YEREL HABERLER - 03 Mart 2012 Cumartesi 23:10

KÜTAHYA`DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

A
A
A
KÜTAHYA`DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kütahya’da, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, 2010 yılı kazançları üzerinden ödedikleri vergiler ile sırlamaya giren gelir vergisi ve kurumlar vergisi mükellefleri ödüllendirildi.
Saklı Dünya’da verilen yemekte ödüllerini alan mükellefler vergi vermenin kutsallığına değindiler. Törende konuşan İl Defterdarı Mehmet Saygı, “Her yıl düzenli olarak vergi haftasını çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu etkinliklerimizin içinde de en çok verdikleri vergiler ile sırlamaya giren mükelleflerimizi ödüllendiriyoruz. Bu gecede derece alan mükelleflerimize ödüllerini vereceğiz” dedi.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KUTSO) başkan Nafi Güral, “Vergi bilincinin önemini biliyoruz. Bizler istiyoruz ki vergisini verenler ödüllendirilsin” diye konuştu.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ise “ Sizler vergi vermenin önemini kavramış insanlarsınız. Vergi bilincini artması için defterdarlığımız bir proje geliştirdi ve Ankara’dan da onay gördü bu proje. Bu proje ile ilköğretim okullarında vergi anlatılıyor. Gelecek nesillerimizde vergiyi şimdiden öğrenecekler. Sizlerin verdiği vergiler ile hizmetler geliyor. Bakın şimdi yollarımız için 300 milyonluk yatırım yapılacak. Bu sizlerin vergileri ile gerçekleşecek. Daha çok kazanacak ve daha çok vergi vererek daha fazla hizmet alma şansımız olacak" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından gelir vergisi sıralamasında dereceye girenlere plaketleri verildi. Beşinci olan Mehmet Ali Acar’a plaketini KUTSO başkanı Nafi Güral, gelir vergisi ikincisi olan İbrahim Tezcan’a plaketini Belediye başkan yardımcısı Nejat Özturan verdi. Gelirler vergisi birincisi Halil Kayıhan’a ödülünü Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu verdi. Kurumlar vergisinde derece alan ve beşinci sırada yer alan Gürok Turizm ve Madencilik adına genel müdür Tuğrul Baran, kurumla vergisi dördüncüsü KÜMAŞ Manyezit İşletmeleri adına yönetim kurulu üyesi Bilal Cicavoğlu, kurumlar vergisi ikincisi Kütahya Seramik Porselen adına Erkan Güral ve kurumlar vergisi birincisi TKİ kurumu Seyitömer Linyitleri işletmesi adına müessese müdürü Yüksel Koca plaketlerini Vali Kenan Çiftçi’nin elinden aldılar.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Ankara ‘Engelsiz Meclis’ eski TBMM’de toplandı Dünya Engelliler günü kapsamında 3. kez eski TBMM binasında ‘Engelsiz Meclis Toplanıyor’ etkinliği gerçekleştirildi. Özel Özel Eğitim Konfederasyonu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Ulus’taki 2. Meclis Binası’nda ’3. Engelsiz Meclis Toplanıyor’ etkinliği düzenlendi. Cumhuriyetin ilan edildiği tarihi binadaki etkinliğe 400 engelli öğrenci ve ailelerinin katıldığı temsili mecliste, özel gereksinimli bireylerin yaşadığı sorunlara ilişkin kanun teklifi verildi. Engelli bireylerden oluşan milletvekillerince konuya ilişkin sıkıntılar temsili meclisin gündemine getirildi. “Umarım burada oylanan şeyler gerçek meclise de taşınır” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamın ‘Engelsiz Meclis Toplantısı’ planladıklarını belirten Özel Özel Eğitim Konfederasyonu Başkanı Yunus Kılıç, 400 özel öğrencinin katılım sağladığını ifade etti. Türkiye’de engelsiz 3 Aralık kutlanması için bu etkinliği organize ettiklerinin altını çizen Kılıç, “Amacımız Türkiye’de artık engelsiz 3 Aralık kutlamak istiyoruz. Bunu bir motto olarak söylüyorum, bizim temel amacımız 3 bin 250 kurum, 569 bin öğrenciye hizmet veren bir yapımız var. Biz istiyoruz ki bu 569 bin çocuğun mutlu olduğu eğitimlerinin sorunsuz aldığı bir politika geliştirilmesi. Sosyal hayatın içerisinde onurlu eşit bir paylaşım edilmeleri. Bu anlamda çalışmalarımızın üçüncüsü olarak düzenlendi. Bu faaliyet inşallah bu yıl burada oylanacak şeylerle çocuklarımızın hakları gerçek meclise taşınır ve orda da oylanarak geçer. Umudumuz bu. Özel eğitimin temel sorunlarından bir tanesi özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde bir çocuklarımıza ödenen ücretlerin düşük olması. Bunun asgari ücrete bağlanması talebindeyiz. Çünkü çocuklarımız nitelikli bir eğitim alabilmesi için öğretmenlerimizin özlük haklarının edinilmesi, mutlu bir öğretmen, mutlu aile, mutlu kurumlar sloganıyla çalışma. Bunun yapılması için de Maliye Bakanlığı özel eğitim alanındaki tasarruf tedbirini kaldırıp bu anlamda güçlü bir destek sunmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.