ASAYİŞ - 12 Şubat 2024 Pazartesi 00:30

Avcılar’da iki grup arasındaki silahlı kavga kamerada: 1 yaralı

A
A
A

Avcılar'da iki grup arasında bilinmeyen bir sebeple çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Silahlı kavga anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Olay saat 23.00 sularında Tahtakale Mahallesi Faruk Nafız Çamlıbel Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Faruk Nafız Çamlıbel Caddesi'nde toplanan iki grup bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı. Grup polis ekiplerinin olay yerine gelmesi ile dağıldı. Dağılan grup bir saat sonra yine aynı yerde buluştu. Gruplar arasında çıkan tartışmada gruplardan birisi diğer gruba silahla ateş ederek saldırdı. Silahlı saldırı sonucu A.İ. isimli vatandaş yaralandı. Silah sesini duyanlar ihbarda bulundu.
İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralı A.İ.’yi olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından çevredeki hastaneye sevk etti. Polis ekipleri ise olay yerinde güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu. Çıkan silahlı kavga anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına anbean yansıdı. 

Alperen Baran Metecan

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Erzurum Aziziye Cumhur ittifakı istişare toplantısında buluştu Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi Aziziye İlçe Meclis üyesi adayları ve teşkilat mensupları istişare toplantısında buluştu. AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, MHP İlçe Başkanı Lokman Acar ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu ve meclis üyelerinin katılımı ile yapılan istişare toplantısında birlik mesajları verildi. İlçenin tamamına yayılıp gönül belediyeciliğin anlatılmasının önem arz ettiği vurgulanan toplantıda konuşan AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun, 20 yıldır AK Parti iktidarları döneminde belediyecilik hizmetlerinin rutinin dışında yapıldığına dikkat çekti. Coşkun, konuşmasında Cumhur ittifakı ile yerel yönetimlerin daha da güçlendiğine vurgu yaptı. Aziziye İlçesi’nde her dönem belediye başkanlarının büyük hizmetler yaptıklarını dile getiren Coşkun, “Cumhur ittifakı ile Türkiye’nin daha da güçlenmesi şuurunda çalışmalar yapılacağı inancındayız. 1 Nisan sonrasında yeni bir hizmet yolculuğu için başkan adayımızın inşallah büyük emek ve gayretlerle Aziziye için çalışacağını göreceğiz” diye konuştu. Acar; Cumhur bizim Türkiye hepimizin İstişare toplantısında Cumhur ittifakının önemine vurgu yapan Milliyetçi Hareket Partisi Aziziye İlçe Başkanı Lokman Acar ise, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin ‘Cumhur bizim Türkiye Hepimizin’ sözlerini hatırlattı. Cumhur ittifakı ile Türkiye’nin genel ve yereldeki hizmetlerinde güç birliği yapıldığını dile getiren Acar, “Ülkemizin bekası için topyekun seferberlik ilan edip Cumhur ittifakı çatısında buluştuk. Yerel seçimlerde de Aziziyemizin gelişmesi için belediye başkan adayımızı evvela göreve getirip, sonrasında hizmetlerinde destek olma gayretinde olacağız. Meclis üyelerimiz ile birlikte gezmedik yer el sıkışmadık vatandaş bırakmayacağız. Onlara Cumhur ittifakının önemini ve neticelerini anlatacağız” dedi. Tavlaşoğlu; Gönül belediyeciliğini ve gerçek belediyeciliği anlatıyoruz Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu da, Aziziye İlçesinin Türkiye genelinde Cumhur ittifakına gösterdiği teveccühe dikkat çekti. Türkiye genelinde ilk dördüncü sırada oy alan Aziziye İlçesinin bu seçimde de rekorları egale edeceğini kaydeden Tavlaşoğlu, “Partimiz bu seçimde adaylığa şahsımı layık görüp yeni hizmetler yapmamız için yetkilendirmiştir. Benim görev anlayışımda teşkilatçılık büyük önem arz etmektedir. İnşallah 31 Mart seçimlerinden önce teşkilatımız ile birlikte en ücra köylere ve mahallelere kadar gittik yapacaklarımızı anlatıp, halkımızın taleplerini öğrendik. Allah nasip ederse sorunlara vakıf biri ve bu yörenin insanı olarak hizmet için büyük heyecan içindeyim. Bu heyecanı görevimin sonuna kadar götürmek, rutinin dışında hizmetler yapmak için canhıraş çaba göstereceğiz.” şeklinde konuştu.
Düzce Kendi üniversitesinde staj yapmanın mutluluğunu yaşıyor Düzce Üniversitesi, öğrencilerine verdiği eğitim öğretimin yanında, sunduğu iş ve staj imkanlarıyla da onların; mesleki donanıma sahip, geleceğine güvenle bakan, iş hayatında etkin ve yetkin bireyler olması için çalışmalarını sürdürüyor. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde staj gören İşletme Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencilerinden oluşan 30 öğrenci, hastanenin farklı birimlerini de gezerek, iş akış süreçlerini yerinde inceleme imkanı buluyor. Sadece staj yaptığı birimlere bağlı kalmadan, hastanenin tüm birimlerini görerek, görevli personelden yürütülen çalışmalar hakkında birebir bilgi alan öğrenciler, aldıkları teorik eğitime uygulamalı eğitimi de ekleyerek, iş deneyimi olan, iş hayatına hazır, sürdürülebilir çevresel yönetimi bilen, risk analizlerini yapabilen, nitelikli sağlık yönetici adayları olarak Düzce Üniversitesi’nden mezun olacak. Öğrencilerle bir araya gelen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Kayıkçı ve Hastane Baş Müdürü Doç. Dr. Emel İştar Işıklı, onların gelişmesi ve topluma faydalı bireyler olması için tüm imkanların sağlandığını söyleyerek, öğrencilerin başarılı çalışmalarının devamını diledi. Son dönemin tamamını, staj eğitimiyle lisans eğitimini tamamlayacak olmanın, mesleki gelişimlerine oldukça fazla katkı sağladığını söyleyen Düzce Üniversitesi öğrencileri ise; üniversitenin kendilerine sağladığı; eğitim öğretim ve sosyal etkinliklerin yanında, staj imkanlarından dolayı da oldukça memnun olduklarını dile getirdi.
Eskişehir “8. Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı” kapanış töreni Bu yıl sekizincisi düzenlenen “Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı” nın kapanış töreni Eğitim Fakültesi E Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Handan Deveci, Çalıştay Moderatörü Prof. Dr. Turan Akman Erkılıç, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Baki Duy’un yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım gösterdi. Prof. Dr. Dinç: “Çalıştaylarımızın daha yüksek katılımla devam etmesini umuyorum” “Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı”nın öğrencilerin öğretmenlik hayatlarında çok faydalı olacağına değinen Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç konuşmasında ayrıca şunları söyledi: “Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz çalıştaylarımız umuyorum önümüzdeki yıllarda da daha etkili bir şekilde ve daha yüksek katılımla devam edecek. Kendini geliştirmeye açık ve öğretmenlik hayatlarında daha faydalı olmak için çabalayan değerli öğrencilerimizi çalıştayımızdaki emeklerinden dolayı kutluyorum.” Prof. Dr. Duy: “Anadolu Üniversitesi öğrencilerine çok kıymetli fırsatlar sunuyor” Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Baki Duy, çalıştayın açılış konuşmasında şunları söyledi: “Eğitimde başarılı olmanın yanı sıra ders dışı etkinliklere katılmak da bir o kadar önemli. Bu açıdan Anadolu Üniversitesi, öğrencilerine bu çalıştaylar gibi çok kıymetli fırsatlar sunuyor. Konuları bir gruba anlatmak ve sınıfa hâkim olmak beceri isteyen bir durum. Bu kapsamda sınıf yönetimi becerisini kazanmak bu noktada büyük önem taşıyor. Çalıştaya katılan öğrencilerimizin sınıf yönetimi becerilerinin üç gün öncesine göre çok daha fazla geliştiğini tahmin ediyorum.” Çalıştayın moderatörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Turan Akman Erkılıç ise konuşmasına çalıştaya katılım sağlayan öğrencilerin Eğitim Fakültesinin farklı bölümlerinden akademik başarılarına göre seçildiğini belirtti. Erkılıç konuşmasının devamında şunları aktardı: “Öğretmenlik alanı üç temel alanın birleşimi ile oluşuyor. Öğretmenlik meslek becerilerini geliştirmeye yönelik olarak alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi ve genel kültür alanlarında öğretmen adaylarımızın gerekli bilgi, beceri ve tutumla donanımlı olmasını planlıyoruz. Çalıştaylarımızın içeriğini bu üçlüyü göz önünde bulundurarak hazırlıyoruz.” Çalıştay kapanış töreni, çalıştayda yer alan Eğitim Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyelerine sertifikalarının takdim edilmesiyle sona erdi.