YEREL HABERLER - 01 Kasım 2012 Perşembe 14:25

ÇAVUŞ`TA KADINLAR "YAŞAM MERKEZİ`` İÇİN İŞBAŞINDA

A
A
A
ÇAVUŞ`TA KADINLAR "YAŞAM MERKEZİ`` İÇİN İŞBAŞINDA

Konya`nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde huzurevi, yeni adıyla yaşam merkezi ve sevgi evleri yaptırmak için bir araya gelen kadınlar, derneğin yönetiminde iş başına geçerek çalışmalara başladı.
Beldede kurulan Çavuş Kasabası Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, olağanüstü toplanarak yeni yönetimini belirledi. 3`ü öğretmen, 2`si ev hanımı olmak üzere tamamı kadınlardan oluşan yeni yönetim kendi arasında görev bölümü yaparken, başkanlığa Rukiye Çuhacı getirildi. Dernek Başkanı Çuhacı, yeni yönetim kurulunun işbaşına gelmesinin ardından vakit geçirmeden yaşam merkezi ve sevgi evlerinin yapılması için harekete geçtiklerini belirterek, ``Genel kurul sonuç bildirgesini İlçe Kaymakamlığı`na teslim ettikten sonra, Çavuş Belde Belediye Başkanlığı`na yaşam merkezi ve sevgi evlerinin yapılacağı alanın arsa tahsisi için talepte bulunduk. 150 kişi kapasiteli olacak kompleksin temelini Kasım ayı içerisinde atmayı hedefliyoruz. Yönetim kurulu olarak önümüzdeki günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin`i de başkentte ziyaret etmeyi planlıyoruz`` dedi.
Çavuş Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ise, Aktepe Mahallesi sınırları içerisinde yaklaşık 16 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmesi planlanan ve projesi tamamlanan yaşam merkezi ve sevgi evlerinin 2`şer katlı 15 ayrı yapıdan oluşacağını belirtti. Her bir yapının 118 metrekarelik bir alana sahip olacağını ve sahada ortak kullanım alanlarının da bulunacağını anlatan Çiğdem, binaların 10`ar kişilik kapasite ile hizmet vereceğini söyledi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Ataşehir’de kontrolden çıkan tır park halindeki 2 tıra çarptı: 1 yaralı Ataşehir’de seyir halindeki tır, sürücüsünün alkollü olması nedeniyle kontrolden çıkarak park halindeki 2 tıra çarptı. 3 tırın da hasar aldığı zincirleme kaza neticesinde tır sürücüsü yaralandı. Kaza, saat 01.00 civarında Ataşehir ilçesi, Dudullu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre seyir halindeki 33 AHA 008 plakalı tır, kavşaktan dönerken sürücünün alkollü olmasının da etkisi ile kontrolden çıkarak 2 tıra çarptı. Tır, önce 33 CCN 51 plakalı park halindeki tıra, ardından da 76 DK 428 plakalı park halindeki tıra çarptı. Olayı görenlerin 112 acil çağrı merkezini araması üzerine kaza alanına sağlık ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi. Olayda tır sürücüsü, Paşa Türkdoğan yaralandı, sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Paşa Türkdoğan’ı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırdı. Sürücünün 2,85 promil alkollü olduğu tespit edildi. Kaza sonrası polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, trafik ekipleri ise kazanın araştırılması için çalışma başlattı. Kaza sonrası tek şeritten ilerleyen yol trafiğe açıldı. Olayı gören görgü tanığı Serkan Zor, "Siyah tır virajı alamayınca 33 CNN 51 plakalı tıra vurdu, bu tırdan sonra 76 DK 428 plakalı tıra vurdu, zincirleme kaza oldu. 33 AHA 008 plakalı tırın şoförünü indirdik alkollüydü, kafası iyi değildi. Ondan sonra polis arkadaşlar gelince şoförü indirdik" ifadelerini kullandı.