- 15 Mart 2021 Pazartesi 17:24

4B Yazılım’dan 5. yıl hazırlığı

A
A
A
4B Yazılım’dan 5. yıl hazırlığı

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Bilgin Berge, 20 Nisan’da firmalarının beşinci yıla gireceğini ifade ederek, bu anlamda hazırlıklara başladıklarını ifade etti.

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Bilgin Berge, 20 Nisan’da firmalarının beşinci yıla gireceğini ifade ederek, bu anlamda hazırlıklara başladıklarını ifade etti.


16 yıllık bilgi, birikim ve tecrübenin verdiği sağlam alt yapının ardından yaklaşık 5 yıl önce 4B Yazılım’ı kurduklarını dile getiren Berge, 20 Nisan’da 5. yıla girmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bilişim sektöründe tecrübenin önemine değinen Berge, “Bilişim sektöründe bilginin yanı sıra sağlam tecrübe ve alt yapıya sahip olmak gerekiyor. Bugün 4B adıyla sürdürebilirliği başarmamızda tecrübenin etkisi vardır. Bu tecrübeden edindiklerimizle her geçen yıl ürün ve hizmetlerimizi geliştiriyoruz” dedi.


2021 yılı itibariyle bakış açılarını biraz daha değiştirdiklerini vurgulayan Berge, “2021 yılı itibariyle doğrudan temas etmeyecek şekilde uzaktan verebileceğimiz ve her yerde müdahale edebileceğimiz hizmetleri verme kararı aldık. Öncesinde verdiğimiz birçok ürün ve hizmeti tozsuz raflara kaldırdık. Buna göre yeni güncel hizmetlerimiz; Web Geliştirme Çözümleri, Web Barındırma Çözümleri, E-ticaret ve B2B Çözümleri, Dijital Pazarlama Danışmanlığı, Kartlı Ödeme Sistemleri, Siber Güvenlik Çözümleri, Adli Bilişim Çözümleri ile KVKK Teknik Danışmanlığı hizmetleridir” ifadelerini kullandı.


Ulaşılabilirlik, gizlilik ve güvenlik, yenilikçi ile uzaktan yardım kriterlerine önem verdiklerinin altını çizen Berge, “Verdiğimiz birçok ürün ve hizmette müşterilerimizi önemsiyoruz. Yenilikçi yapımızla sürekli kendimizi güncelliyoruz. Biliyoruz ki, bireyler bilgi ve birikimle başarıya ulaşır. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bizimle çalışanlar mutludur” diye konuştu.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Eski Yemen Bakanının oğlunun yaşlı kadına çarptığı anlar kamerada Beyoğlu’nda eski Yemen Ulaştırma Bakanının oğlu, tedavi için babasını hastaneye götürdüğü esnada 69 yaşındaki kadına çarptı. Kaza anı kameralara yansırken, yere savrularak ağır yaralanan kadın yoğun bakımda tedavi altına alındı. Polis tarafından gözaltına alınan bakanın oğlu ise aynı gün çıkartıldığı mahkemece yurtdışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kaza, dün saat 12.30 sıralarında Beyoğlu Kalyoncu Kulluğu Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre eski Yemen Ulaştırma Bakanı Ahmed Musa’aed Husseın Haidrah (77) hasta olduğu için tedavi amaçlı oğlu Musaeed Ahmed Musaeed Hussein (27) ile birlikte Türkiye’ye geldi. Eski bakan ve sürücüsü oğlu cadde üzerinde hastaneye seyrettiği esnada yolun karşısına geçmek isteyen Pakize Özer’e (69) çarptı. Kaza sonucu yere savrulan Özer, başını yere çarpması sonucu ağır şekilde yaralandı. Kaza anı ise kameralara anbean yansıdı. Bakanın oğlunun çarptığı kadın yoğun bakımda Kazanın ardından ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı olan Pakize Özer’i yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hemen ameliyata alınan kadının, yoğun bakım servisine alındığı ve hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Polis eski bakanın oğlunu gözaltına aldı Öte yandan olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, eski Yemen Ulaştırma Bakanının oğlu olan sürücü Musaeed Ahmed Musaeed Hussein’i gözaltına aldı. Araç içerisinde yolcu olarak bulunan eski Yemen Ulaştırma Bakanı ifadesinde, hasta olduğu için tedavi amacıyla araç sürücüsü oğlu ile birlikte Türkiye’ye geldiğini belirtti. Eski bakanın emniyetteki işlemlerin ardından konsolosluk çalışanı ile polis merkezinden ayrıldığı öğrenildi. Mahkeme bu kez aynı gün yurtdışı yasağı koydu Diğer yandan emniyette ifadesi alınarak “taksirle yaralama” suçundan adli işlemi yapılan Hussein, nöbetçi savcılığın talimatıyla aynı gün adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından “yurtdışına çıkış yasağı” ve “adli kontrol” talebiyle aynı gün mahkemeye sevk edilen Hussein, yurtdışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Çanakkale Kaçak göçmenlerin umuda yolculuğu, Yunan unsurlarının ölüme terk etmesiyle son buluyor Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçiş yapmak isteyen kaçak göçmenlerin umuda yolculukları, Yunan unsurlarınca lastik bottaki motorlarının sökülüp, Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilmeleriyle son buluyor. Denizin ortasında çaresizce kurtarılmayı bekleyen kaçak göçmenleri, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri kurtarıyor. Sahil Güvenlik ekiplerince paylaşılan görüntülerde, kaçak göçmenlerin lastik bottaki motorunun söküldüğü ve deniz ortasında yağmur altında mahsur kaldığı görülüyor. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinden lastik bot ile denize açılan ve umuda yolculuk için Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçiş yapmak isteyen kaçak göçmenler, iddiaya göre Midilli Adası’na yaklaştıkları sırada Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince durduruldu. Lastik bottaki motoru söken Yunan Sahil Güvenliği, kaçak göçmenleri, Türk karasularına geri iterek, ölüme terk etti. Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanlığı ekipleri, Ayvacık ilçesi açıklarında lastik botlar içerisinde kaçak göçmen olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Sahil Güvenlik Botu ‘TCSG-8’ tarafından Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk kara sularına geri itilerek ölüme terk edilen lastik botlar içindeki 17 kaçak göçmen kurtarıldı. Kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi. Yunan unsurları tarafından Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen kaçak göçmenlerin, Sahil Güvenlik ekiplerince paylaşılan görüntülerde, kaçak göçmenlerin lastik bottaki motorunun söküldüğü ve deniz ortasında yağmur altında mahsur kaldığı görülüyor.