ASAYİŞ - 28 Mayıs 2024 Salı 20:24

Yozgat’ta şiddetli yağış toprak kaymasına neden oldu, trafikte aksamalar yaşandı

A
A
A
Yozgat’ta şiddetli yağış toprak kaymasına neden oldu, trafikte aksamalar yaşandı

Yozgat’ta akşam saatlerinde etkili olan ve yarım saat süren şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi.


İl genelinde akşamüzeri etkili olan yağış nedeniyle bazı bölgelerde küçük çaplı heyelanlar meydana geldi. Çorum’a bağlı Sungurlu yolunda da toprak kayması oluştu. Toprak kayması nedeniyle büyük kısmının kapandığı yolda trafik akışı kontrollü sağlandı. Karayolları ekiplerinin toprakla kaplı yolu açması sonucu trafik akışı sağlandı.


Yozgat merkeze bağlı bazı köylerde tarım arazileri ise sular altında kaldı, ekili alanlar zarar gördü. Şiddetli yağış sonrası oluşan su birikintisi nedeniyle ise araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Bazı bölgelerde rögar kapaklarından sular taştı.Yozgat’ta şiddetli yağış toprak kaymasına neden oldu, trafikte aksamalar yaşandı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Samsun ‘Parada sahtecilik’ ve ’kasten öldürme’ suçlarından aranan şahıslar yakalandı ‘Parada sahtecilik’ suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan bir şahıs ile ’kasten öldürme’ suçundan 9 yıl 22 gün kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan şahıs, polis tarafından yakalandı. Samsun Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, parada sahtecilik suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan A.A. (40) isimli erkek şahıs, polis ekiplerinin yapmış olduğu fiziki takip sonrasında Yeşilırmak Mahallesi’nde aracıyla seyir halinde ilerlerken kıskıvrak yakalandı. A.A., emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi. ‘Kasten öldürme’ suçlusu fiziki takibe takıldı Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, ’kasten öldürme’ suçundan 9 yıl 22 gün kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan H.Ö. (24) isimli erkek şahıs, polis ekiplerinin yaptığı teknik ve fiziki takip sonrasında Orta Mahalle’de cadde üzerinde polis ekiplerinden kaçamayarak yakalandı. H.Ö., emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi. 13 bin 200 adet sahte bandrollü boş makaron ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Atakum ilçesi Mimarsinan Mahallesi’nde bir işyerinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında 13 bin 200 adet sahte bandrollü boş makaron, 2 bin adet doldurulmuş makaron sigara ele geçirildi. Operasyon neticesinde işyeri sahibi E.Ç. (32) yakalanarak gözaltına alındı.
Gaziantep Büyükşehir’in müzeleri ve doğal yaşam parkı, ziyaretçi akınına uğradı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler ve Doğal Yaşam Parkı 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler ve Doğal Yaşam Parkı 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Bayram tatilinde hizmet veren müzeler toplamda 25 bin kişiyi, Doğal Yaşam Parkı ise 85 bin kişiyi misafir etti. Müzeler yoğun ilgi gördü Büyükşehir Belediyesi’nin modern müzecilik anlayışıyla hizmete aldığı şehrin tarihine ışık tutan müzeleri 9 günlük tatil boyunca 25 bin kişi ziyaret etti. Kurban Bayramı boyunca vatandaşlar, 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi başta olmak üzere Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ali İhsan Göğüş Müzesi, Fıstık Müzesi, Antep Savunması Şehitliği ve Saygı Müzesi ile 15 Temmuz Demokrasi Müzesini ziyaret ederek Gaziantep’in zengin tarihi ve kültürüyle tanıştılar. Doğal yaşam parkı, gazi şehirlilerin ilgi odağı oldu Yüz ölçümü ve barındırdığı tür bakımından Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise dördüncüsü olan Doğal Yaşam Parkı’nı ise 85 bin vatandaş ziyaret etti. Ziyaretçiler rengarenk kelebeklerin arasında yürüme fırsatı sunan Kelebek Bahçesi’nin yanı sıra Burç Tabiat Parkı içerisinde yer alan Safari Park’ta hayvanlarla yolculuk yapmanın tadını çıkardı.