SPOR - 26 Mayıs 2024 Pazar 21:12

Tadic ve Szymanski, gol ve asist sayılarında çift haneli sayıya ulaştı

A
A
A
Tadic ve Szymanski, gol ve asist sayılarında çift haneli sayıya ulaştı

Fenerbahçe’nin hücum oyuncuları Dusan Tadic ve Sebastian Szymanski, bu sezon gol ve asist sayısında çift haneli rakamlara ulaştı.


Trendyol Süper Lig’in 38. ve son haftasında Fenerbahçe, konuk ettiği İstanbulspor’u 6-0 mağlup etti. Karşılaşmaya 11’de başlayan Sebastian Szymanski, 15. dakikada fileleri havalandırarak gol hasretini sonlandırdı. Ligde son olarak 10 Ocak 2024’te Konyaspor filelerine gol atan Szymanski, 18 maç sonra gol sevinci yaşadı. Takımı adına hücumda verdiği katkılarla kariyerinin en başarılı sezonlarından birini yaşayan Szymanski, Süper Lig’de 10. golüne imza attı. 25 yaşındaki futbolcu 11 kez de arkadaşlarına gol pası verdi.


Sarı-lacivertlilerin bugün 3. golünü kaydeden Dusan Tadic de, müsabakayı 1 gol, 1 asistle tamamladı. Sırp futbolcu ligde 10. golüne ulaşırken, asist sayısını da 14’e yükseltti. Tadic, ligde 24 gole doğrudan katkı sağladı.


Szymanski ve Tadic, 2010-2011 sezonundan bu yana Süper Lig’de çift haneli gol ve asist sayısına ulaşan ilk takım arkadaşları oldu.Tadic ve Szymanski, gol ve asist sayılarında çift haneli sayıya ulaştı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Eskişehir Vali Aksoy’dan Babalar Günü mesajı Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında babanın aile için ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken, Vali Aksoy, devamında şu ifadelere yer verdi: “Çocuklarının eğitimden sağlığa her türlü ihtiyaçlarını sağlamak, onlara hayat boyu sahip çıkmak, korumak ve kollamak amacıyla canla başla mücadele veren babalar, bir yandan evlatlarını geleceğe hazırlarken, çocuklarına öğrettikleri milli ve manevi değerlerle toplumun geleceğine de yön vermektedir. Ailesi için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü zorluğa göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar bu Özellikleri ile her türlü övgüyü, sevgiyi ve saygıyı hak etmektedir. Tecrübeleri ile her zaman yol gösterici olan, üzerimizde sayısız emeği ve hakkı olan babalarımıza gösterilecek sevgi ve saygı onlar için en büyük armağandır. Babalarımızın yüreklerini sevgiyle doyurmak, gönlünü hoş tutmak, merhametine, şefkatine ve güvenine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır. Babalarımız, annelerimiz ile birlikte hayat boyu yanımızdaki en büyük destekçilerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizin babaları olmak üzere tüm babaların "Babalar Günü"nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir hayat diliyorum. Ebediyete irtihal eden tüm babalarımıza da rahmet diliyorum.”
Samsun Samsun Şehir Hastanesi bağlantı yolu çalışmaları Samsun Şehir Hastanesi bağlantı yolu çalışmaları hızla devam ediyor. Haziran ayı sonunda çevre yolu ile hastane acil girişi arasındaki 2,2 kilometre uzunluğundaki kesim, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlanacak. Samsun başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi’nin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu, yapımı devam eden bin 103 yataklı Samsun Şehir Hastanesinin 2024 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Hastaneye ulaşımı sağlayacak olan ve mevcut imar planına göre yapılacak Şehir Hastanesi bağlantı yolu, Samsun çevre yoluna bağlanacak şekilde projelendirildi. Söz konusu bağlantı yolu 8 ocak tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü yol ağına alındı. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından 16 Haziran 2023 tarihinde ihale edilen projede 8 Haziran 2023 tarihinde yapım çalışmalarına başlandı. 2,2 kilometrelik bağlantı yolu Haziran sonunda bitecek Proje ile geometrik standartların yükseltilerek güzergahın tamamının aynı standart ve konforda tamamlanarak hastaneye ulaşımın sağlanması amaçlanıyor. Toplam uzunluğu 5,3 kilometre ve 2x3 şeritli bölünmüş yol bitümlü sıcak karışım standardındaki ihale kapsamında; 2x250 metre uzunluğunda 2 adet çift köprü ve 1 adet farklı seviyeli kavşak bulunuyor. Samsun’da ulaşımında önemli yer tutan yatırımın hayata geçirilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda işe başlama tarihinden bugüne kadar toprak işleri, sanat yapıları ve üst yapı imalatlarında çalışmalar yürütüldü. Yolun bir bölümünde bitümlü temel serimi tamamlandı. Haziran ayı sonunda çevre yolu ile hastane acil girişi arasındaki 2,2 kilometre uzunluğundaki kesim, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamlanarak Şehir Hastanesinin bağlantısı sağlanmış olacak. Hastane yolu şantiyesinde geri kalan kısımların tamamlanması için Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce çalışmalara hızla devam ediliyor.