YEREL HABERLER - 01 Aralık 2011 Perşembe 17:16

YOZGAT BELEDİYE SPOR KULÜBÜNDEN ATA SPORUNA DESTEK

A
A
A
YOZGAT BELEDİYE SPOR KULÜBÜNDEN  ATA SPORUNA DESTEK

Yozgat Belediyesi tarafından kurulan Yozgat Belediye Spor Kulübü, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Büyükler Serbest ve Grekoromen Türkiye Şampiyonası’na 6 sporcu ile katılıyor.
Güreşçilere ve antrenörlerine Çapanoğlu Kentpark Sosyal Tesisleri’nde moral yemeği veren Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Yozgat’ta sporu geliştirmek ve sporcu yetiştirmek amacıyla spor kulübü kurduklarını belirterek, "Spor kulübümüzü faaliyete geçiren Başkan Yardımcımız Tevfik Bozkurt’a teşekkür ediyorum." dedi.
Yozgat Belediye Spor Kulübü’nde güreşe ağırlık vereceklerini ifade eden Başkan Başer, "Sporcularımız Ankara’da düzenlenen müsabakalara katılacak, sporcularımızdan derece bekliyoruz. Bugün de hem sporcularımızı tanıtmak hem de moral vermek için yemek düzenledik. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum." diye konuştu.
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Büyükler Serbest ve Grekoromen Türkiye Şampiyonasına, Yozgat Belediye Spor Kulübü’nden 6, Gençlik Spor Müdürlüğü’nden 2 olmak üzere toplam 8 güreşçi katılacak.
Yemeğe Belediye Başkanı Yusuf Başer’in yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Ünal Aydın, İl Müftüsü Nuh Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Bozkurt katıldı.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Ataşehir’de kontrolden çıkan tır park halindeki 2 tıra çarptı: 1 yaralı Ataşehir’de seyir halindeki tır, sürücüsünün alkollü olması nedeniyle kontrolden çıkarak park halindeki 2 tıra çarptı. 3 tırın da hasar aldığı zincirleme kaza neticesinde tır sürücüsü yaralandı. Kaza, saat 01.00 civarında Ataşehir ilçesi, Dudullu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre seyir halindeki 33 AHA 008 plakalı tır, kavşaktan dönerken sürücünün alkollü olmasının da etkisi ile kontrolden çıkarak 2 tıra çarptı. Tır, önce 33 CCN 51 plakalı park halindeki tıra, ardından da 76 DK 428 plakalı park halindeki tıra çarptı. Olayı görenlerin 112 acil çağrı merkezini araması üzerine kaza alanına sağlık ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi. Olayda tır sürücüsü, Paşa Türkdoğan yaralandı, sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Paşa Türkdoğan’ı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırdı. Kaza sonrası polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, trafik ekipleri ise kazanın araştırılması için çalışma başlattı. Kaza sonrası tek şeritten ilerleyen yol trafiğe açıldı. Olayı gören görgü tanığı Serkan Zor, "Siyah tır virajı alamayınca 33 CNN 51 plakalı tıra vurdu, bu tırdan sonra 76 DK 428 plakalı tıra vurdu, zincirleme kaza oldu. 33 AHA 008 plakalı tırın şoförünü indirdik alkollüydü, kafası iyi değildi. Ondan sonra polis arkadaşlar gelince şoförü indirdik" ifadelerini kullandı.