ASAYİŞ - 09 Şubat 2012 Perşembe 14:37

MANİSA`DA KAMYON ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

A
A
A
MANİSA`DA KAMYON ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde elektrik direğine çarpan kamyon sürücüsü kazadan yara almadan kurtulurken, mahallenin büyük bölümüne uzun süre elektrik verilemedi.
Edinilen bilgiye göre, saat 12.00 sıralarında Cüneyt K. (37) yönetimindeki 45 N 6794 plakalı kamyon, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Albayrak Mahallesi Gar Sokak’ta beton elektrik direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle yüksek gerilim hattı devrilirken, elektrik telleri de koptu. Kazada şans eseri yaralanan olmazken, TEDAŞ ekipleri kopan yüksek gerilim telleri nedeniyle bölgede önlem aldı. Tren yolunu çevreleyen korkuluk demirlerinin de hasar gördüğü kaza sonrası Albayrak Mahallesi’nin
büyük bölümüne uzun süre elektrik verilemedi.
Hasarı gidermek için aralıksız çalışan TEDAŞ ekipleri, devrilen direği yenisiyle değiştirdi. Kazaya karışan kamyonda da büyük çaplı hasar meydana geldiği gözlendi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Erzurum Bir başka olur çocukların pazar yeri Erzurum Bilim’de yurdun bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarına öncülük edecek olan girişimci öğrenciler bir yandan teknoloji öğreniyor, bir yandan toprağa dokunuyor. Öğrenciler, Erzurum Bilim’de yetiştirilen meyve ve sebzeleri kendi pazarlarında satıyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Erzurum Bilim’e yolu düşenler, çocuklar tarafından oluşturulan pazar ortamını görünce önce şaşırdı, sonra da alışveriş yaptı. Akıllı Tarım Atölyesi çalışmaları çerçevesinde yıl içinde Erzurum merkez ve ilçelerde üretilen ürünler pazarda satışa çıkarıldı. Çocuklar bir yandan avazları çıktığı kadar bağırarak satış yaparken, bir yandan da rekabet içine girdi. Şenlik havasında geçen pazar etkinliğinde çocuklar eğlenirken, hayata dair birçok gerçeği de yaşayarak gördü. Bazı çocukların pazardaki amcalarına nispet edercesine satış yapmaları ise zaman zaman gülümsemelere sebep oldu. Pazar tezgahlarında birbirinden ilginç satış teknikleri uygulayan bazı çocukların karton kağıtlara “Aklımız fikrimiz üretim”, “Ruhumuzun gıdası”, “Bu domatesin ışığı güneş bile kıskanır” ve “Gel ağabey bize de gel. Kötü mal yok” yazmaları dikkat çekti. “Öğrencilerimiz görerek öğreniyor” Bilim Erzurum Akıllı Tarım Atölyesi Eğitmeni Kübra Demir, aklı fikri üretimde olan çocuklarla önce tarım atölyesi eğitimi verdiklerini belirterek, “Daha sonra ilçelerimizde de olan atölyeleri, seraları gezdik. Hasat zamanı yaptık, bitkileri tanıdık. Daha sonrasında da finans eğitimi ve pazarlama eğitimi verdik. Sonrasında da bir pazar oluşturduk. Çocuklar burada elde etmiş oldukları ürünleri hem pazara sundular hem de bir girişimci ruhlarıyla beraber bir pazar ruhunu yaşamış oldular. Biz burada yedi farklı atölyede eğitim vermekteyiz. Bugünkü şenliklerimizden bir tanesi girişim atölyesi şenliğiydi. 9-14 yaş üstündeki öğrenci yaş gruplarına eğitim verdik. Amacımız teknolojiyle birlikte çocuklara tarımı toprağı sevdirebilmek. Çok talep gördük. Herkes çok sevdi. Bir defa çocukların pazarlayabilme kabiliyetini görmeleri, seralarda dolaşmaları ve toprakla iç içe olmaları veliler tarafından da çok sevildi” dedi. Erzurum Bilim nedir Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Erzurum Bilim, Türkiye’nin, daha iyi bir dünya için sözünü ve sesini yükseltebilmesi, ekonomik ve insani açıdan gelişmiş toplumlar arasında yer alması için milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanan genç girişimciler için imkan sağlıyor. Yürütmekte olduğu proje ve çalışmalarla, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesine yönelik katkı sağlamayı hedefliyor. Erzurum Bilim kapsamında; Astronomi, Havacılık ve Uzay Atölyesi, Teknoloji Atölyesi, Matematik Atölyesi, Doğa Bilimleri Atölyesi (Fizik, Kimya, Biyoloji), Tasarım Atölyesi, Girişim Atölyesi ve Akıllı Tarım Atölyesi olmak üzere toplam yedi farklı alanda ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilere özgün içeriğiyle uygulamalı atölye eğitimleri veriliyor.
İstanbul Teknosa’dan dijital elçi uygulaması Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin önde gelen markalarından Teknosa, ’dijital elçileri’ olarak adlandırdığı marka karakterleri Burak ve Selin ile tüketicilere keyifli ve yenilikçi bir alışveriş deneyimi sunuyor. Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, marka iletişiminde bir yeniliğe daha imza atarak, ’dijital elçileri’ olarak adlandırdığı marka karakterleri Burak ve Selin’i tüm iletişim kanallarında tüketicilerle buluşturmaya başladı. Marka, yapay zekâ teknolojisiyle geliştirilen Burak ve Selin ile kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. ‘Teknosa Kasım Coşkusu’nun başrol oyuncusu oldular Yapılan açıklamaya göre marka, Burak ve Selin karakterleri için iş ortağı Consciouslab ile birlikte çalıştı. Karakterlerin hareket ve pozları için projeye özel geliştirilen Consciouslab’in ‘Human Animations’ adındaki yapay zekâ sistemi kullanıldı. Proje kapsamında 2 ve 3 boyutlu görüntüler için ayrı ayrı modeller geliştirildi. Teknosa’nın tüm iletişim kanallarında tüketicilere rehberlik eden Burak ve Selin, promosyon, web, chatbot, sanal mağaza, oyun, instagram gibi mecralara entegre edilirken, ‘Kasım Coşkusu’ kampanyalarındaki çalışmalarda öne çıktılar. Dijital elçiler, geçtiğimiz günlerde Nişantaşı’ndaki City’s AVM’nin dış yüzeyindeki dev ekranda da ses getiren bir çalışmaya dahil oldular. Burak ve Selin, 2024 yılında Teknosa’nın reklam filmlerinden Youtube kanalına pek çok çalışmanın ve mecranın içinde olacak. Burak ve Selin’i Teknosa’nın tüm iletişim kanallarından takip etmek mümkün.
İstanbul Eyüpsultan’da restorana pompalı silahla saldırı: 2’si ağır 5 yaralı Eyüpsultan’da bir restorana kimliği belirsiz motosikletli kişiler tarafından pompalı silahla saldırı düzenlendi. Saldırıda restoranda bulunan müşterilerden 2’si ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı. Olay, 23.00 sıralarında Alibeyköy Mahallesi’nde yer alan bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz motosikletli kişiler tarafından restorana pompalı silahla saldırı düzenlendi. Restoranda oturan müşterilere kurşun yağdıran saldırganlar 2’si olmak üzere 5 kişiyi yaraladıktan sonra olay yerinden hızla uzaklaştı. Çevredeki vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralanan şahıslara müdahale ederken Emirhan Erarslan’ın göğsünden ve kolundan, Baran Karaçay’ın ise karın boşluğundan yaralandığını tespit etti. Toplam 5 kişinin yaralandığı saldırı da Feride ve Asım Aydoğan, kolundan ve bacağından yaralanırken Mohannad Mahgush’ın ise gözünden yaralandığı belirlendi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ağır yaralanan Emirhan Erslan ve Baran Karaçay ile diğer yaralılar Feride Aydoğan, Asım Aydoğan, Mohannad Mahgush çevredeki hastanelere kaldırıldı. Silahlı saldırının olduğu restoranın camları tuzla buz olurken yerlerdeki kan izleri dikkat çekti. Polis ekipleri ise olay yerinden kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.