" /> " />

İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu

" width="780" height="429" alt="">

Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri'nde 'En İyi Haber Ajansı' ödülünü İhlas…

Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerinin bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri'nde 'En İyi Haber Ajansı' ödülünü İhlas Haber Ajansı aldı.
“Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri” töreni Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz ve İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül başta olmak üzere çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yeni Yüzyılın İletişim Ödülleri'nde 4 bin 500 öğrencinin katıldığı anketler sonucunda belirlenen kurumlar ve gazeteciler ödüllerini aldı. 23 kategoride alanında en başarılı görülen kişi ve kurumların belirlendiği törende En İyi Haber Ajansı ödülünü İhlas Haber Ajansı adına Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı aldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Kamile Akgül, “Günümüz iletişim çağında insanın en temel gereksinimi olan ve bugün akademik düzeyde sunulan iletişim eğitimi bu bilim dalının akademik disiplinlerin her biriyle kurduğu yoğun etkileşimi öne çıkarmıştır. Derslerimizle teknik ve kuramsal açıdan donatacağımız ve sizlere emanet edeceğimiz öğrencilerimizle bizim duyduğumuz gururu sizlere de yaşatmak istiyoruz. Umarım sizleri ödüle layık bulan bu gençleri gelecekte sizler de ödüllendirmek istersiniz” şeklinde konuştu.
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, Yeni Yüzyıl İletişim Ödülleri'ne katılmaktan duyduğu memnuniyeti vurgulayarak, öğrencileri iletişim dünyasının önde gelen isimlerine emanet ettiğini ve onların çok iyi birer iletişimci olacaklarına inandığını söyledi.
İletişimin insanlık tarihi kadar eski olduğunu ve insanlık var olduğu sürece iletişimin devam edeceğini vurgulayan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ekrem Çalkılıç ise, “Gençlerin böylesine zor beğendiği bir dönemde beğeni kazanmak çok zor. Bu nedenle ödül alacak olanlarını tebrik ediyorum. Medya sektörü başarıyı karşılıksız bırakmıyor. Burada bulunanlar sektöre çok emek vermiş insanlar. Bir işin aşkını yaşıyorsanız başarılı olursunuz” ifadelerini kullandı. Çalkılıç, konuşmasının son bölümünde ödül alacak isimlerden Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine yaz dönemi için staj yaptırmaları talebinde bulundu.
“ÇIRAK OLARAK BAŞLAYACAKLAR, USTA OLARAK ÇIKACAKLAR”
İhlas Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı ise, “Bu ödülü sayıları 800 kişiyi geçen tüm İhlas Haber Ajansı çalışanları adına alıyorum. Ödül almak çok güzel ama bunu mesleğin geleceği olan öğrencilerden almak çok daha önemli. İHA, iletişim eğitimi gören öğrenciler için adeta ikinci bir okul gibi. Kapımız, gazeteciliği meslek olarak yapmak isteyen herkese açık. Çünkü İhlas Haber Ajansı'na müracaat eden hiç kimse kapıdan geri çevrilmez. Bu çileyi bizimle beraber çekmek isteyenler çırak olarak başlayacaklar, usta olarak çıkacaklar” ifadelerini kullandı.
YENİ YÜZYILIN İLETİŞİM ÖDÜLLERİ
En İyi TV Kanalı: Star TV
En İyi Haber Kanalı: NTV
En İyi Gazete: Habertürk
En İyi Ana Haber Bülteni: Fatih Portakal İle Fox Haber
En İyi Kadın Haber Spikeri: Nazlı Çelik
En İyi Erkek Haber Spikeri: Serdar Cebe
En İyi Sabah Haber Programı: İsmail Küçükkaya İle Çalar Saat
En İyi TV Dizisi: Seksenler
En İyi Spor Programı: Beyaz Futbol
En İyi Magazin Programı: Pazar Sürprizi
En İyi Sağlık Programı: Doktorum
En İyi Gezi Belgesel Programı: Gülhan'ın Galaksi Rehberi
En İyi Çevre Programı: Güven İslamoğlu İle Yeşil Doğa
En İyi Ekonomi Programı: İş Dünyası
En İyi Hafta Sonu Programı: Nedir Ne Değildir?
En İyi Yarışma Programı: Ben Bilmem Eşim Bilir
En İyi Yemek Programı: Arda'nın Mutfağı
En İyi Haber Ajansı: İhlas Haber Ajansı
En İyi İnternet Haber Sitesi: internethaber.com
En İyi Radyo Kanalı: Power Türk
En İyi Talk Show: Üç Adam
En İyi Tartışma Programı: Türkiye'nin Nabzı
En İyi Köşe Yazarı: Ahmet Hakan Coşkun

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.