YEREL HABERLER - 05 Eylül 2012 Çarşamba 11:46

VAN`DA TAŞIMALI EОİTİM SİSTEMİ

A
A
A
VAN`DA TAŞIMALI EОİTİM SİSTEMİ

Van 31 Numaralı Umum Servis ve Okul Taşıtları Kooperatifi Başkanı Mümtaz Atacan, geçtiğimiz yıl meydana gelen depremden hasar gören ve yapımı halen devam eden bazı okulların eğitim öğretim yılına yetişmemesi durumunda görev verilmesi halinde taşımalı eğitime hazır olduklarını söyledi.
Eğitim öğretim yılına kısa bir süre kalırken, yapımı süren okulların birçoğu ise yeni döneme yetiştirilmeye çalışılıyor. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Van 31 Numaralı Umum Servis ve Okul Taşıtları Kooperatifi Başkanı Mümtaz Atacan, geçtiğimiz yıl Van`ın kötü bir dönem geçirdiğini hatırlattı. Bu felaketten servis şoförlerinin de nasibini aldığını ifade eden Atacan, mağduriyetlerini bakanlıklara iletmeleri için Van Valisi Münir Karaloğlu ile Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır`ı ziyaret ederek sıkıntılarını dile getirdiklerini söyledi. Atacan, ``Taşımalı eğitimin yapılması ile birlikte servis şoförleri büyük bir sıkıntıdan kurtarıldı. Deprem döneminde açılan okullarla birlikte taşımalı sistem sayesinde çocuklarımızı okullarına götürüp getirdik. Bu yıl da devletimiz bütün imkanlarını kullanarak hasar gören, yıkılan ve yıktırılanların yerine yeni okulların yapımına başladı. Okullarımızın çoğu eğitim öğretim yılına yetişecektir. Ama yetişmeyen okullarımızın olması durumunda taşımalı eğitim için biz yine göreve hazırız`` dedi.
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte velilerin hassas davranmalarını isteyen Mümtaz Atacan, ``Velilerimiz çocuklarını hangi kooperatif şoförüne veriyorsa o insan hakkında her türlü bilgiye sahip olmalıdır. Sözleşmelerini mutlaka yapsınlar. Çünkü korsan servis taşımacılığı yapan insanlar her ilde olduğu gibi burada da mevcuttur. Biz de bu konuda büyük sıkıntılar çekmekteyiz. Bütün şoförlerimiz Servis Şoförlüğü Yönetmeliğine göre şoförlük yapmaktadır. Yine yönetmelik çerçevesinde eski araçlar kullanılmamaktadır. Yönetmeliğe göre en az 10 yaşı bulan eski araç barındırmıyoruz. Şoförlerimiz yine hepsi sertifikalı şoförler. Sertifikası olmayan arkadaşlarımız için de ilgili kurumlarla görüşerek, açtırdığımız kurslara yönlendiriyoruz. Öğrencileri taşıyan servis şoförlerin eğitimleri konusunda hassasiyetle durmaktayız. Kazaların meydana gelmemesi için sürekli şoförleri uyarıyoruz. Her eğitim öğretim sezonunun başında sürücülere yönelik eğitimler düzenliyoruz. Şoförlerimiz bu konuda duyarlı ve hassastır. Tüm şoförlerimiz kendilerine teslim edilen çocukları dikkatli ve dürüst bir şekilde evden okula, okuldan eve taşıyor. Her dönemde sorunların yaşanmaması bizlere mutluluk vermektedir" ifadelerini kullandı.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Karabük Ünlü şarkıcı Ece Umay, öğrenciler için sahne aldı Karabük’e gelen ünlü şarkıcı Ece Umay, katıldığı mezuniyet töreninde öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı. Doğa Kolejinin mezuniyet töreninde ünlü şarkıcı Ece Umay, sahne aldı. Öğrencilerin mezuniyet heyecanına ortak olan Umay, birbirinden güzel şarkıları hayranları ile birlikte söyledi. Öğrenciler unutulmaz bir gece yaşarken, iş insanı Salih Aydın, " Salih Aydın Eğitim Kurumları olarak çıktığımız eğitim yolunda her geçen gün ilk günkü heyecan, çalışkanlık ve kararlılığımızla Karabük’te eğitimin zirvesi olmayı başardık. Elde ettiğimiz başarı için emek verdik, gönül verdik. Karabük’te eğitim-öğretim için taşın altına elimizi değil gövdemizi koyduk. Bu bilinçle Karabük’ün eğitim başarısını hep yukarıya taşıdık. Bugün burada pırıl pırıl parlayan mezunlarımız ve siz Salih Aydın Eğitim Kurumları ailesinin değerli üyeleriyle eğitim adına sağlam adımlar attık” dedi. “Mezunlarımızı tebrik edip gelecek hayatlarında üstün başarılar dilerken, gurur kaynağımız olan öğrencilerimize tavsiyede bulunmak istiyorum” diyen Aydın, “Sevgili gençler iyi bir üniversiteyi kazanmak çok zor değil. İyi bir arabaya binmek, iyi bir evde oturmak çok zor değil. Fakat iyi bir insan olmak çok da kolay değil. Her zaman iyi bir insan olun. Kazanan siz olacaksınız. Tüm kapılar sonuna kadar açılacak. Çok güzel bir hayat sizin olacak. Yolunuz açık olsun. Her zaman yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.