YEREL HABERLER - 03 Mart 2012 Cumartesi 23:10

KÜTAHYA`DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

A
A
A
KÜTAHYA`DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kütahya’da, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, 2010 yılı kazançları üzerinden ödedikleri vergiler ile sırlamaya giren gelir vergisi ve kurumlar vergisi mükellefleri ödüllendirildi.
Saklı Dünya’da verilen yemekte ödüllerini alan mükellefler vergi vermenin kutsallığına değindiler. Törende konuşan İl Defterdarı Mehmet Saygı, “Her yıl düzenli olarak vergi haftasını çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu etkinliklerimizin içinde de en çok verdikleri vergiler ile sırlamaya giren mükelleflerimizi ödüllendiriyoruz. Bu gecede derece alan mükelleflerimize ödüllerini vereceğiz” dedi.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KUTSO) başkan Nafi Güral, “Vergi bilincinin önemini biliyoruz. Bizler istiyoruz ki vergisini verenler ödüllendirilsin” diye konuştu.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ise “ Sizler vergi vermenin önemini kavramış insanlarsınız. Vergi bilincini artması için defterdarlığımız bir proje geliştirdi ve Ankara’dan da onay gördü bu proje. Bu proje ile ilköğretim okullarında vergi anlatılıyor. Gelecek nesillerimizde vergiyi şimdiden öğrenecekler. Sizlerin verdiği vergiler ile hizmetler geliyor. Bakın şimdi yollarımız için 300 milyonluk yatırım yapılacak. Bu sizlerin vergileri ile gerçekleşecek. Daha çok kazanacak ve daha çok vergi vererek daha fazla hizmet alma şansımız olacak" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından gelir vergisi sıralamasında dereceye girenlere plaketleri verildi. Beşinci olan Mehmet Ali Acar’a plaketini KUTSO başkanı Nafi Güral, gelir vergisi ikincisi olan İbrahim Tezcan’a plaketini Belediye başkan yardımcısı Nejat Özturan verdi. Gelirler vergisi birincisi Halil Kayıhan’a ödülünü Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu verdi. Kurumlar vergisinde derece alan ve beşinci sırada yer alan Gürok Turizm ve Madencilik adına genel müdür Tuğrul Baran, kurumla vergisi dördüncüsü KÜMAŞ Manyezit İşletmeleri adına yönetim kurulu üyesi Bilal Cicavoğlu, kurumlar vergisi ikincisi Kütahya Seramik Porselen adına Erkan Güral ve kurumlar vergisi birincisi TKİ kurumu Seyitömer Linyitleri işletmesi adına müessese müdürü Yüksel Koca plaketlerini Vali Kenan Çiftçi’nin elinden aldılar.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir