EĞİTİM - 27 Haziran 2015 Cumartesi 16:15

Vala Gedik Spor Ödülleri Töreni gerçekleşti

A
A
A
Vala Gedik Spor Ödülleri Töreni gerçekleşti

İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından üniversiteler arası spor müsabakalarında başarılı olan sporcuları ve onlarda emeği geçen çalıştırıcıları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen ‘1. İstanbul Gedik Üniversitesi Vala Gedik Spor Ödülleri Töreni’ 26 Haziran'da Büyük Kulüp adlı mekanda gerçekleşti.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenecek ödül törenine Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Kamil Özer gibi isimlerin yanı sıra sanat, iş ve spor dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

Vala Gedik Spor Ödülleri etkinliğinin tanıtımı ile başlayan törende, kadınların hayatta yapabileceği işlerin sınırlarının ne kadar geniş olduğu anlatıldı.Türkiye’de kadınların yaşadığı şiddete de dikkat çekmeyi amaçlayan Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Asil Özbay’ın “Bir Kadın Bir motor 10 Ülke” projesinin tanıtımının ardından geceye iftar yemeği ve semazen gösterileri ile devam edildi.

Topluma yararlı hizmetlerde bulunmuş hayırsever merhume Vala Gedik anısına düzenlenen ‘1. İstanbul Gedik Üniversitesi Vala Gedik Spor Ödülleri Töreni’ sonunda başarılı öğrencilerin ödülleri sanat, iş ve spor camiasının ünlü isimleri tarafından takdim edildi.

Gecede ödül alan isimler ve takımlar şu şekilde:
"-Birinci Lige Yükselen Erkek Basketbol takımı ve çalıştırıcıları
-Yrd. Doç. Dr. Özgür Nalbant
-Araştırma Görevlisi İrem Uz
-Karete Türkiye 2.’si Büşra Şeyda Turan
-Karete Antrenörü Hanifi Aslan
-MuayTai Türkiye 3.’sü Tanem Dalsız
-Kickbox Türkiye 2.’si Esra Kavakyanı
-Kickbox Türkiye 2.’si Murat Temel
-Kickbox Türkiye 1.’si Bilgenur Sarıtaş
-MuayTai ve Kick Box Antrenörü Erdal Mırat
-Araştırma Görevlisi Serkan Esen
- Araştırma Görevlisi Hülya Ünlü
-Süper Lige Yükselen Erkek Voleybol takımı ve çalıştırıcıları Yrd. Doç. Dr. Abdullah Paşaoğlu ve Araştırma Görevlisi Serra Ayşe Çakar
-Plaj Voleybolu Türkiye 3.’sü Gedik Üniversitesi Plaj Voleybolu Takımı". 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Aydın Hamidiye Mahallesi’nde köy konağı yenilendi Nazilli Belediyesi ekipleri, Hamidiye Mahallesi’nde köy konağı ve sosyal alan yenileme ve yol yapım çalışmalarını tamamladı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hamidiye Mahallesi’nde başlattığı köy konağı ve kıraathane yenileme ile yol yapım çalışmalarında sona geldi. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve ekibine teşekkür eden Mahalle Muhtarı Hüseyin Tosun; “Köy konağımız ve hemen yanında yer alan kahvehane belediyemiz tarafından yenilendi. Köy konağımızın bahçesinde de düzenleme yapılıyor. Kahvehane ve köy konağında iç ve dış boya, badana, fayans ve mutfak yenileme ön bahçe ve çevresinde parke taşı döşeme çalışmaları yapıldı. Muhtarlık odası olarak kullandığımız alanında tadilatları tamamlandı. Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a, Belediye Başkan Yardımcımız Ali Ertürk’e, Fen İşleri Müdürlüğümüze Hamidiye köy halkı olarak şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. “Merkezden uzak noktalarda dönüşüm başlattık" Göreve geldiği ilk günden bu yana kırsal kalkınmayı sağlamak için merkezden uzak noktalarda ciddi bir dönüşüm çalışmasına imza attıklarını kaydeden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise “Bizler büyük küçük demeden Nazillimizin her noktasına hizmet götürmek, eksikleri tamamlamak için canla başla çalıştık. Özellikle kırsal mahallelerimizde köy içi yolların yanı sıra bahçelere giden dağ ve ova yollarını açtık, parke döşeme çalışmaları yaptık. Bu noktalarda yaptığımız istinat duvarları mahallelerimizi daha güvenli bir hale getirdi. Hemşehrilerimizin bu noktadaki teveccühünü de her daim hissettik. Allah hepsinden razı olsun” şeklinde konuştu.