum. Oyuncular gösterdiğimiz planı özellikle son 3-4 haftadır çok iyi uygulamaya çalışıyorlar. Geldiğimizden beri aslında o niyeti görebiliyorum ama bir türlü skorlara yansıtamadık. 3 haftadır işler iyi gidiyor. Henüz kendimizi sağlam ve sağlıklı bir konuma almış durumda değiliz. Ligi en iyi yerlerde bitirebilmek adına vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz. Daha önümüzde 6 maç var. Süper Lig’de özellikle böylesine birbirine yakın rakiplerin baktığınızda bugün ligin dördüncüsü bizim sadece 10 puan üstümüzde. Herkesin denk güçte olduğunu düşünüyorum. Detaylar farkları ortaya çıkardı. Bu sene biz geldiğimizden beri 10 tane beraberlik aldık. Bu 10 beraberliğin 7-8 tanesi kazanmaya yakın oyunlardı. Bu 4-5 tane oyun üstünlüğünü skora yansıtabilseydik çok daha farklı bir konumda olabilirdik. Bundan dolayı üzgünüm ama işimiz daha bitmedi" ifadelerini kullandı.