SPOR - 21 Kasım 2023 Salı 19:56

Sivasspor’da Trabzonspor mesaisi sürüyor

A
A
A
Sivasspor’da Trabzonspor mesaisi sürüyor

Sivasspor, Trendyol Süper Lig’in 13. haftasında sahasında Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bir günlük iznin ardından bugün yaptığı antrenmanla devam etti.


Teknik Direktör Servet Çetin yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenman ısınma hareketleriyle başladı. Ardından 5’e 2 pas çalışmaları yapan Yiğidolar, sınırla alan oyun ve turnuva ile antrenmanı tamamladı.


Kırmızı-beyazlılar yarın yapacağı antrenmanla maçın hazırlıklarına devam edecek.


Sivasspor ile Trabzonspor, 27 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de Sivas 4 Eylül Stadı’nda karşılaşacak.Sivasspor’da Trabzonspor mesaisi sürüyor

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Cihangir’de 12 saat boyunca kumbarayı soyan hırsızı polis 2 saatte yakaladı Beyoğlu Cihangir’de sokaktaki giysi kumbarasını devirip 12 saat boyunca uğraştıktan sonra içerisindeki giysileri vatandaşların gözü önünde çalan hırsız, Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri tarafından yakalandı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, şahıs adliyeye sevk edildi. Beyoğlu Cihangir’de geçtiğimiz Çarşamba saat 04.00 sıralarında başlayan olayda, ihtiyaç sahipleri için sokağa konulan giysi kumbarasının yanına gelen bir şahıs elindeki levyeyle metal kumbarayı açmaya çalıştı. Vatandaşların gözü önünde saatlerce uğraştığı kumbarayı açamayan şahıs, bir süre sonra geri gelip yine levyeyle açmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. 12 saat süren giysi hırsızlığı Aynı yere üçüncü kez gelen hırsız, 12 saatin ardından devirdiği kumbarayı levyeyle açtıktan sonra içindeki giysi ve ayakkabılardan beğendiklerini çaldı. Çaldığı eşyaları yanında getirdiği valize dolduran şahıs, kumbarayı düzelttikten sonra olay yerinden ayrıldı. Hırsızlık anları ise kameralara yansıdı. Beyoğlu Asayiş polisi hırsızı yakaladı Olayın ardından çalışma başlatan Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri, hırsızı yakalamak için güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda hırsızın Özcan Z. olduğunun tespit edilmesi üzerine şahsı yakalamak için harekete geçildi. Şahsın semtte bulunan bir otoparkta olduğunun belirlenmesi üzerine polis, şahsı kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan şahsa, ifadesi alınarak “mala zarar verme” ve “açıktan hırsızlık” suçlarından adli işlem yapıldı. İşlemleri tamamlanan şahıs adliyeye sevk edildi.
Erzurum Geleceğin bilim insanları, Erzurum Bilim’de hem teknolojiyi hem de tarımı öğreniyor Erzurum Bilim’de ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarına öncülük edecek olan girişimci öğrenciler bir yandan teknoloji öğreniyor bir yanda toprağa dokunuyor, yetiştirilen meyve ve sebzeleri kendi pazarlarında sattılar. Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Erzurum Bilim’e yolu düşenler, çocuklar tarafından oluşturulan pazar ortamını görünce önce şaşırdılar sonda alışveriş yaptılar. Akıllı Tarım Atölyesi çalışmaları çerçevesinde yıl içinde Erzurum merkez ve ilçelerde üretilen ürünler pazarda satışa çıkarıldı. Çocuklar bir yandan avazları çıktığı kadar bağırarak satış yaparken bir yandan da rekabet içine girdiler. Şenlik havasında geçen pazar etkinliğinde çocuklar eğlenirken hayata dair birçok gerçeği de yaşayarak gördüler. Bazı çocukların pazardaki amcalarına nispet edercesine satış yapmaları ise zaman zaman gülümsemelere sebep oldu. Pazar tezgahlarında birbirinden ilginç satış teknikleri uygulayan bazı çocukların karton kağıtlara “Aklımız fikrimiz üretim”, “Ruhumuzun gıdası”, “Bu domatesin ışığı güneş bile kıskanır” ve “Gel abi bize de gel. Kötü mal yok” yazmaları dikkat çekti. “Öğrencilerimiz görerek öğreniyor” Bilim Erzurum Akıllı Tarım Atölyesi Eğitmeni Kübra Demir, aklı fikri üretimde olan çocuklarla önce tarım atölyesi eğitimi verdiklerini belirterek, “Daha sonra ilçelerimizde de olan atölyeleri, seraları gezdik. Hasat zamanı yaptık, bitkileri tanıdık. Daha sonrasında da finans eğitimi ve pazarlama eğitimi verdik. Sonrasında da bir pazar oluşturduk. Çocuklar burada elde etmiş oldukları ürünleri hem pazara sundular hem de bir girişimci ruhlarıyla beraber bir pazar ruhunu yaşamış oldular. Biz burada yedi farklı atölyede eğitim vermekteyiz. Bugünkü şenliklerimizden bir tanesi girişim atölyesi şenliğiydi. 9-14 yaş üstündeki öğrenci yaş gruplarına eğitim verdik. Amacımız teknolojiyle birlikte çocukları tarıma toprağa sevdirebil. Çok talep gördük. Herkes çok sevdi. Bir defa çocuklarım pazarlayabilme kabiliyetini görmeleri, seralarda dolaşmaları ve toprakla iç içe olmaları veliler tarafından da çok sevildi.” dedi. Erzurum Bilim Nedir? Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Erzurum Bilim, Türkiye’nin, daha iyi bir dünya için sözünü ve sesini yükseltebilmesi, ekonomik ve insani açıdan gelişmiş toplumlar arasında yer alması için milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinin kaçınılmaz olduğuna inanan genç girişimciler için imkan sağlıyor. Yürütmekte olduğu proje ve çalışmalarla, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesine yönelik katkı sağlamayı hedefliyor. Erzurum Bilim kapsamında; Astronomi, Havacılık ve Uzay Atölyesi, Teknoloji Atölyesi, Matematik Atölyesi, Doğa Bilimleri Atölyesi (Fizik, Kimya, Biyoloji), Tasarım Atölyesi, Girişim Atölyesi ve Akıllı Tarım Atölyesi olmak üzere toplam yedi farklı alanda ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilere özgün içeriğiyle uygulamalı atölye eğitimleri veriliyor.