GÜNDEM - 03 Aralık 2023 Pazar 16:04

Başakşehir Belediyesi 13. Eyaf Expo’da büyük ilgi gördü

A
A
A
Başakşehir Belediyesi 13. Eyaf Expo’da büyük ilgi gördü

Başakşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen 13. Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi’nde ilgi odağı oldu. Engelsiz Müzik Grubu, verdiği konserle ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşattı.


Engelli bireylere yönelik proje ve hizmetleriyle dikkatleri çeken Başakşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi’nde bu sene de yerini aldı. Başakşehir Belediyesi’nin dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Engelsiz Yaşam Fuarı’ndaki standı, ziyaretçilerin büyük beğenisi kazandı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da standı ziyaret ederek, fuardakilerle birlikte keyifli vakit geçirdi.Engelsiz Müzik Grubu göz doldurdu


Başakşehir Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan gençlerin verdiği konser, fuarın en ilgi gören etkinliklerinden biri oldu. Engelsiz Müzik Grubu’nun konseri büyük beğeni toplarken, ziyaretçiler Başakşehirli gençlerin şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alan gençlerin dans gösterisi de görülmeye değerdi. Başkan Kartoğlu, gençlerle birlikte hem şarkı söyledi hem de dans etti.


Serebral palsili çocukların gösterisi nefes kesti


Başakşehir Belediyesi standında sürpriz bir gösteri de sunuldu. Serebral palsili çocuklar, kurulan minyatür kalelerde şut yarışması yaptı. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı yarışmada Başkan Kartoğlu da kaleye geçerek çocukların şutlarını kurtarmaya çalıştı.“Hepinizi çok seviyoruz”


Fuarın çok güzel olduğunu ve birlikte yaşama kültürüne katkı sunduğunu dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle CNR Fuar Merkezi’nde kurulan standımızdayız. Çocuklarımızla birlikte etkinlikler yapıyoruz. Tüm engelli kardeşlerimizi buraya davet ediyoruz. Hepinizi çok seviyoruz” diye konuştu.Başakşehir Belediyesi 13. Eyaf Expo’da büyük ilgi gördü

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Rize Rize kitaba doyacak Rize’de 10 gün sürecek kitap fuarı bugün ziyarete açıldı. Rize Valiliği ve Rize Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarı bugün açıldı. 3 Mart’a kadar kitapseverlerin ziyaret edebileceği fuar, birbirinden çeşitli etkinliklere sahne olacak. 100’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda, 10 gün boyunca söyleşiler, paneller, şiirler ve çocuk aktiviteleri gerçekleştirilecek. Gençleri kitaplarla buluşturulması gerektiğini ifade eden Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, “Bu konu ilk defa belediye başkanımızla birlikte gençlerle buluşmamızda gündeme geldi. Başkanımız orada böyle bir fuar hazırlığımızın olduğunu gençlere ifade etti. Bu bulunduğumuz alanda bir GastroRize yapılırken belediye başkanımız 13’üncüsü, 23’üncüsünü yaparken bunun nasıl bir etki doğurduğunu göreceğiz demişti. Biz de bunun 5’incisini veya 10’uncusunu yapınca Türkiye’nin kitap fuarı listesinin önemli bir köşe taşı olduğunu, İstanbul, Ankara kitap fuarlarının bir devamı olduğunu gördüğümüzde hem şehrimiz için hem bölgemiz için ne anlam ifade ettiğini o zaman görmüş olacağız. Evlatlarımızı gençlerimizi kitaplarla buluşturmamız lazım” şeklinde konuştu. 10 günlük fuarda etkinlikler ve söyleşiler yapılacağını söyleyen Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ise, “Uzun yıllardır böyle bir kitap fuarı düşüncemizde vardı. Sayın valimle paylaştığımız zaman da destek verdi. Biz kentsel dönüşümler, millet bahçesi, sokak sağlıklaştırmaları yapıyoruz. Alt yapı, üst yapıda bir sürü işler yaptık ve yapacağız ama bunların yanında bir eğitimci kimliğiyle de çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için ve okumaları için daha fazla yatırım yapmamız lazım. 10 günlük fuar süresince yaklaşık 70-80 tane söyleşi olacak. Yazarlarımız gelecek. 100’ün üzerinde yayın evi on binlerce kitap ve 400-500’e yakın etkinlik olacak bu 10 günlük süre içerisinde” ifadelerini kullandı.