ÇEVRE - 28 Şubat 2024 Çarşamba 16:29

Haliliye’de sosyal projeler gönüllere dokunuyor

A
A
A
Haliliye’de sosyal projeler gönüllere dokunuyor

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla vatandaşlara dokunacak projelerin hayata geçtiği ilçede devam eden Evde Bakım Hizmeti ile 576 ulu çınarın evi periyodik olarak dip bucak temizleniyor.


Haliliye Belediyesi, sosyal yardım faaliyetleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin gönüllerine dokunan projelerini devam ettiriyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın “Gönüllere Dokunacağız” anlayışıyla ilçe sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olan sosyal yardım işleri müdürlüğü, aşevi, glutensiz ekmek fırını, sosyal ve giyim market hizmetlerini sürdürürken, yaşlı ve kimsesiz vatandaşları da yalnız bırakmıyor.


Bünyesindeki evde bakım hizmeti ile bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşları periyodik olarak ziyaret eden ekipler, haneleri dip bucak temizliyor. Haliliye Belediyesi tarafından 576 hanede devam eden evde bakım hizmeti ile 60 yaş üstü erkek vatandaşların talebi doğrultusunda da berber hizmeti kapsamında saç ve sakal tıraş ihtiyaçları karşılanıyor. Ulu çınarların gönüllerine dokunan hizmet, yapılan başvuru sonucu komisyonca belirlenen kriterleri sağlayan hanelerde sürüyor.


Sosyal yardım işleri müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların belediyenin iletişim merkezini arayarak, kayıt oluşturabilecekleri kaydedildi.Haliliye’de sosyal projeler gönüllere dokunuyor

Bunlar Da İlginizi Çekebilir