- 29 Ocak 2021 Cuma 10:56

4B Yazılım sanal akademi kuruyor

A
A
A
4B Yazılım sanal akademi kuruyor

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Bilgin Berge, ‘Bilgin’ markası ile sanal akademinin alt yapı çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Bilgin Berge, ‘Bilgin’ markası ile sanal akademinin alt yapı çalışmalarına başladıklarını ifade etti.


Bilgin markası ile başta siber güvenlik olmak üzere yazılım dilleri, dijital pazarlama, sosyal medya, bilgi güvenliği, web okuryazarlığı, bilgi yönetimi, grafik tasarımı, e-ticaret uzmanlığı gibi alanlarda eğitimler yapacaklarını dile getiren Berge, “Öğrenmek birlikte güzel sloganıyla yola çıktık. Yeni markamız Bilgin ile daha önce hiç denenmemiş yöntemlerle eğitimler yapmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra markamızla teknoloji mentoru olmak istiyoruz” dedi.


Teknoloji alanında meslek seçerken danışman ve tecrübe yetersizliğine değinen Berge, “Teknoloji alanında tercih yapacak bireylere birebir danışmanlık hizmeti vermeyi planlıyoruz. Bu sayede bireylere en azından birçok kariyer basamağında koçluk yapabiliriz. Günümüz şartlarında bilgisayar mühendisliği gibi kulağa hoş gelen ve bilinçsizce tercih yapılan bölümler oluyor. Bilgisayar mühendisliği için örnek vermek gerekirse, bireyin bilgisayar temel bilgisi bile yoksa ilk sene sadece yarım yamalak da olsa sadece bilgisayar kullanmayı öğrenebilecektir. Dolayısıyla teknoloji alanında tercih yapmadan önce danışmakta fayda var. Bilenlere sormakta fayda var. Bu tür konular için rehberlik yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Eğitimin ancak uygulama ile pekiştiğinin altını çizen Berge, “Bilgin markamız ile yapacağımız tüm eğitimlerimiz uygulamalı olacaktır. Ayrıca birebir eğitimlerimizle öğrenmenin ne kadar eğlenceli olabileceğini de kanıtlamış olacağız. Şimdiden eğitimlerimize yoğun bir başvuru var. Eğitimlerimize başvuranları eleme sınavıyla seçeceğiz. Eğitim takvimi ilerleyen aylarda açıklanacaktır. Detayları ve gelişmeleri www.bilgin.net.tr web adresimizden takip edebilirsiniz” diye konuştu.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Aydın AYED’de Başkan Gür güven tazeledi Aydın Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nde (AYED) gerçekleştirilen olağan genel kurulda mevcut Başkan Necati Gür güven tazeledi. Aydın’da yaşayan Elazığlıların memleket hasretini gidermek ve hemşerilerinin kaynaşması amacıyla 2020 yılında kurdukları Aydın Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (AYED) 2. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Derneğin Aydın’da bulunan binasında yapılan kongre sonunda mevcut Başkan Necati Gür yeniden başkanlığa seçildi. Divan Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. Mehmet Hadi Yaşa’nın yaptığı kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının söylenmesi ile başladı. AYED Başkanı Necati Gür’ün faaliyet raporu sunması, Denetim Kurulu Başkanı Eyyup Dizin’in mali işler ile ilgili sunumu, dilek ve temennilerin ardından tek liste ile gidilen genel kurulda Necati Gür yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi. “Herkesi derneğimize bekliyoruz” Genel kurulun sonunda bir teşekkür konuşması yapan başkan Gür: “Aydın’da oluşturduğumuz bu kardeşlik ortamında kültürümüzü en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Aydın’da yaşayan Elazığlı hemşerilerimizle Aydınlı hemşerilerimizi kaynaştırmayı amaçlıyoruz. Kültürümüzü gelecek nesillere aktarma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Derneğimiz sadece Elazığlılara değil tüm Aydınlılara açıktır. Herkesi de derneğimize bekliyoruz. Tüm hemşerilerime, şahsıma ve yönetim kurulumuza göstermiş oldukları bu teveccühten dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Yeni yönetim belirlendi Sadece Elazığlıları değil tüm Aydınlıları da derneklerinde veya dernek dışında her ay farklı etkinliklerle buluşturan Aydın Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (AYED) yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu: Necati Gür (Başkan), Prof. Dr. Ferda Belge (Başkan Yardımcısı), Prof. Dr. Hasan Eren (Başkan Yardımcısı), Halis Timuroğlu (Genel Sekreter), Prof. Dr. Murat Yılmaz (Genel Sekreter Yardımcısı), Rıdvan Yüksel (Sayman), Çiğdem Önal (Yönetim Kurulu Üyesi), Emre Elmalı (Yönetim Kurulu Üyesi), Kürşad Demirkıran (Yönetim Kurulu Üyesi), Muharrem Durmuş (Yönetim Kurulu Üyesi), Yüksel Topçu (Yönetim Kurulu Üyesi). Denetim Kurulu: Eyyup Dizin (Başkan), Dinçer Zorlar (Üye), Çetin Yazıcı (Üye)
İstanbul Güngören’de sokak ortasında silahlı çatışma: 1 ölü, 3 yaralı Güngören’de aralarında husumet bulunan iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. Savaş alanına dönen sokakta 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Olay, saat 22.30 sıralarında Güngören Güven Mahallesi Sarmaşık Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, aralarında husumet olduğu öğrenilen iki grup arasında sokakta tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine iki grup arasında silahlar çekildi. Karşılıklı açılan ateş sonucu, K.Ç, S.Ö, E.Ö. ve O.K. isimli şahıslar yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Yaralı şahıs hastanede hayatını kaybetti Sağlık ekipleri, çatışmada yaralanan K.Ç, S.Ö, E.Ö. Ve O.K. isimli şahıslara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Hastaneye kaldırılan yaralılar müşahede altına alınırken E.Ö. isimli şahıs yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis ekipleri şüphelilerden bir kişiyi olay yerinde yakalarken kaçan diğer şüphelileri arama çalışmaları sürüyor. Öte yandan polis ekiplerinin çatışmada kullanılan 2 silahı olay yerinde bulduğu öğrenildi. Çevik kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı sokakta olay yeri inceleme ekipleri uzun süre çalışma yaptı. Boş kovan ve delil toplayan ekipler, kurşunların hedefi olan bina ve araçlarda incelemede bulundu. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.