ASAYİŞ - 28 Mayıs 2024 Salı 10:48

Maltepe’de motosikletli kaza yaptığı anları böyle kaydetti

A
A
A

Maltepe’de bir motosikletli seyir halindeyken başka bir aracın çarpması sonucu kaza yaptı. Motosikletlinin kaza yaptığı anlar kask kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz gün Maltepe Turgut Özal Bulvarı Pendik istikametinde akşam saatlerinde yaşandı. İddiaya göre, ismi ve plakası öğrenilemeyen bir motosikletli araçların arasında seyir halindeyken, başka bir araç ayna kontrolü yapmadan şerit değişikliği yapması sonucu motosikletliye çarptı. Çarpmanın etkisiyle dengesini kaybeden motosiklet sürücüsü yere düştü. Çevredeki vatandaşlar ilk müdahaleyi yaparak, sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri motosikletliye tedbir amaçlı müdahale etti. Kaza anı ise, motosikletlinin kask kamerasına yansıdı.

Mehmet Güzel

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Sakarya Bir gün sineklerinin ‘ölüm uçuşu’ başladı, vatandaş tarihi köprüye akın etti Ömürlerinin yüzde 99’unu larva halinde suda geçiren ve bir gün sinekleri olarak bilinen yüz binlerce beyaz kelebeğin adeta kar yağışını anımsatan "ölüm uçuşu" Sakarya’da başladı. Haberi duyan vatandaşlar ise görsel şölen oluşturan sinekleri izlemek için tarihi Sakarya Köprüsü’ne geldi. Ömürlerinin yüzde 99’unu larva halinde suda geçiren bir gün sinekleri erginleşme sürecini tamamlayarak Sakarya Nehri’nden çıkmaya başladı. Adapazarı ilçesindeki Sakarya Köprüsü üzerinde bulunan aydınlatma direklerinin çevresinde toplanan binlerce sinek, çiftleşerek ölmeye başladı. Yüz binlerce beyaz kelebeğin her yıl tekrarlanan ve adeta kar yağışını anımsatan "ölüm uçuşu" görsel şölen oluştururken haberi duyan vatandaşlar ise tarihi köprüye akın etti. Bazı vatandaşlar, sinekleri eline alırken bazı vatandaşlar ise aydınlatma direkleri çevresinde uçuşanları cep telefonu kamerasıyla kayda aldı. İlk defa sinekleri görmeye geldiğini belirten Hatice Kaya, “Normalde Temmuz ve Ağustos aylarında geliyorlarmış daha erken gelmişler. Ben de haberini alır almaz görmeye geldim. Çok şaşkınım bir gün yaşıyorlarmış ve yerler kelebek dolu çok garip geldi. Ekranlarda görüyorduk canlısını görmek daha da ayrı bir duygu. İlerleyen zamanlarda da bu sineklerin artacağı söyleniyor şuan daha az ve az olmasına rağmen görüntü çok güzel” dedi.