ASAYİŞ - 03 Aralık 2023 Pazar 15:20

Ece Ronay’a ait güzellik merkezi kurşunlandı

A
A
A

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde sosyal medya fenomeni Ece Ronay’a ait güzellik merkezi kurşunlandı. Ronay’ın eski eşine ait araçların sergilendiği iddia edilen oto galeri de dün akşam kurşunlanmıştı.

Olay, sabaha karşı Osman Yılmaz Mahallesi İstanbul Caddesi’nde yer alan Ece Ronay’a ait güzellik merkezinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, güzellik merkezine kimliği belirsiz kişi veya kişiler silahlı saldırı gerçekleştirdi.

Kurşunlar iş yerinin camlarına isabet etti. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. İhbar üzerine adrese polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri iş yerinde incelmelerde bulundu.

Öte yandan, Ece Ronay’ın eski eşine ait araçlarının sergilendiği iddia edilen oto galeri de dün akşam saatlerinde kurşunlanmıştı.

Çağrı Gökdemir - Mert Gürenç

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Düzce Kendi üniversitesinde staj yapmanın mutluluğunu yaşıyor Düzce Üniversitesi, öğrencilerine verdiği eğitim öğretimin yanında, sunduğu iş ve staj imkanlarıyla da onların; mesleki donanıma sahip, geleceğine güvenle bakan, iş hayatında etkin ve yetkin bireyler olması için çalışmalarını sürdürüyor. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde staj gören İşletme Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencilerinden oluşan 30 öğrenci, hastanenin farklı birimlerini de gezerek, iş akış süreçlerini yerinde inceleme imkanı buluyor. Sadece staj yaptığı birimlere bağlı kalmadan, hastanenin tüm birimlerini görerek, görevli personelden yürütülen çalışmalar hakkında birebir bilgi alan öğrenciler, aldıkları teorik eğitime uygulamalı eğitimi de ekleyerek, iş deneyimi olan, iş hayatına hazır, sürdürülebilir çevresel yönetimi bilen, risk analizlerini yapabilen, nitelikli sağlık yönetici adayları olarak Düzce Üniversitesi’nden mezun olacak. Öğrencilerle bir araya gelen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Kayıkçı ve Hastane Baş Müdürü Doç. Dr. Emel İştar Işıklı, onların gelişmesi ve topluma faydalı bireyler olması için tüm imkanların sağlandığını söyleyerek, öğrencilerin başarılı çalışmalarının devamını diledi. Son dönemin tamamını, staj eğitimiyle lisans eğitimini tamamlayacak olmanın, mesleki gelişimlerine oldukça fazla katkı sağladığını söyleyen Düzce Üniversitesi öğrencileri ise; üniversitenin kendilerine sağladığı; eğitim öğretim ve sosyal etkinliklerin yanında, staj imkanlarından dolayı da oldukça memnun olduklarını dile getirdi.
Eskişehir “8. Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı” kapanış töreni Bu yıl sekizincisi düzenlenen “Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı” nın kapanış töreni Eğitim Fakültesi E Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Handan Deveci, Çalıştay Moderatörü Prof. Dr. Turan Akman Erkılıç, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Baki Duy’un yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım gösterdi. Prof. Dr. Dinç: “Çalıştaylarımızın daha yüksek katılımla devam etmesini umuyorum” “Sınıf Yönetimi ve Öğretimde İyi Örnekler Çalıştayı”nın öğrencilerin öğretmenlik hayatlarında çok faydalı olacağına değinen Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç konuşmasında ayrıca şunları söyledi: “Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz çalıştaylarımız umuyorum önümüzdeki yıllarda da daha etkili bir şekilde ve daha yüksek katılımla devam edecek. Kendini geliştirmeye açık ve öğretmenlik hayatlarında daha faydalı olmak için çabalayan değerli öğrencilerimizi çalıştayımızdaki emeklerinden dolayı kutluyorum.” Prof. Dr. Duy: “Anadolu Üniversitesi öğrencilerine çok kıymetli fırsatlar sunuyor” Eğitim Bilimleri Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Baki Duy, çalıştayın açılış konuşmasında şunları söyledi: “Eğitimde başarılı olmanın yanı sıra ders dışı etkinliklere katılmak da bir o kadar önemli. Bu açıdan Anadolu Üniversitesi, öğrencilerine bu çalıştaylar gibi çok kıymetli fırsatlar sunuyor. Konuları bir gruba anlatmak ve sınıfa hâkim olmak beceri isteyen bir durum. Bu kapsamda sınıf yönetimi becerisini kazanmak bu noktada büyük önem taşıyor. Çalıştaya katılan öğrencilerimizin sınıf yönetimi becerilerinin üç gün öncesine göre çok daha fazla geliştiğini tahmin ediyorum.” Çalıştayın moderatörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Turan Akman Erkılıç ise konuşmasına çalıştaya katılım sağlayan öğrencilerin Eğitim Fakültesinin farklı bölümlerinden akademik başarılarına göre seçildiğini belirtti. Erkılıç konuşmasının devamında şunları aktardı: “Öğretmenlik alanı üç temel alanın birleşimi ile oluşuyor. Öğretmenlik meslek becerilerini geliştirmeye yönelik olarak alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi ve genel kültür alanlarında öğretmen adaylarımızın gerekli bilgi, beceri ve tutumla donanımlı olmasını planlıyoruz. Çalıştaylarımızın içeriğini bu üçlüyü göz önünde bulundurarak hazırlıyoruz.” Çalıştay kapanış töreni, çalıştayda yer alan Eğitim Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyelerine sertifikalarının takdim edilmesiyle sona erdi.
Kars Kars’ta çok sayıda CHP’li MHP’ye katıldı Kars’ta CHP’nin DEM ile ittifakından rahatsız olan çok sayıda CHP’li MHP’ye katılım sağladı. Yaklaşan yerel seçimler öncesi, Kars’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin DEM ile yakın temasından ve iş birliğinden rahatsız olan; vatan, millet ve Atatürk sevdalısı CHP’liler MHP’ye katılarak, 31 Mart seçimlerinde MHP ve Cumhur İttifakına destek verecek. MHP’ye vatan ve Atatürk sevdalılarının katılımından memnuniyet duyduğunu ifade eden MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, “Bugün büyük bir kalabalıkla hem partimize, hem Cumhur ittifakına katılarak bize güç veren Bülent Toraman’a, kıymetli ailesine, YOL-İŞ Sendikası Kars Başkanı Tamer Toraman’a ve hepsi birbirinden kıymetli hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Her geçen gün daha da güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. Partimize ve Cumhur İttifakımıza katılımlar artarak devam edecektir. Allah’ın izniyle 31 Mart akşamı zafer Cumhur İttifakınındır ve Prof. Dr. Ötüken Senger Kars’ın Şehrül-Emin’i olacaktır” dedi. Karslıların yerel seçimlerde sandıkta gereken cevabı vereceğine dikkat çeken Cumhur İttifakı MHP Kars Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ötüken Senger, katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti. Senger, “Bugün buraya gelerek bize güç verdiniz, şeref duyduk. Hepinize yanımızda yer aldığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu. “Kars’ın kaybedecek bir 2 yılı daha yok” Büyük bir kalabalıkla MHP’ye katılım sağlayan Bülent Toraman ise şunları ifade etti: “Kars’ın kaybedecek bir 5 yılı daha yok. Biz buraya gelerek elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. CHP ve DEM’in aleni bir şekilde iş birliği yapması beni ve benim gibi nice vatan, millet, Atatürk sevdalılarını üzmüş ve rahatsız etmiştir. Bizler de artık bundan sonra MHP’nin ve Cumhur İttifakının yanında yer alacağız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Artık bizim yerimiz ve yuvamız MHP’dir. Cumhur İttifakının, MHP’nin ve adayımız Prof. Dr. Ötülen Senger’in başarısı için; gece demeden, gündüz demeden çalışacağız. Bugün bizleri ağırlayan başta MHP İl Başkanımız Sayın Tolga Adıgüzel olmak üzere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından MHP’ye katılan Bülent Toraman’a ve katılımcılara MHP rozetleri İl Başkanı Tolga Adıgüzel tarafından takıldı.
Düzce Düzce’ye ikinci yüzme havuzu DÜZCE(İHA) – Düzce’nin Çilimli ilçesi D100 karayolu kenarında yapılan 5 kulvarlı yüzme havuzu düzenlenen törenle açıldı. Düzce’nin İslahiye Köyü mevkiinde 4 ilçeye yakın noktada yapımı tamamlanan Kapalı Yüzme Havuzunun açılış töreni görkemli bir şekilde yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılışta Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin, “Bakanımız Osman Aşkın Bak, Düzce’ye birçok tesis için gençlere sözler verdi. Önceden verdiği sözler arasında bulunan bu kapalı yüzme havuzunu ise bugün açıyoruz. Düzce’ye, ilçelere ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun" dedi. Milletvekili Ayşe Keşir, “Şehrimizin doğusunda ve batısında iki ayrı yüzme havuzumuz var. Artık Düzceli çocuklar yüzme öğrenmeliler ve yüzmeyi bilmeyen kalmasın diyorum. Gençler ve hanımefendiler burada kadınlar günüde yapılacak. 4 ilçenin tüm kadınlarının bu havuzdan istifade etmesini istiyorum” ifadelerinde bulundu. Milletvekili Ercan Öztürk “Bakanlığımızın başlattığı Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesiyle bu bölgenin çocukları yüzmeyi havuzda öğrenecek. Burada hocalar eşliğinde olması gerektiği gibi öğrenecek" diye konuştu. Vali Selçuk Aslan ise “Düzce’mizin doğusunda bulunan ilk havuzumuz şuan hizmet vermekte. Batısına inşa edilen bu havuz ise ilimizin 4 ilçesine hizmet verebilecek konumda. Bu tesislerin varlığı ile evlatlarımıza, vatandaşlarımıza yüzme sporunu öğreteceğiz. İkinci yüzme havuzumuz şehrimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerinde bulundu. Konuşmaların dualarla havuzun kurdelesi kesilirken protokol ve vatandaşlar havuzu gezdi. Çocuklar havuzu çok beğendiklerini söylediler.
Elazığ Elazığ’da maden ocağında göçük: 4’üncü işçi de kurtarıldı Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bulunan Bedri Aydın Madencilik’e ait krom madeninde yerin bin 400 metre altında göçük meydana geldi. Göçük altında bulunan 4’üncü işçi de sağ olarak kurtarıldı. Olay, sabah saatlerinde Alacakaya-Palu ilçesi sınırlarında bulunan krom üretimi yapılan maden ocağında meydana geldi. Krom çıkartılan maden ocağında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çökme meydana geldi. Göçük altında kalan 4 işçiden biri kendi imkanları ile çıkarken, 2 işçi de UMKE ve AFAD ekiplerinin müdahalesi ile bulunduğu yerden çıkarılıp ambulansa alındı. Göçük altında kalan son işçi de ekiplerin yaklaşık 5 saatlik çalışması sonucu sağ olarak kurtarıldı. İşçi, olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. ’’Hiç kimsenin tereddüdü olmasın olay en ince ayrıntısına kadar incelenecek’’ Kurtarma çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, ’’Palu ilçemiz Kayaönü köyü sınırları içerisinde bulunan krom madeni işletmesinde meydana gelen göçük neticesinde 4 işçimiz göçük altında kalmıştı. İlk etapta bir tanesi süratle kurtarıldı. Arkasında arama kurtarma ekiplerimiz yer altında göçük altında kalan vatandaşa ulaşmak için yoğun bir gayret sarf ettiler. İki işçi kardeşimizi daha yaralı olarak çıkardılar ve hastaneye sevklerini sağladılar. Böylece 3 işçi kardeşimizi göçük altından çıkarmıştık. Kalan işçi kardeşimizi de tahliye etmek için yoğun çalışmalara devam edildi. Sıkışma nedeni ile çalışması zor bir alan olduğu için arama kurtarma ve tahliye ekiplerimiz de yeni bir sıkıntıya yol açmamak için emniyetli bir şekilde çalıştılar ve 4. İşçi kardeşimize de ulaştılar. Sözlü ve göz teması sağlanmıştı. Arkasından göçükten kaynaklanan malzemeyi bertaraf ederek kendisine ulaştılar. İlk tıbbi müdahalesini UMKE ekiplerimiz yer altında yaptı. Hamd olsun bilinci açık şuuru yerinde hayati tehlikesinin olmadığını değerlendiriyoruz. Hastaneye sevki gerçekleştirildi. Böylece 4 işçi kardeşimiz de kurtarmış olduk. Bu çalışmada faaliyette bulunan tüm arama kurtarma ekiplerine teşekkür ediyoruz. Çok şükür can kaybı olmaması en büyük tesellimiz. Şu andan itibaren Palu Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikata başlandı. Bir taraftan o da devam edecek. İdari tahkikatlar da devam edecek. Hiç kimsenin tereddüdü olmasın en ince ayrıntısına kadar incelenecek ve durum neyse açıklığı ile ortaya konulacak. İlk tespitler bir tahkimat göçüğü olduğu şeklinde. Bu bir krom madeni ocağı, kömür madeni ocakları ile karıştırmamak lazım. Bütün maden şirketleri yardıma koştular. Başarılı bir şekilde 4 kardeşimizi de çıkarmanın mutluluğunu yaşattılar’’ dedi. Arama kurtarma çalışmaları sona ererken, olayla ilgili başlatılan inceleme sürüyor.