GENEL - 02 Ekim 2020 Cuma 19:44

Lüleburgaz’da yıldızlı işletmeler ödüllendirildi

A
A
A
Lüleburgaz’da yıldızlı işletmeler ödüllendirildi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere uyan ve risk ortamını en aza indiren işletmelere düzenlenen törenle “Yıldızlı İşletme” sertifikaları verildi.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere uyan ve risk ortamını en aza indiren işletmelere düzenlenen törenle “Yıldızlı İşletme” sertifikaları verildi.


Kırklareli Valiliği tarafından Lüleburgaz Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Kaymakam Adayı Fidan Bozkır, Kırklareli Ticaret İl Müdür Vekili Mustafa Kurt, Lüleburgaz Kaymakamlığı Pandemi Koordinatörü Mine Güntürkün ve yıldızlı işletme sertifikasına layık görülen işletmelerin yöneticileri katıldı. İlçede 3’üncüsü düzenlenen programda konuşan Kaymakam Yüce, "Virüse karşı alınan tedbirler, kendimizi korumamız için çok önemli. Virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değil. Tedbiri sıkı tutarak vaka sayısını ülke genelinde düşürmeyi başardık. Bu ilçemizde de böyle. Bu konuda işletmelerimize de büyük iş düşüyor. Keşke her işletmemiz bu tedbirleri alsa ve yıldızlı işletme olsa” dedi.


Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Kaymakam Yüce, Köfteci Yusuf Hazır Yemek, Temizlik, Canlı Hayvan, Et Mamülleri’nden Onur Başbuğ’a sertifikasını verirken; Kaymakam Adayı Fidan Bozkır, Kırkpınar Edirne Gıda’dan Mustafa Türk’e; Kırklareli Ticaret İl Müdür Vekili Mustafa Kurt, Berber Semih Sabri’ye; Aile, Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Mehmet Karaman, Özel Zorluteks Gündüz Bakımevi Genel Müdürü Cemil Çiçek’e; Lüleburgaz Kaymakamlığı Pandemi Koordinatörü Mine Güntürkün ise Bayan Kuaförü Esin Akdeniz’e sertifikalarını takdim etti.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Arnavutköy’de mevlit yemeğinde onlarca kişi zehirlendi Arnavutköy’de asker mevlidinde dağıtılan yemeği yiyen çok sayıda vatandaş zehirlendi. Rahatsızlanan vatandaşlar, ambulansla Arnavutköy Devlet hastanesine kaldırıldı. Olay, akşam saatlerinde Arnavutköy Durusu Mahallesi Uğuralp Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre öğle saatlerinde oğlu askere gidecek olan bir vatandaş, komşularını mevlit yemeğine davet etti. Mevlide gelip dağıtılan yemekten yiyen vatandaşlardan bazıları birkaç saat sonra rahatsızlanmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Zehirlenen vatandaşlar, ambulanslarla Arnavutköy Devlet Hastanesine götürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin ambulansla hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Konu ile ilgili konuşan mahalle sakini Tarkan Yalçın, ”Yeğenimin asker gecesini yapıyorduk. Mevlit okuttuk. Burada bir yemek verdik. Bu yemekten dolayı zehirlenme olmuş. Şu an hastanedeyiz. Tüm yaralılar şu an iyi. Sadece mide bulantısı ve kusma oldu. Hepsinde etki göstermemiş. Bünyesi zayıf olan kişilerde etki göstermiş. Doktorlar ile konuştuk. Şu an da herhangi bir sıkıntı yok” dedi. Yemekten sonra rahatsızlanan Bahar Çayır ise, “Biz de komşuyuz. Komşumuzun asker mevlidine gittik. Ben bir de mide ameliyatlıyım. Yemeği 2-3 kaşık yedim ama zehirlenmişim. Çok şükür şimdi iyiyiz. Yemekte tavuklu pilav ve helva vardı” diye konuştu. Olayı anlatan bir başka mahalleli Ahmet Hundi, “Aşağı yukarı 50 kişi rahatsızlandı. Mevlidi yapan teyzem, pilavı kendilerinin yaptığını ama tavuğu cuma günü aldıklarını söyledi. Dolaba koyduktan sonra kaynatıp pilavın üstüne koymuşlar. 16.00 sıralarında yediler. Akşam saatlerinde belirtiler başladı. Kusma, ishal gibi belirtiler oldu. Çoğunda fazla bir şey yok ama durumu ağır olanlar da var. Doktorlarımız ilgileniyor. Allah razı olsun” dedi.