EKONOMİ - 21 Kasım 2023 Salı 14:08

Hepsiburada, Efsane Kasım ile KOBİ’lerin satışlarını arttırdı

A
A
A
Hepsiburada, Efsane Kasım ile KOBİ’lerin satışlarını arttırdı

E-ticaret platformu Hepsiburada, bu yıl da e-ticarette yılın popüler ayı Efsane Kasım’da KOBİ’lerin satışlarının artmasını sağlıyor.

Kasım ayı kampanyalarının e-ticarete yoğun ilgi uyandırması, perakendeciler ve KOBİ’ler için de fırsatlar barındırıyor. KOBİ’lerin ürünlerini milyonlarca müşteriyle tanıştırma fırsatı bulması ve artan talep, ülkenin dört bir yanındaki KOBİ’lere işlerini büyütme fırsatı sunuyor. Yapılan açıklamaya göre, 2016 yılından bun yana Efsane Kasım’ı düzenleyen Hepsiburada, 24 Kasım’da gerçekleşecek olan Efsane Cuma öncesinde platformdaki satıcıların önemli başarılarıyla dikkat çekiyor. E-ticarette yılın en heyecan verici ayı Efsane Kasım kampanyalarıyla hareketlenen bu dönemde Hepsiburada iş ortakları rekorlar kırıyor. Platform üzerinden gerçekleşen satışların önemli bir kısmı KOBİ’ler, aile işletmeleri ve esnaflar tarafından gerçekleştiriliyor. Efsane Kasım kampanyaları, perakendeciler ve KOBİ’ler için benzersiz fırsatlar sunarken, milyonlarca müşteriyle buluşma imkanı sağlayarak artan alışverişin ekonomiye katkısını arttırdı.

Efsane Kasım’a dair şu rakamlar ve şu bilgiler paylaşıldı:

Efsane Kasım’ın ilk 19 günü rekorlarla geçti

Efsane Kasım’ın getirdiği yoğun ilgi, ayın ilk 19 gününde Hepsiburada’nın 100 bini aşkın iş ortağı için rekor satış ve ciro hacimlerine ulaşma fırsatı sundu. Efsane Kasım’ın özellikle KOBİ’ler ve pazar yeri üyeleri için sunduğu fırsatlar, satıcıların büyümesine olanak tanıdı. Kasım ayının ilk 19 gününde iş ortakları, 112 bin adet kampanya gerçekleştirerek geçen senenin aynı dönemine göre satışlarını üç katına çıkardı. Bu süreçte kupon kullanımıyla elde edilen satışlar, geçen yılın aynı dönemine kıyasla tam 10 katına çıkarak önemli bir başarı elde etti. Bunun yanı sıra, e-ticaret platformunun sunmuş olduğu komisyon destekli fiyat teklifleriyle gerçekleşen satışlar da 5 kat artış gösterdi. Ayrıca, iş ortaklarının kendi sepet kampanyalarını başarıyla uygulamaları sonucunda elde ettikleri satışlar, geçen sene aynı döneme göre dikkat çekici bir büyüme göstererek 20 katına ulaştı. Efsane Kasım haftası, Hepsiburada iş ortaklarının yaptığı satışlar toplam satışların yüzde 70’ini oluştururken, pazar yeri cirosunun yüzde 80’i ise iş ortaklarının kampanyaları sayesinde elde edildi.

Hepsiburada Satıcıları Efsane Cuma’ya hazır

Hepsiburada’nın Efsane Kasım dönemi, iş ortaklarının başarılarıyla reel ekonomiye katkı sağlarken, Efsane Cuma öncesinde satıcıların hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Platform satıcıları 24 Kasım’da gerçekleşecek olan Efsane Cuma’ya platformun sunduğu destek ve reklam çözümleriyle, büyük beklentilerle dolu olan bu özel gün için heyecanla hazırlanıyor.

E-ticaret platformu bu özel gün için iş ortaklarına ‘Günün Yıldız Fırsatları’ ve ‘Efsane Sepet İndirimleri’ gibi özel konseptlerle ekstra görünürlük ve iletişim desteği sağlayacak. Efsane Cuma için yapılan özel kampanyalarla beklenenin üzerinde bir hareketlilik öngörülüyor.

HepsiAd’i kullanan iş ortaklarının satışları arttı

E-ticaret platformunun sağladığı reklam çözümleri ve özellikle HepsiAd hizmeti, iş ortaklarının Efsane Kasım dönemindeki satışlarını Ekim ayına kıyasla üç kata varan artışla destekledi. E-ticaret platformu iş ortaklarının kuponlar ile elde ettikleri satışlar geçen senenin aynı dönemine göre 10 kat artarken, Hepsiburada’nın sunduğu komisyon destekli fiyat teklifleri ile elde ettikleri satışlar geçen senenin aynı döneminin 5 katına yükseldi ve kendi sepet kampanyaları ile elde ettikleri satışlar geçen senenin aynı döneminin 20 katına ulaştı.

E-ticaret platformu, site içi banner alanlarından app masthead alanlarına kadar çeşitli reklam imkanları ile iş ortaklarına milyonlarca müşteriye ulaşma imkanı tanıdı. Site içi banner alanlarında 500 milyondan fazla, app masthead alanlarında ise ortalama yüzde 1,2 CTR ve 150 milyondan fazla etkileşim aldı. Hepsiburada satıcıları, 2022 yılına kıyasla HepsiAd’e yüzde 400 daha fazla yatırım yaptı. Kasım ayında 30 binden fazla satıcı HepsiAd’e reklam verdi.

Hepsiburada Reklam Çözümleri ile satıcıların performansını artırıyor

Hepsiburada ‘İş Ortağım’ platformu aracılığıyla satıcılara finanstan reklama, lojistikten eğitime kadar geniş bir destek yelpazesi sunarken, ‘Reklam Çözümleri’ ile satıcılar mağazalarını ve ürünlerini daha görünür hale getiriyor ve Efsane Kasım döneminde daha etkili bir performans elde etmelerine katkı sağlıyor. Reklam Çözümleri ile iş ortaklarına televizyon, açıkhava reklamları, radyo ve çeşitli medya kullanımıyla ortak avantajlı medya satın alma ve planlamaları sunan e-ticaret platformu, markalarla yapılan iş birlikleriyle ortak hedef kitleye ulaşım sağlıyor. İş ortakları için sosyal medya platformlarında influencer iş birlikleri ve ürün tanıtımları da gerçekleştiren e-ticaret platformu, özel reklam filmleri ve ünlü isimlerle yapılan prodüksiyon işbirlikleri ile iş ortaklarının mağazalarını ve ürünlerini daha görünür hale getirmelerine yardımcı oluyor. Hepsiburada Efsane Kasım döneminde, iş ortaklarını başarı hikayelerini ve elde ettikleri başarıları aktarmak için özel eğitim içerikleriyle de destekliyor. Böylece, Hepsiburada iş ortakları etkili bir performans sergileyerek Efsane Kasım’da daha büyük bir etki oluşturuyor.

 

 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Samsun Tehlike oluşturan eski su depoları kontrollü şekilde böyle yıkıldı Samsun’da Büyükşehir Belediyesi Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ekonomik ömrünü tamamlamış ve tehlike oluşturan eski su depoları kontrollü bir şekilde yıkılıyor. SASKİ; ekonomik ömrünü tamamlamış su kaybına neden olan mevcut depoları yıkarak, yenilerini inşa ediyor. Son olarak 35 yıl önce yapılan 30 metre ayak yüksekliğine sahip su deposunun yıkımı gerçekleştirildi. Depo, 100 metre küp hacminde içme suyu depoluyordu. Fiziki açıdan da tehlike oluşturan eski su deposu ekipler tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınarak kontrollü bir şekilde yıkıldı. Yıkım anı havadan dron ile de görüntülendi. "Güzel hizmetleri şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz" Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kendisine ait sosyal medya hesabından konu hakkında yaptığı açıklamada, “Samsun’un güçlü bir altyapıya kavuşması için hummalı bir çalışma yürütüyor; suyu verimli kullanmak, hemşerilerimizin sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ihtiyacını koruma altına almak amacıyla da sondaj kuyuları açıp su depoları inşa ediyoruz. 4.5 yıl içerisinde şehrimize kazandırdığımız arıtma tesisleri, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları, derin kuyu sondajları ve su depolarıyla önemli bir altyapı çalışmalarına imzamızı attık. Daha nice güzel hizmetleri bu şehre kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. Öte yandan ekipler tarafından ayrıca yıkımı gerçekleştirilen su deposunun yerine 30 metre ayak yüksekliğinde 100 metre küp su hacminde yeni bir ayaklı su deposu inşa edilecek. İlaveten Canik’te Samsun Şehir Hastanesi’ni ve ilçeyi besleyecek 1 adet bin metre küp, 2 adet 200 metre küp ve 1 adet de 50 metre küp depo inşaatları devam ediyor. Yine İlkadım Toybelen’de mevcut depoyu yenilemek amacıyla bin metre küp içme suyu deposunun inşaatı da devam ediyor. 17 ilçede yaşayan vatandaşlara kesintisiz ve sağlıklı içme suyu verilmesi için çalışmaların devam ettiği ifade edilirken son 4,5 yıl içerisinde 260’tan fazla yeni depo inşa edildiği belirtildi.
Kırşehir Kırşehir TÜGVA’dan basın açıklaması Kırşehir’de Hoca Ahmet Yesevi Camisi’nde kılınan yatsı namazının ardından Gazze için dua edildi ve TÜGVA tarafından yapılan basın açıklamasında, Gazze’de insani ateşkes önerisini reddeden ABD’ye tepki gösterildi. TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Abdullah İnce yaptığı açıklamada, "Savaş hukukunun, evrensel insan haklarının alt üst edildiği bu saldırılar, şüphesiz bir soykırımdır. Dünya halkları bu soykırıma, bu katliama sessiz kalmamış, tepkiler göstererek ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunmuştur. Her ne kadar çok geç kalsa da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de bu çağrılara cevap vererek ateşkes ilan edilmesi için harekete geçmiştir. Ne yazık ki yapılan oylamada bütün üyeler oy birliği ile ateşkes yapılmasını talep ederken ABD’nin veto etmesi sebebiyle karar alınamamış, reddedilmiştir. ABD 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir. Böylece Amerika tarihine de İsrail barbarlığına ortak olmak bir kara leke olarak yazılmıştır. Bu ret kararı şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. Artık özgürlük, barış, insan hakları konusunda Amerika hükümetinin hiçbir iddiası ve samimiyeti söz konusu olamaz. Bu kararla dünyanın da 5’ten büyük olduğu açıkça görülmüştür" dedi. Basın açıklamasının ardından vatandaşlar dağıldı.
Yozgat TÜGVA Yozgat temsilciliğinden ABD’ye tepki Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilciliği Gazze’de insani ateşkes önerisini reddeden ABD’ye tepki gösterdi. Çapanoğlu Büyük Cami’de kılınan yatsı namazının ardından cami önünde açıklamalarda bulunan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilcisi Ubeydullah Şahan, ABD’nin Gazze’de insani ateşkes önerisini reddetmesine yönelik basın açıklaması yaptı. İsrail zulmünün Gazze’de her geçen gün daha da arttığını söyleyen Şahan, “Gazze’de terör devleti İsrail tarafından yapılan soykırım insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmekte, bütün dünya bu soykırıma şahit olmaktadır. Son 68 günde İsrail tarafından 18 bin masum insan katledilmiştir. 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere binlerce masum, ibadethanelerin, okulların, hastanelerin bombalanması sonucu acımasızca öldürülmüştür. Bu rakamlar bir matematik hesaplaması değil, katledilen masum insanlardır” dedi. Savaş hukukunun, evrensel insan haklarının alt üst edildiği bu saldırıların soykırım olduğunu da belirten Şahan, “Dünya halkları bu soykırıma, bu katliama sessiz kalmamış, tepkiler göstererek ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunmuştur. Her ne kadar çok geç kalsa da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de bu çağrılara cevap vererek ateşkes ilan edilmesi için harekete geçmiştir. Ne yazık ki yapılan oylamada bütün üyeler oy birliği ile ateşkes yapılmasını talep ederken, ABD’nin veto etmesi sebebiyle karar alınamamış, reddedilmiştir. ABD 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir. Böylece Amerika tarihine de İsrail barbarlığına ortak olmak bir kara leke olarak yazılmıştır. Bu ret kararı şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. Artık özgürlük, barış, insan hakları konusunda Amerika hükümetinin hiçbir iddiası ve samimiyeti söz konusu olamaz. Bu kararla dünyanın da 5’ten büyük olduğu açıkça görülmüştür” şeklinde konuştu.