YEREL HABERLER - 24 Şubat 2012 Cuma 16:57

ADANASPOR`DA HEDEF: 3`TE 3 YAPMAK

A
A
A
ADANASPOR`DA HEDEF: 3`TE 3 YAPMAK

Türkiye Basketbol 3. Ligi F Grubu’nda ’lider’ konumda bulunan Adanaspor, birbirinden zorlu 3 karşılaşmaya çıkacak. Önce Kuşadası, ardından Giresun ve Diyarbakır deplasmanlarında ’galibiyet’ arayacak olan Turuncu-Beyazlılarda hedef; ’3’te 3’ yapmak.
3 hafta boyunca Adana’dan uzak kalacaklarının altını çizen Kulüp Başkanı Tevriz Dura, yoğun bir maç temposunun kendilerini beklediğini, ancak bunu atlatabilecek güce sahip olduklarını anlattı. En önemli sıkıntılarının sakatlık olduğunun altını çizen Dura, “Sezon başından bu yana ne çektiysek sakatlıklardan çektik. Oyuncularımız bu durumun önüne geçebilmek için kurban dahi kesti. Ama bu da bir işe yaramadı. İnşallah bundan sonra sakatlık vermeyiz” dedi.
Şu anda takım olarak çok iyi bir durumda olduklarını, ancak Hasan Aksoy ve İrfan Öztel’in sakatlıkları nedeniyle takımdan ayrı kaldığını, her iki oyuncuyla ilgili son kararıysa teknik heyetin vereceğini belirten Dura, “Oyuncularımın hepsine de inanıyor ve de güveniyorum. Hangi kadroysa sahaya çıkarsak çıkalım her maçı kazanmaya çıkacağız” ifadesini kullandı.
Giresun maçının kendileri açısından ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Tevriz Dura, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Her zaman en önemli maç en yakın maçtır. Hedefimiz önce Kuşadası Gençlikspor’u yenmek. Bu uzun sürecek deplasmanlar sonunda Adana’ya lider olarak dönmek istiyoruz.”
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adıyaman Ercan Öncebe mazbatasını alarak göreve başladı AK Parti’den Adıyaman Tut Belediye Başkanlığını kazanan Ercan Öncebe mazbatasını alarak, göreve başladı. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Tut Belediye Başkanlığını kazanan Ercan Öncebe mazbatasını aldı. Gölbaşı Adliyesi’nde İlçe Seçim Kurulu yetkililerinden, partililer ile birlikte mazbatasını alan Ercan Öncebe, Tut Belediyesi’ne giderek görevi devraldı. AK Parti İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu ve başkan yardımcılarının da katıldığı törende, mevcut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, başkanlık mührünü Ercan Öncebe’ye teslim etti. Görev devir teslim töreninde Mehmet Kılıç, Ercan Öncebe’ye başarılar dileyerek, borçsuz bir belediye bıraktığını dile getirdi. Ercan Öncebe ise bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Mehmet Kılıç’a teşekkür ederek, “Bizlere destek veren vermeyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu güne kadar siyaset yaptık. Bundan sonra hizmet sunmanın gayretinde olacağız” dedi. Mehmet Kılıç ve Ercan Öncebe bir birlerine karşılıklı çiçek takdim etti. Daha sonra Ercan Öncebe, Mehmet Kılıç’ı aracına kadar uğurladı. AK Parti İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu ve Ercan Öncebe, belediye meclis üyelerine mazbatalarını takdim etti. Başkan Bulucu, Tut Belediyesi’ni AK belediyecilik ile buluşturduklarını ve Ercan Öncebe’nin güzel hizmetler yapacağına inandığını söyledi.