GÜNDEM - 16 Haziran 2024 Pazar 19:06

Karaman’da bayramlaşma programı

A
A
A
Karaman’da bayramlaşma programı

Karaman Valiliği tarafından Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenlendi.


Polisevi’nde gerçekleşen bayramlaşmaya Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Murat Alkan, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Buradaki bayramlaşma töreninin ardından protokol üyeleri, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Evleri Sitesi, Karaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.Karaman’da bayramlaşma programı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Balıkesir Vali Ustaoğlu, genç sporcularla spor yaptı Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, ’Yaza Hareketli Giriyoruz’ sloganıyla düzenlenen Gençlik Spor Bakanlığı Spor Okulları ve yakında açılacak Engelsiz Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp’tan detaylı bilgi aldıktan sonra İsmail Akçay Atletizm Pisti Spor Salonu’nda antrenman yapan genç sporcularla bir araya geldi. Vali Ustaoğlu ziyaretinde, gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimine büyük katkı sağlayan spor tesislerinin önemini vurgulayarak, bu tesislerin Balıkesir halkının yaşam kalitesini önemli ölçüde artıracağına inandığını belirtti. Sporun gençler için hayatlarında kritik bir rol oynadığını ifade eden Vali Ustaoğlu, gençlerin bu tesisler sayesinde yeteneklerini keşfetmelerini teşvik etti. Buradan dünya çapında adını duyuracak birçok başarılı sporcu yetiştirileceğine olan inancını dile getirdi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp ise Vali Ustaoğlu’nun ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları’nın gençler için sağlıklı ve aktif bir yaz geçirmelerine önemli katkı sağladığını, Balıkesir’deki gençler için sporun yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerle dolu bir yaz programı sunduklarını dile getirdi. Özalp, Spor Okulları’nın gençlerin bireysel gelişimine ve sosyal becerilerine katkı sağladığını ve her yeni dönemde spora ve sporcuya gösterilen destekler ile gençlerin hedeflerini daha da ileriye taşıdıklarını ifade etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları, "Hareketlilik Yılı" kapsamında çocuk ve gençlerin yaz tatillerini sporla değerlendirmelerini sağlıyor. Spor eğitimleri, tüm ilçelerdeki spor tesislerinde büyük bir katılımla gerçekleştiriliyor. 33 farklı branşta uzman antrenörler eşliğinde ve hijyen standartlarına uygun olarak yapılan bu eğitimler, gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişimine destek oluyor. Ayrıca spor tesislerindeki yüzme havuzları ve kırsal kesimde kurulan Portatif Yüzme Havuzları, gençlere su sporlarını öğrenme imkanı sunarak hem eğlenceli zaman geçirmelerini hem de spor yapmanın keyfini yaşamalarını sağlıyor.
Balıkesir Altıeylül’de Aquatlon heyecanı yaşanıyor Altıeylül Belediyesi, genç sporcular için bir ilki gerçekleştirerek koşu, yüzme ve koşu parkurundan oluşan Aquatlon yarışı düzenledi. Altıeylül Belediyesi, genç sporcular için düzenlenen Aquatlon etkinliğiyle bir kez daha spor ve rekabet dolu bir gün yaşandı. Belediye Başkanı Hakan Şehirli’nin öncülüğünde gerçekleşen etkinlik, yüzme ve koşu parkurundan oluşan zorlu yarışlarla gençlerin heyecanını doruk noktaya çıkardı. Başkan Şehirli, etkinliğin açılış konuşmasında, "Gençlerimizin spora olan ilgisini artırmak ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz bu etkinlikte gösterdikleri ilgi ve performans için tüm katılımcılara teşekkür ederiz" dedi. Etkinlik, İda spor, Karesi Belediyespor, Çelpaspor gibi yerel spor kulüplerinin ve bireysel katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği bir organizasyon olarak öne çıktı. Aquatlon yarışmalarının yanı sıra dart, masa tenisi ve satranç gibi ek etkinliklerin de yer aldığı gün boyu süren etkinlik, gençlerin farklı spor dallarını deneyimlemelerine ve yeteneklerini sergilemelerine imkan tanıdı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Aytekin Durmaz’ın da katıldığı etkinlik, bölgedeki gençlerin sporla daha yakın temas kurmalarını sağlamayı ve sağlıklı yaşam bilincini artırmayı hedefliyor. Altıeylül Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ise gelecek günlerde daha geniş katılımlı ve çeşitli etkinliklerle gençlerin sporla buluşmalarını desteklemeye devam edeceklerini belirtti.