SPOR - 03 Aralık 2023 Pazar 12:19

Serdal Adalı: "Beşiktaş için çok büyük hayallerim var"

A
A
A

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, Beşiktaş için büyük hayallerinin olduğunu söyleyerek, "Artık oyunun kuralları değişecek" dedi.

Beşiktaş’ın olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında başkan adaylarından Serdal Adalı açıklamalarda bulundu. Sözlerine 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak başlamayan Adalı, "Tüm zorluklara rağmen hayata tutunan her bir engelli kardeşimi saygıyla selamlıyorum. Hayatlarını kolaylaştırabilecek her türlü projede gereğini yapacağımı da bildirmek istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük Beşiktaş’ın başkan adayı olarak huzurunuzda bulunmanın gururunu yaşıyorum. Kulübümüzün unutulmaz isimleri Süleyman Seba başta olmak üzere daha nicelerini rahmetle anıyorum. Değerli Beşiktaşlılar, ben bu kürsüye ilk defa gelmiyorum. 2013’te ’İhtiyaç var, gel’ dediler geldim, aday oldum. 2019’da ’Yüreği olan varsa çıksın’ dediler gözümü kırpmadan yine geldim. Bugün yine ’Beşiktaş’ın ayağa kalkması lazım’ dediler gerisi teferruattır dedim ve karşınızdayım" diye konuştu.

"Hasan Ağabey, bana yapılan çirkinlikleri durdurmadı"

Seçim süreci boyunca haksız saldırılara maruz kaldığını dile getiren Serdal Adalı, "Aday olduğumu açıkladığımda birileri çok rahatsız oldu. O andan itibaren sosyal medyada saldırmaya başladılar. Ben cevap vermedim. Bu tip cevapların yerinin genel kurul olduğunu bilincindeyim. Devlet ve aile geleneğine göre az konuşmak öz konuşmak ve doğruyu söylemek benim prensibimdir. Saldırıların devamında da benim için 23 gün kala aday oldu dediler, saygısızlık dediler. Ama unuttukları şeyin benim son 13 senedir hep burada olduğumdu. Buna karşın ben seviyeyi düşürmemek adına bir günden bir güne peki ’Siz neredeydiniz? diye sormadım. Ayrıca benim karakterim bir şeyler kötü gitsin de camiaya ve takım zora düşsün diye pusuda beklemek değildir. Şahit olduğunuz gibi bana önce şunun devamı, sonra da bunun devamı dediler. O da tutmayınca bu camiaya asla yakışmayacak söylemlerle hakaretlerle devam ettiler. Bunları yaparken Beşiktaş camiasına zarar verdiklerinin farkında dahi olmadılar. Zaman ilerledikçe kimin neyin devamı olduğunu hepiniz gördüğünüz anladınız. Katıldığı yayınlarda hakkımda çok güzel şeyler söyle sevgili Hasan Ağabeyim ise maalesef kendisine bu işleri yapan kişileri durdurma ihtiyacı duymadı. Bu çirkinlikleri engellemedi. Yine de canın sağ olsun, işin bir diğer enteresan tarafı da sosyal medya ve saldırıların kimin tarafından yapılacağını incelendiğinde karşıma çıkan tablo daha da ilginçti. Maalesef 47 sene önce Ahmet Nur Çebi ile girdiğim yarışta hem sosyal medya hem seçim çalışmalarını yürüten ekip, tamamen Hasan abinin yanında çıktı. Allah sizlerden razı olsun, bu çalışmalar sayenizde hiçbir karşılık da bulmadı. Sanıyorum hepinizi rahatsız eden önemli bir konu daha var. Dün arkadaşlarım Hasan Arat’ın seçim sürecindeki söylemlerini getirdiler. Baştan sona baktım bu söylemlerinden çıkardığım sonuca göre sanki koskoca Beşiktaş camiasında herkes birbirinin devamıymış. Güya herkes pazarlıklarla hareket ediyormuş. Sanki kongre üyeleri oylarını iradenin dışında kullanıyormuş. Hatta oylarını ve Beşiktaş için yapılan projelerin pazarlıyorlarmış, satıyorlarmış. Değerli kongre üyeleri ben bir yana bu camiamıza yapılan çok büyük bir haksızlık değil midir? Ayrıca şu Beşiktaş’ı yenecek sözü var. Camiayı ayrıştırmaktan başka hiçbir işe yaramayan bu söylemlerden de bir an önce vazgeçelim Benim için fark etmez ben Beşiktaşlıyım. İşimize gücümüze bakalım ve bunları bir tarafa bırakalım. Bugün Beşiktaş’ımızın geleceğini oylama zamanıdır" şeklinde konuştu.

"Beşiktaş için çok büyük hayallerim var"

Kaybedilecek 1 dakikanın dahi kalmadığını söyleyen Adalı, "Bugün Beşiktaş’ımız için milattır. Bugünden sonra kırgınlıkları bir kenara bırakacağız ya da maalesef içinde bulunduğumuz bu güçlük artarak devam edecek. Bugün ya Beşiktaş sorunlarının kurtulması için camianın her Ferdi birleşecek ya da bölündükçe dağılacağız. Sevgili Beşiktaşlılar Allah razı olsun samimiyetinize her yerde hissettim. Gittiğim her yerde siz bana sordunuz, ben de size anlattım. Birbirimize umut olduk. Şimdi de birlikte Beşiktaş’ımıza güç olma zamanı. Benim Beşiktaş için çok büyük hayallerim var. Mali durum, iletişim, sportif konular ve tesislerle ilgili planımızı sizlere sunduk. Ama bizim için en öncelikli futbol takımımızı ayağa kaldırmaktır. İçinde bulunduğumuz bu durumu hiçbir Beşiktaşlı kabul edemez. Taraftarlarımız üzüntü yaşayamaz. Çocuklarımız Beşiktaş’tan uzaklaşamaz. Artık kaybedecek tek 1 dakikamız bile kalmamıştır. Gereken çalışmalar hızlıca yapılacak, yapılmaya da başlandı bile. Sezonun kalanı olabilecek en iyi şekilde tamamlanacak. Önümüzdeki sezona da şampiyonluğun en büyük adayı olarak başlayacağız. Sizlere söz veriyorum" açıklamalarında bulundu.

"4 sene içinde yaklaşık 180 - 200 milyon Euro gelir elde edeceğiz"

Projelerinin hazır olduğunu ve hemen harekete geçeceklerini söyleyen Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, "Ben özellikle genç kardeşlerime de buradan seslenmek istiyorum. Sevgili kardeşlerim, transferler böyle yapılmaz. Koskoca Beşiktaş asla böyle şeylere ihtiyaç duymaz. Seçim çalışmaları sırasında hep söyledim. Ben böyle bir şeye asla tenezzül etmem. Bir Beşiktaşlı olarak da kimsenin ayağına gitmem. Bir yere gidiyorsan da o futbolcuyu alırım gelirim. Genç kardeşlerimden ricam, zekanızla alay eden bu şovlara itibar göstermeyin. Zaten gösterdiğiniz de hiç zannetmiyorum. Projelere gelince, hepsini size teker teker anlattık. Detaylarını da somut şekilde paylaştık ama önce futbol takımını ayağa kaldıracağız. Sonrasında ise Beşiktaş’ın kurtuluş projeleri başlayacak. Beşiktaş’ımızı Beşiktaşlar ve Beşiktaşlıların projeleri kurtaracak. Bu projeler için gerekli yatırımları da ben ve arkadaşlarım karşılayacağız. Söz verdiğimiz gibi bir sene içinde gayrimenkul projesinde temelini atacağız. 4 sene içinde yaklaşık 180-200 milyon Euro gelir elde edeceğiz. Beşiktaş’ımızın tüm kamu ve banka borçlarını sıfırlayacağız. Hepsi sözde değil, burada imzaladığımız sözleşmede. Ama yine üzülerek görüyorum ki yine bu onun projesi şunun projesi demeye başladılar. Beşiktaş’ın kurtuluşu dediğimiz projeyi değersizleştirmek için ellerinden gelen ne varsa yaptılar. Sırf bu projeyi engellemek adına Emlak Konut yetkililerini arayıp bu izinleri nasıl verdiklerini sordular. Vakit kaybetmemek, protokole imza atan mal sahiplerine aradılar. İmzaların kendilerinin olup, olmadığını sordular. Kafalarına karışmaya hatta vazgeçilmeye çalıştılar. Ama merak etmeyin, maalesef bu hayatta hiçbir şey gizli kalmıyor. Ortaklar arasına problem var dediler, ellerinden geleni yaptılar. Projeyi dertleşmek için elinden ne gelirse yaptılar. Ancak ilk gün söylediğim gibi ben bugüne kadar sizlere yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim. Ayakları yere basmayan hiçbir projeyi de sizlerle paylaşmadım. Tüm bunlara rağmen inşallah biz bu projeyle Beşiktaş’ımıza tarihi bir tapu daha kazandıracağız. Allah izin verirse bu proje bittiğinde ne bankalara bir kuruş borcumuz kalacak, ne de hiçbir vergi borcumuz kalacak. Bu proje açıklandığında beri bir haftadır her türlü olumsuz çabayı sarf edenlere buradan soruyorum. Yoksa sizlerin bilmediğimiz başka bir planı mı var? Projenin hayata geçmesini, borçların kapanmasını istemiyor musunuz? Yoksa Beşiktaşınızı günlerdir önümüze koyduğunuz anlaşmalar yaptık dediğiniz yabancı ülkelerin sermayelerine mahkum etmek mi istiyorsunuz? Onlara teslim olalım. Bunu mu istiyorsunuz? Bu kulüp armasında anlı şanlı Türk bayrağını taşıyan en büyük kulüptür. Biz böyle bir şeye asla müsaade etmeyeceğiz. Tüm Beşiktaşlıların da içi rahat olsun" ifadelerinde bulundu.

"Stadyum kapasitemizi 9800 kişi arttıracağız"

Tüpraş Stadyumu’nun kapasitesini arttıracaklarını dile getiren Serdal Adalı, "Büyük Beşiktaş taraftarı sıkıntıları, üzüntüleri ve bunların çözümlerini çok iyi biliyoruz. Stadımızla ilgili konuya gelecek olursak, birçok hızlı çözümlerle kapasitemizi 9800 kişi arttıracağız. Çalışmalarımızı tamamladık. Ayrıca misafir türünde yeni düzenlemeler yapacağız. Önümüzdeki Fenerbahçe maçından itibaren de bilet fiyatlarını düşüreceğiz. Öğrencilerimize ve kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağız. Kongremize ev sahipliği yapan salonumuz için de çalıştık. Çok kısa zamanda gurur duyacağınız bir çevreye kavuşturacak. Projesi hazırlanıyor. Kaynağı bulundu. Sponsor tamam. Hepiniz gördüğünüz, sponsorluk imzasıyla yolların önünde bu kâğıda yaptık. Nevzat Demir ve Şan Ökten Tesislerimiz de bizim için çok önemli. Buraları Altyapı ve amatör branş sporcularımız için büyüteceğiz ve yeni tesisler inşa edeceğiz. Ayrıca Şan Ökten Tesisleri’nde divan kurulu ve genel kurul üyelerimiz için bir lokal olacak. Basketbol, voleybol ve diğer branşlarımızda da hedeflerimiz hep en yukarısı olacak. Sadece ülke sınırlarında değil, Avrupa’da da kupalar kazanacağız" dedi.

"Hasan Arat’a kattığı değer için teşekkür ediyorum"

Kongre ve oy kullanma sürecinin centilmenlik ile sonuçlanmasını temenni eden Adalı, "Bu seçimde projeler yarışsın dedik, ne mutlu ki en gerçekçi ve en iyileriyle işte karşınızdayız. Ayrıca Hasan Arat’ın projelerinde emekleri geçenlere de çok teşekkür ediyoruz. Hepsi çok değerli. Günlerdir her yerde Beşiktaş’ın konuşuluyor olması, büyüklüğümüzü bir kez daha ortaya koymuştur. Sevgili Hasan abime bu yarışa kattığı değer için teşekkür ediyorum. Seçim sonucu ne olursa olsun, hepimizin tek sevdasının Beşiktaş olduğunu biliyoruz. Kongremizin de, camiamıza yakışacak şekilde geçmesini temenni ediyoruz" açıklamalarında bulundu.

"Artık oyunun kuralları değişecek

Beşiktaş Kulübü’nün maruz kaldığı haksızlıkların son bulacağını ifade eden Serdal Adalı, "Buradan bunca yıldır değişik ayak oyunlarıyla kulübümüzü yıpratmaya çalışan rakiplere ve federasyonlara bir mesaj vermek istiyorum. Artık oyunun kuralları değişecek. Sizler de bilin artık karşınızda çok daha güçlü bir Beşiktaş olacak! Ben sizlerden; Beşiktaş için desteğinizi istiyorum. Beşiktaş için yüreğinizi istiyorum. Gelin bugün, Beşiktaş’ın her zor zamanında yanında olanlara oy verin. Her ne sebeple olursa olsun Beşiktaş’tan asla vazgeçmeyenlere oy verin. Gelin bugün, başına ne gelirse gelsin Beşiktaş’tan kopmayanlara oy verin. Gelin bugün, kendi hayatını Beşiktaş’a tercih edenlere değil, Beşiktaş’ı tüm hayatına tercih edenlere oy verin. Çünkü Beşiktaş benim için yuvadır. Ve ben nefessiz kalsam da Beşiktaş’ımdan asla vazgeçmem. Yolumuz açık olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Yunus Kılıç - Samet Yalçın

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Bursa Bakan Bak: “En önemli görevimiz ailelerle beraber bağımlılıkla mücadeledir” Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programla Gençlik ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak, ‘Amatör spor kulüpleri sporcuları, Büyükşehir Belediyespor Kadınlar Hentbol Takımı ve sporcu aileleriyle bir araya geldi. Bursa’da spor yatırımlarını hizmete alarak vatandaşların hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüpleri sporcularını, Büyükşehir Belediyespor Kadınlar Hentbol Takımını (Poyrazın Kızları) ve sporcu ailelerini Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile buluşturdu. Mudanya Kapalı Spor Salonu’ndaki programa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı ve AK Parti Mudanya Belediye Başkan adayı Gökhan Dinçer, Bursaspor’un efsanesi Sedat Özden, Büyükşehir Belediyespor ve Milli Takım sporcusu Hatice Kübra İlgün ve sporcular katıldı. “Bizim en önemli görevimiz bağımlılıkla mücadeledir” Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sporculara önem veren Bursa büyükşehir Belediyespor’a, antrenörlere teşekkür ederek başarılarından dolayı Poyrazın Kızlarını tebrik etti. Bursa’da gördüğü tablonun Türk sporunun geleceğinin çok parlak olduğunu gösterdiğini söyleyen Bakan Bak, “Bursa’nın her köşesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin eserlerini görüyoruz. Bize iletilen taleplerle yakından ilgileniyoruz. Spor salonu ve stadyum ihtiyacı dile getirildi. Biz de Mudanya’ya modern bir spor kompleksi yani sporcu merkezi için çalışacağız. Planları alın gelin, yeri bulun. Arkanızdayız. Mudanya’ya yakışır bir eseri ilçeye kazandıracağız. Türkiye’de spor devrimleri devam ediyor. Pek çok dünya şampiyonasını ülkemizde organize ettik. Tüm ailelere teşekkür ediyorum. Burada gördüğümüz manzara bizleri umutlandırıyor. Bizim en önemli görevimiz, bağımlılıkla mücadeledir. Çocuklarımızı tesislerimize spor yapmaya bekliyoruz” diye konuştu. “Başkan planları al gel beni bul, arkandayız” Konuşmasında Mudanya’nın spor salonu ve futbol sahası ihtiyacı olduğunu söyleyen AK Parti Mudanya Belediye Başkanı Adayı Gökhan Dinçer’e “31 Mart’tan sonra gelin, emrinizdeyiz” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Buradaki tablo bize Türk sporunun geleceğinin çok parlak olacağını gösteriyor. Bursa’nın her köşesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla beraber Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin eserlerini görüyoruz. Mudanya Belediye Başkan adayımız Gökhan Dinçer bana ‘Bakanım, spor salonu ve saha lazım’ dedi. Tabi ki size yakışır, biz de Mudanya’ya modern bir spor kompleksi yani alt salonlarıyla beraber modern bir kompleks için Gökhan Dinçer ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile beraber çalışacağız. Başkan planları al gel beni bul, arkandayız. Burada hentbol sahasıyla, basketbol sahasıyla, voleybol sahasıyla Mudanya’ya spor şehrine yakışır bir eser kazandıracağız. Futbol sahasıyla ilgili de Alinur abine iyi bak güzel tesisler ortaya koydu, müthiş işler yaptı. Onunla beraber gelin 31 Mart’tan sonra gelin, emrinizdeyiz, ne gerekiyorsa yapacağız" şeklinde konuştu. Şampiyon sporcular Buluşmada konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı Bursa’da ve sporu çok seven Mudanya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Bursa’nın sanayi, turizm, tarım şehri olmasının yanında bir spor şehri olduğunu belirten Başkan Aktaş, “Poyrazın Kızları başta olmak üzere tüm sporcularımız bizim gururumuz. Onlara emek veren anne ve babalara, antrenörlere ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Bu hikaye 3 sene önce başladı. Büyükşehir Belediyespor bünyesinde 25’inci branşımız hentbol oldu. Belediyespor Başkanı Gökhan Dinçer, ‘sporculara sahip çıkalım, gerisi onlarda’ dedi. Bizim yüzümüzü kara çıkarmadılar. Daha ilk yıllarında şampiyon oldular. Kızlarımıza ve hocalarına teşekkür ediyorum. Mudanya’da bir aile destek merkezi açtık. İçerisinde fitness salonu olan, diyetisyeni ve psikoloğu olan, BUSMEK kurslarının verildiği, ana kucağı da olan, satış reyonları olan, gençlik merkezi de yaptık. Çok daha fazlasını da yapacağız. Bize gururu yaşatan sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi. “Sporcu merkezi için çalışacağız” Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sporculara önem veren Bursa büyükşehir Belediyespor’a, antrenörlere teşekkür ederek başarılarından dolayı Poyrazın Kızlarını tebrik etti. Bursa’da gördüğü tablonun Türk sporunun geleceğinin çok parlak olduğunu gösterdiğini söyleyen Bakan Bak, “Bursa’nın her köşesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin eserlerini görüyoruz. Bize iletilen taleplerle yakından ilgileniyoruz. Spor salonu ve stadyum ihtiyacı dile getirildi. Biz de Mudanya’ya modern bir spor kompleksi yani sporcu merkezi için çalışacağız. Planları alın gelin, yeri bulun. Arkanızdayız. Mudanya’ya yakışır bir eseri ilçeye kazandıracağız. Türkiye’de spor devrimleri devam ediyor. Pek çok dünya şampiyonasını ülkemizde organize ettik. Tüm ailelere teşekkür ediyorum. Burada gördüğümüz manzara bizleri umutlandırıyor. Bizim en önemli görevimiz, bağımlılıkla mücadeledir. Çocuklarımızı tesislerimize spor yapmaya bekliyoruz” diye konuştu. Bursa Milletvekili Mustafa Varank, spora gönül vermiş gençlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Mudanya’nın farklı branşlarda yetiştirdiği sporcularla ön plana çıkar bir ilçe olduğunu ifade eden Varank, “Mudanya’nın poyrazı sert eser. Ama bu sert poyrazla öyle bir başarı hikayesi yazıldı ki Poyraz’ın Kızları ile Türkiye’yi salladık. Bana göre Mudanya sporla bir bütün. Bu ilçe spor, yatırımlar ve hizmetler anlamında en güzeli hak ediyor. Bizim Mudanya’da acilen spor salonuna, stadyuma ihtiyacımız var. Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Mudanya’da sporun çok sevildiğini ve gençlerin büyük başarıla elde ettiğini söyleyerek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle başarıların artarak devam edeceğini ifade etti. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer, Mudanya’nın spor anlamında önemli bir ilçe olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyespor Kadınlar Hentbol Takımı’nın 10 senede 5 kere Türkiye şampiyonu olduğunu hatırlatan Dinçer, 3 sene öncede mevcut belediyenin desteğini çekerek kapatma kararı aldığını, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girmesiyle takıma sahip çıkıldığını söyledi. İlk senelerinde birinci ligden süper lige namağlup olarak çıktıklarını dile getiren Dinçer, altyapıda her yaş grubunda kız çocuklarını desteklediklerini belirtti. Mudanyaspor’a stadyum kazandırmak istediklerini söyleyen Dinçer, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan da destek beklediklerini belirtti. Konuşmaların ardından Bursaspor’un efsanesi Sedat Özden tarafından Mustafa Varank’a ve Bakan Osman Aşkın Bak’a günün anısına forma hediye edildi. Tirilyespor, Mudanyaspor ve Burgazspor taraftarları da günün anısına Bakan Bak’a atkı hediye etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyespor Başkan Gökhan Dinçer ve Poyrazın Kızları tarafından Bakan Bak’a günün anısına 53 numaralı Büyükşehir Belediyespor forması takdim edildi.
Samsun Trendyol Süper Lig: Samsunspor: 1 - Çaykur Rizespor: 0 (İlk yarı) Trendyol Süper Lig’in 27. haftasında Samsunspor, Çaykur Rizespor’u ağırlıyor. Mücadelenin ilk yarısı ev sahibi ekibin 1-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı. Maçtan dakikalar (İlk yarı) 2. dakikada Benito’nun ara pasında ceza sahası içinde kaleciyle karşı karşıya kalan Marius’un şutu yandan auta çıktı. 12. dakikada ceza sahasına yapılan ortada oluşan karambolde topu önünde bulan Drongelen’in şutu filelerle buluştu. 1-0 16. dakikada Çaykur Rizespor’un kullandığı kornerde ceza sahası içinde Mocsi’nin kafa vuruşunda kaleci Okan topu son anda kurtardı. 20. dakikada Muhammet’in sağ kanattan ortasına iyi yükselen Minchev’in kafa vuruşunu kaleci Okan çeldi. 45. dakikada seri çalımlarla ceza sahasına giren Zeqiri, karşı karşıya pozisyonda kaleci Okan’ı geçemedi. Hakemler: Murat Erdoğan, Gökhan Barcın, Ali Can Alp Samsunspor: Okan Kocuk, Zeki Yavru, Lubo Satka, Van Drongelen, Soner Gönül, Ait Bennasser, Flavien Tait, Carlo Holse, Oliver Ntcham, Benito Raman, Marius Mouandilmadji Yedekler: Muammer, Fofana, Soner Aydoğdu, Yunus, Muhammed, Taylan, Haluk, Osman, Muja, Ercan Teknik Direktör: Markus Gisdol Çaykur Rizespor: Tarık Çetin, Muhammet Şahin, Attila Mocsi, Anıl Yaşar, Casper Hojer, Mithat Pala, Ibrahim Olawojin, Babajide Akintola, Dal Varesanovic, Altin Zeqiri, Martin Minchev Yedekler: Canberk, Alikulo, Halil, Gaich, Sauerbeck, Diouf, Faye, Eray, Güvenç Teknik Direktör: İlhan Palut Gol: Drongelen (dk. 12) (Samsunspor) Sarı kartlar: Benito, Zeki (Samsunspor), (Çaykur Rizespor)
Karabük AK Parti’den 2100 konutluk kentsel dönüşüm hamlesi AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, seçilmeleri halinde Karabük’te 2 bin 100 adet 1,5 ile 1,9 milyon lira bedelli konutlar yapacaklarını açıkladı. Çetinkaya, seçilmeleri halinde görev süreleri boyunca 2 bin 100 adet konut yapacaklarını bildirdi. Konutların ilk olarak Adatepe, Kartaltepe, Fevzi Çakmak, Kayabaşı, Namık Kemal, Soğuksu, Yeni ve Kurtuluş mahallelerinde yapılmasının planlandığını ifade eden Çetinkaya, "2100 adet Karabük’e konut kazandıracağız. İlk 5 yılda, bunun üstü olur altı olmaz. Burada öncelikli mahallelerimiz Adatepe, Kartaltepe, Fevzi Çakmak, Kayabaşı, Namık Kemal, Soğuksu, Yeni Mahalle, Kurtuluş gibi değişime, gelişeme ihtiyaç duyulan mahalleler. Deprem fay hattı şehrimizin 40 kilometre yakınından geçiyor. Bu depreme dayanıksız kısmı var, ayrıca şehre baktığımız hemşehrilerimiz 95 ve daha eski binalarda oturması açıkçası bizim vicdanımız el vermiyor. Depreme dayanıklı, modern yaşam alanları üretmeye başlayacağız. Burada Karabük’ün ihtiyaçları belli, yeni konuş stoğunu artırmak, daha modernize etmek, bunları bizler üreteceğiz. 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere şuan ki planlarımız ve maliyetler çerçevesinde 1,5 milyon ile 1 milyon 900 bin TL arasında halkımızın hizmetine sunacağız" dedi. - "Hızlı bir şekilde burada yarım kalan işleri tamamlayacağız" Şuan Soğuksu Mahallesi’nde 3. etapta alanda dev bir yıkıntı olduğunu aktaran Çetinkaya, "Burası hizmet bekliyor. Mağduriyette var. 1 Mayıs’ta kati ve net suretle buraya müteahhidi sokacağız. TOKİ’nin burada ilk kazmasını 1 Mayıs seçimden bir ay, 45 gün sonra ilk kazmayı vuracağız. Bunla da alakalı temasımız var. Hızlı bir şekilde burada yarım kalan işleri tamamlayacağız. Hiçbir iş yarım kalmayacak. Buradaki hedefimiz halkımızın deprem riskinden daha korunaklı hale gelmesi. Daha modern, çağdaş yapılarda ailelerimizin yaşaması. Bu sistem uygulanırken ticari bir menfaat için değil tamamen hizmet odaklı olacak. Bu mahallelerimizde çağ dışı konutlar bulunuyor. Bunları ortadan kaldıracağız halkımızı daha güvenli konutlara taşıyacağız. Belediyenin burada kar düşüncesi kesinlikle yoktur. Bu mahallelerimizi kurarken de ne ortaya çıkacak? Güzel Karabük sokakları, güzel bulvarları, trafiksiz, keşmekeş olmayan, asfalt ve aydınlatma problemi olmayan mahalleler ortaya çıkacak" diye konuştu. Rant söylemlerine de tepki gösteren Özkan, şu ifadelere ye verdi: “Bunlar tamamen siyasi söylemler, seçime yönelik söylemler. Bunlar hiçbir karşılığı olmayan söylemler. Millet Bahçesine şehit aileleri derneğine, gaziler derneğine, engelliler derneğine yer tahsisi edeceğiz. Engelli kafe, engelli bakım merkezi, farklı sosyal projeler olacak. Nasıl peşkeş çekeceğiz."