YEREL HABERLER - 13 Mart 2012 Salı 11:38

HAYAT BOYU ÖĞRENME YAYGINLAŞTIRILACAK

A
A
A
HAYAT BOYU ÖĞRENME YAYGINLAŞTIRILACAK

Okullar Hayat Olsun Projesinin Komisyon Toplantısı, Silifke Milli Eğitim Müdürü Musa Aydın Başkanlığında, Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, projeden yararlanacak lise ve ilköğretim okulları üzerinde taslak görüşmeler yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler işbirliğinde hazırlanan, "Okullar Hayat Olsun Projesi" konulu uygulama protokolü Silifke’de ivme kazandı.
Proje kapsamında Silifke’de uygulanması düşünülen okulların taslak plan ve programları değerlendirilerek, okulların toplum hizmetine açılmasının amaçlandığı kaydedildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Aydın ve Şube Müdürü Cemalettin Turan başkanlığında yapılan toplantıda, çevre belde belediye başkanları ile çeşitli kurumlardan gelen katılımcılar yer aldı. Hayat Boyu Öğrenme Projesinin uygulamaya konulmasıyla, şehir merkezi, çevre belde ve köylerde yer alan okullarda, kaliteli ve güvenilir bir hizmet eğitiminin yaygınlaştırılacağına vurgu yapıldı.
Projenin içeriğiyle ilgili olarak konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Aydın, okulların toplum hizmetine açılmasıyla önemli bir eksikliğin giderileceğini belirterek, "Projenin amacı, Okul bahçelerinin düzenlenmesi ve ağaçlandırılması da yer almaktadır.
Okulların eğitim-öğretim saatleri dışında, yani hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerin, kütüphanelerin, bilgi teknoloji sınıflarının velilerin ve mahallelilerin hizmetine açılması yer almaktadır. Bunun yanında okul bahçelerinin fiziki yapılarına uygun projelerle yeniden düzenlenmesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde peyzaj ve tasarımının yapılması öngörülmektedir. Okulların yetişkinler ve öğrenciler için birer "Hayat Boyu Öğrenme Merkezi" ve eğlenme, dinlenme aktivitelerine imkan verilmesi ve yaşayan güvenli alanlar haline dönüştürülmesi de sağlanacaktır" dedi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Marius Sumudica: "Gaziantep’e döndüğümüzde formayı kim hak ediyorsa onlar oynayacak" Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, Kasımpaşa maçının ikinci yarısında takımın karakter koyduğuna vurgu yaparak, "Takımın ruhu bu olması gerekiyor. Bugünden itibaren başlayacağız, Gaziantep’e döndüğümüzde formayı kim hak ediyorsa onlar oynayacak" dedi. Trendyol Süper Lig’in 14. haftasında Kasımpaşa ile deplasmanda karşılaşan Gaziantep FK, sahadan 4-2 mağlup ayrıldı. Mücadelenin ardından basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, "Maçı iki devre halinde ele almak istiyorum. İlk yarıda maalesef çok hatalı goller yedik. Şimdiye kadar böyle bir şey başıma gelmemişti; 45 dakikada 3 gol yemek. İkinci yarı sistemde değişikliğe gittik, 4’lü savunma yapınca hücumda daha iyi oynamaya başladık. 8 dakikada 2 gol bulduk. Rakip de pozisyonlar buldu. Biz açık oynamaya başladık. 6 tane net fırsatı değerlendiremedik. Penaltıyı da kaçırdık. İlk yarıyı 3-1 bitirebilseydik, ikinci yarı bizim için daha farklı olabilirdi. 3-0’dan dönmek hiç kolay değil. İkinci yarıdaki mücadele için oyuncularımı tebrik ediyorum. Takımın ruhu bu olması gerekiyor. Bugünden itibaren başlayacağız, Gaziantep’e döndüğümüzde formayı kim hak ediyorsa onlar oynayacak. Ben sadece ismi olan oyuncularımı oynatmak istemiyorum, takımın karakter koymasını istiyorum. Sahada mücadele etmesini, savaşmasını istiyorum. İsmin büyüklüğü hiç önemli değil. Kim oynamak istiyorsa oynayacaktır. Oynamak istemeyen de ocakta gidebilir" ifadelerini kullandı.