- 25 Mart 2021 Perşembe 15:59

4B Yazılım’dan internet mağazacılığı danışmanlığı

A
A
A
4B Yazılım’dan internet mağazacılığı danışmanlığı

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Bilgin Berge, kentte internet mağazacılığı danışmanlığı hizmetlerini verdiklerini söyledi.

Van’da 4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Bilgin Berge, kentte internet mağazacılığı danışmanlığı hizmetlerini verdiklerini söyledi.


4B Yazılım Bilgi Teknolojileri Firma Yetkilisi Bilgin Berge, internet mağazacılığının önemine değindi. Teknolojinin hat safhada olduğu günümüzde, internet mağazasının birçok sektör için olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline geldiğini vurgulayan Berge, “15 yıllık bilgi ve birikimimizle işletmelere e-ticaret hakkında danışmanlık yapıyoruz. Ayrıca firmamız tarafından geliştirilen e-ticaret yazılımımızı da çözüm olarak sunuyoruz. Sürekli yenilikçi bir yaklaşımla ürün ve hizmetlerimizi geliştirirken başta Van bölgemiz olmak üzere hizmet verdiğimiz illerin ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Hatta fikir edinmek için bölgelerdeki STK’ları ve odaları da ziyaret ederek önerilerimizi sunduğumuz gibi öneriler de almaktayız” dedi.


E-ticaret sistemi kurmanın yeterli olmadığına dikkat çeken Berge, “İşletmeler, en iyi e-ticaret yazılımını kullansalar da iyi bir e-ticaret danışmanlığı almadan internet mağazasına trafik olmayacaktır. Bizimle çalışan müşterilerimize faydalı olmak adına her şeyden önce pazarladıkları ürünü tanımaya ve pazardaki yerini öğrenmeye çalışıyoruz. Bu tarz ve bize has yaklaşımlarımızla bizi tercih eden müşterilerimizi memnun ediyoruz. ‘Bizimle çalışanlar mutlu’ ve ‘Öğrenmek birlikte güzel’ sloganlarımızdan aldığımız sinerji ile bölgemiz insanına hizmet vermenin keyfini her geçen gün daha çok yaşıyoruz. Ürün ve hizmetlerimizi www.4byazilim.com.tr resmi web adresimizden takip edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Van Özalpli öğrenciler 150 kuş evi yaparak çeşitli noktalara bıraktı Van’ın Özalp ilçesindeki ilkokul öğrencileri örnek bir projeye imza attı. Öğrenciler, atık malzemeleri kullanıp 150 adet kuş evi yaparak ilçenin belli yerlerine yerleştirdi. Özalp ilçesindeki ilkokul öğrencileri, kuşlar üşümesin diye atık malzemeleri kullanarak minik elleriyle 150 adet kuş evi yapıp öğretmenlerinin ve ailelerinin yardımı ile ilçe genelindeki parklardaki ağaçlara yerleştirdi. 3 Nisan İlkokulu öğrencileri, işledikleri doğa ve hayvan sevgisi konusundan yola çıkarak kuşlar üşümesin diye başlattıkları proje kapsamında atık malzemelerden yaptıkları 150 adet kuş evini Okul Müdürü Yusuf Açar ve öğretmenleri ile birlikte vernik çekip ilçede belirli noktalara bıraktı. Okul Müdürü Yusuf Açar, öğretmen Adem Güleç ile birlikte ‘Kuşlar Üşümesin’ projesini başlattıklarını belirterek, “Tamamen atık malzemeler kullanılarak yapılan 150 adet evi, ilçenin belli noktalarına bıraktık. Bu projenin amacı tamamen çocuklarımıza hayvan sevgisi ve merhameti aşılamaktı. Bu projede ilk defa öğrenci ve veliyle birlikte bir çalışma yapmış olduk” dedi. Sınıf öğretmeni Adem Güleç ise işledikleri derste kuş evi konulu bir metinden yola çıktıklarını söyleyerek, “Proje haline getirdiğimiz bu çalışmada ilk olarak kartondan kuş evi yapmaya karar verdik. Daha sonra öğrencilerimizle sağlam olması için tahta ve çeşitli atık malzemelerden yapmaya karar verdik. Ailelerin yardımı ile 150 adet kuş evi yapılarak ilçedeki çeşitli yerlere yerleştirdik. Bu konuda bize destek veren okul müdürümüze ve milli eğitim müdürümüze teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Kuş evi yapan öğrencilerden Hatice Özlem Canova da çok güzel bir proje olduğunu belirterek, “Okul müdürümüz ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Artık kuşlar üşümeyecek, onların da bir evi oldu. Çok mutlu olduk, güzel bir proje oldu” diye konuştu.
Hatay Deprem, devasa taşlarla inşa edilen su kemerini yok etti Hatay’ın Defne ilçesinde bulunan devasa taşlarla yapılan Trajan Su Kemerini, 6 Şubat depremleri yok etti. Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da yaşanmıştı. Hatay’da bulunan birçok tarihi yapılarda zarar görmüştü. Trajan Su Kemerlerinin Esenbulak Mahallesi mevkiindeki kısmı depremde tamamen yıkıldı. Yıkılan tarihi su kemerinden kopan devasa kayalarsa görenlerin dikkatini çekiyor. Su kemeri, 2’nci yüzyıl Roma dönemine ait bir yapıydı. 13.’üncü Roma İmparatoru Trajan tarafından yapılan su kemeri, kentte su getirmek amacıyla yapılmıştı. 6 Şubat depremleri, devasa taşlarla yapılan Trajan Su Kemer’ini yok etti. Su kemerinden geriye bazı büyük kaya parçaları kaldı. “Su kemerinin altına yıkılmaması için demir korkuluklar koymuşlardı ama bu depremde yıkıldı” Su kemeri depremde yıkıldığını belirten vatandaş Esad Kabarcıklı, buradaki köprünün daha önceden yıkıldığını belirterek “Buradaki su kemeri bu depremde yıkıldı. Diğer köprüde yıkılalı baya zaman oldu. Su kemerinin altına yıkılmaması için demir korkuluklar koymuşlardı ama bu depremde yıkıldı. Kaya parçalarının bazıları dereye düştü. Geriye bu kaya parçaları kaldı” dedi. “Yukarıda küçük bir su kemeri kaldı ama o da depremde yıkıldı” Atalarımızın anlattıklarına göre su kemeri çok eskiden kalma bir yapı olduğuna dikkat çeken Naim Altındağ, Osmanlı’dan daha eskiye dayandığını belirterek “Bu su kemeri vasıtasıyla Antakya’ya su götürüldü. Şelaleden akan suyu cazibe olarak Antakya’ya aktarılıyordu. Depremde su kemerinin bir kısmı yıkıldı. Daha öncede orada bir köprü vardı. Köprü bundan 15 ila 20 yıl önce kar yağdığında yıkıldı. Geriye yukarıda küçük bir su kemeri kaldı. O da depremde yıkıldı” ifadelerini kullandı.